İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Eylül, 21 dakika önce yazdı:

Haklısınız sorular basit ve anlaşılır hatta cevapları lehimize olacak şekilde seçilmeli ancak şöyle de bir durum var. Bir KHK yayınlanıyor binlerce kişi işinden oluyor herseyini kaybediyor terörist damgası yiyiyor ama binlerce belki milyonlarca aynı ülkede yaşayan insanın haberi olmuyor. Sorsan dün akşam kaç kişi ihraç oldu cvp verecek adam yok gibi bir şey. 

Öyle olunca KHK nedir, yayınlanmış da ne olmuş, bunların hangi hakları elinden alınmış gibi bir Bilgi söz konusu değil, eğer ki yakın çevrelerinde böyle biri yoksa.  Mantık yürütme araştırma diye bir şey zaten yok. Zaten bi tane çevrede gerçekten fetöcü diye bilinen bir adam varsa, onlara göre herkes fetöcü ve bunları hakediyorlar. 

Normalde sorular kısa öz ve net olmalı anlıyorum. Ama madem ki böyle bir şeye girdik, aradan bu kadar zaman geçmiş ve unutulmaya yüz tutmuş birçok insan için, ufak önden bilgilendirme amaçlı sorular da eklenebilir. Ama öyle olmalı ki, o insan o gün soru sorulduğunda kafasında bir şey kalsın belki bir farkındalık oluşsun.  

Tüm sorular böyle olsun demiyorum. Bir ya da ikisi. 

Kendi paramızla anket yaptırsak dediğiniz doğru da, Kemal beyin bir anketinin içinde bir parça olacağız. Amacımız da kendimizi duyurmak kadar halkın düşüncelerini de öğrenmek. Gönül isterdi ki medya imkanımız olsun, kendimizi anlatalım. Ancak kısıtımız çok.

İkinci sıkıntı ise sorduğunuz sorularda ne kadar yönlendirici olursanız o kadar "yanlılık" hatalarına neden olur. O nedenle gerçek durumu yansıtmaktan uzak olur. 

Üyelerimizin iyi niyetli çabalarını anlıyorum. Ama sorulan sorular bir "siyaset anketi"nin parçası olmaktan uzak geliyor bana.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 37 dakika önce yazdı:

Kendi paramızla anket yaptırsak dediğiniz doğru da, Kemal beyin bir anketinin içinde bir parça olacağız. Amacımız da kendimizi duyurmak kadar halkın düşüncelerini de öğrenmek. Gönül isterdi ki medya imkanımız olsun, kendimizi anlatalım. Ancak kısıtımız çok.

İkinci sıkıntı ise sorduğunuz sorularda ne kadar yönlendirici olursanız o kadar "yanlılık" hatalarına neden olur. O nedenle gerçek durumu yansıtmaktan uzak olur. 

Üyelerimizin iyi niyetli çabalarını anlıyorum. Ama sorulan sorular bir "siyaset anketi"nin parçası olmaktan uzak geliyor bana.

Kendimi kime  benzettim biliyor musunuz? ?

hani bazı çocuklar yemek yemez, aklına yemek gelmez, zorla yer. Anneler de yemek yedireceği zaman fırsat bu fırsat der ve kaşığı dolu dolu ağzına sokar, madem iki üç kaşık  yiyecek midesine çok gitsin diye, karnı doysun gıda alsın. ???

• Beğeni 1
  • Kahkaha 3

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birlik çalıştığım genel cerrahi doktorum bana hep söylemiştir hemşire hanım uzun cümle kurma kendini boş yere yıpratıyosun anlamaz bu kapasitedeki insanlar iki kelimede anlat 3. kelimeyi anlamazlar.Dediği doğru galiba

memlekete gittiğimde 4 sene geçti hala kendimi anlatamadım. Sordukları soru aynı hala dönmedin mi  bak bu döndü. Hiç adlı soruşturma olmadı. Ama memlekette hapse bile girmişim.???

• Beğeni 4
  • Onaylama 4

677 KHK - Sağlık Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar,

Sorularımızdan birine gerçekten "sorgusuz sualsiz işten çıkarmayı" koysak güzel olabilir. Bu da anlaşılır herhalde sanırım. Şu şekilde güncelledim seti:

1-OHAL KHK'ları ile binlerce devlet çalışanının sorgusuz sualsiz işlerinden çıkarıldığını biliyor musunuz? 

2-Çevrenizde OHAL KHK'ları ile işlerinden çıkarılan kişiler var mıdır? 

3-OHAL KHK'ları ile hukuka uygun şekilde sorusturulmadan işten çıkarma uygulamasını doğru buluyor musunuz? 

4-Mahkemelerce suçsuz olduğu anlaşılan KHK mağdurlarının işlerine döndürülmemesi sizce doğru mudur?

5-OHAL KHK'ları ile işten çıkarılan kişilerin özel sektörde de işlerini yapmasının engellenmesini doğru buluyor musunuz?

not: Bir sorum var. OHAL KHK'ları mı yoksa KHK'lar mı daha iyi sizce?

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK mağdurları Change.org kampanyamız şu ana dek 978 kez görüntülendi, 126 kişi tarafından imzalandı, 120 kez de sosyal medyada paylaşıldı. İlk hedef olan 100 imzayı geçtik, sistem hedefimizi 200 imza olarak otomatik güncelledi. Katkı sağlayan, sağlamaya çalışan, sosyal medyada paylaşan herkese çok teşekkür ederim ???

Kampanya linki: https://www.change.org/khk_magdurlari_iade_edilsin

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 24 dakika önce yazdı:

not: Bir sorum var. OHAL KHK'ları mı yoksa KHK'lar mı daha iyi sizce?

Doğrusu OHAL KHK'lıları ama sanırım insanlar KHK'lı deyince zaten OHAL KHK'lısını anlıyor. Burada uzatmak yerine kısaltmak daha iyi midir? Bence sanki OHAL'i eklemek psikolojik olarak bir fayda sağlamayacak. Bu durumda kısaca KHK'lı demek daha doğru gibi. Sizce???

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 17 dakika önce yazdı:

Doğrusu OHAL KHK'lıları ama sanırım insanlar KHK'lı deyince zaten OHAL KHK'lısını anlıyor. Burada uzatmak yerine kısaltmak daha iyi midir? Bence sanki OHAL'i eklemek psikolojik olarak bir fayda sağlamayacak. Bu durumda kısaca KHK'lı demek daha doğru gibi. Sizce???

Katılıyorum.

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 18 dakika önce yazdı:

KHK mağdurları Change.org kampanyamız şu ana dek 978 kez görüntülendi, 126 kişi tarafından imzalandı, 120 kez de sosyal medyada paylaşıldı. İlk hedef olan 100 imzayı geçtik, sistem hedefimizi 200 imza olarak otomatik güncelledi. Katkı sağlayan, sağlamaya çalışan, sosyal medyada paylaşan herkese çok teşekkür ederim ???

Kampanya linki: https://www.change.org/khk_magdurlari_iade_edilsin

Sn @Karagöz emeğinize sağlık. Umarım çok sayıda kişiye ulaşılır ve bu son düzlükte halkımız bir takım haksızlıkları görür. Ben de imzamı attım. Rasgele...

Anket konusundaki çabanıza da teşekkürler. Ayrıca katkı sağlayanların önerileri de son derece kıymetli. Acizane bir öneri de ben belirtmek isterim; 

1) OHAL komisyonunun KHK lılar için etkin bir iç hukuk yolu olduğunu düşünüyor musunuz.

2) OHAL komisyonunun red kararı verdiği yüzbine yakın KHK lının bir kısmının istinaf sonrası görevlerine döndüklerini biliyor musunuz.

3) OHAL komisyonunun göreve red ya da iade kararlarını objektif ilkeler çerçevesinde verdilkerini düşünüyor musunuz.

4) OHAL komisyonunun özellikle iade kararında bir takım referansların etkisinin olduğunu düşünüyor musunuz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
antika, 58 dakika önce yazdı:

Birlik çalıştığım genel cerrahi doktorum bana hep söylemiştir hemşire hanım uzun cümle kurma kendini boş yere yıpratıyosun anlamaz bu kapasitedeki insanlar iki kelimede anlat 3. kelimeyi anlamazlar.Dediği doğru galiba

memlekete gittiğimde 4 sene geçti hala kendimi anlatamadım. Sordukları soru aynı hala dönmedin mi  bak bu döndü. Hiç adlı soruşturma olmadı. Ama memlekette hapse bile girmişim.???

Bi de demezler mi herkes döndü sen niye dönemedin !?. Kim o herkes duyanda 130 bin dönmüş bi ben kalmışım sanır.  Bi de mahkemen ne oldu sorusu var ki, defalarca mahkeme soruşturma olmadığını söylememe rağmen. 

Sürekli bir şeyler saklıyormuşum da ondan ihraç olmuşum, mahkemem var söylemedim ya da red aldım gizliyorum (Allah korusun). 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Eylül, 12 dakika önce yazdı:

Bi de demezler mi herkes döndü sen niye dönemedin !?. Kim o herkes duyanda 130 bin dönmüş bi ben kalmışım sanır.  Bi de mahkemen ne oldu sorusu var ki, defalarca mahkeme soruşturma olmadığını söylememe rağmen. 

Sürekli bir şeyler saklıyormuşum da ondan ihraç olmuşum, mahkemem var söylemedim ya da red aldım gizliyorum (Allah korusun). 

Benzer durumlarla karşılaştığımız malesef oluyor. Ancak insanlarımızın pek çoğunun halimizi anlamalarına rağmen sadece sessizce destek olduklarını görüyorum. Yani bir takım haksızlıkların varlığını hissediyorlar ve düzeleceğini ümit ediyorlar. Bunun dışında yapılması gerekenler zaten OHAL komisyonu ve mahkemelerle yapılıyor söylemi sıklıkla duyduğumuz ifadeler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...