İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sayın @Karagöz Mustafa Özarslan arayı arayı adlı şarkısında da dediği gibi eskiden dost olan düşman mı olur yar yar efendim yar yar tabibim yar yar  . Gönül sevdiğinden nasıl ayrılır yar yar

Devamını da yazayım ben kuluyum Ali benim sultanım yar yar kul olan sultandan nasıl ayrılır yar yar

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 39 dakika önce yazdı:

Benim kendi yıllarca özveri ile hizmet ettiğim milletim bana hain diyenleri neden hala destekliyor?

Ayrıca Khklılar arasında neden hala sümüklüye tek laf edeni linç etmeye çalışan bir güruh var? Bütün bu olan bitende onun hiç mi payı yok?

İddia edildiği gibi "çok mübarek", "şerbetli" biri olsa, neden bunca insan kendisine bağlı olduğu iddiasıyla süründürülürken keyif çatıyor Pensilvanyadaki köşkünde?

Sayın @Virginia Woolf Hocam'ın sorusu bence de çok haklı. Peki ben de bu sorularımda haksız mıyım?

Tabii ki haklısınız. İşte burada şu sorun ortaya çıkıyor. Birileri birilerine laf söyletmiyor. O birilerinin davranışından sorumlu olmamak için yine ben pozisyon almak zorunda kalıyorum. Melih hocanın hep dediği gibi suçsuzluğu ispat durumundayız. 

Yaşınız yeter mi bilmem 90larda TV'lerde kürt sorunu tartışılırdı. Kürt kesiminden gelenlerden, görüşlerini açıklamadan önce pkkyı lanetlemeleri talep edilirdi. Şimdi de görüşümüzün makbul olması için sümüklü ekibini lanetlememiz bekleniyor. Böylece kendimizi ayırmış oluyoruz. 

Sn cumhurbaşkanı mecelledeki şu ifadeyi çok sever: müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. Ama burada iddia eden değil de ben ispat durumundayım. 

İlginç zamanlarda yaşıyoruz. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 23.08.2020 - 20:50 yazdı:

Tabii ki haklısınız. İşte burada şu sorun ortaya çıkıyor. Birileri birilerine laf söyletmiyor. O birilerinin davranışından sorumlu olmamak için yine ben pozisyon almak zorunda kalıyorum. Melih hocanın hep dediği gibi suçsuzluğu ispat durumundayız. 

Yaşınız yeter mi bilmem 90larda TV'lerde kürt sorunu tartışılırdı. Kürt kesiminden gelenlerden, görüşlerini açıklamadan önce pkkyı lanetlemeleri talep edilirdi. Şimdi de görüşümüzün makbul olması için sümüklü ekibini lanetlememiz bekleniyor. Böylece kendimizi ayırmış oluyoruz. 

Sn cumhurbaşkanı mecelledeki şu ifadeyi çok sever: müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. Ama burada iddia eden değil de ben ispat durumundayım. 

İlginç zamanlarda yaşıyoruz. 

Hocam, yaşım yetmiyor ama haklısınız. Kimse kimseyi lanetlemek zorunda değil, düşüncelerini ifade etmek zorunda da değil. Faşizm susma değil, söyleme zorunluluğudur. Bunlara hiç itirazım yok. Ayrıca düşünce de tek başına suç olmamalı.

Zannedildiği gibi insanlar sümüklüye sadece baştakiler yüzünden karşı çıkmıyorlar. Aksine bu şahıs ve bağlıları insanları herşeyden nefret ettirdiler. Çok kişinin kanına girdiler.

• Beğeni 3
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 24 dakika önce yazdı:

Ancak ne zamanki bu KHKlı sorunu konuşulsa, sosyal medyada çoğunluk yurtdışı menşeili bir güruh peydah oluyor. Örgütlü gibi bu yapının veya elebaşının aleyhine tek bir eleştiri bile getirilse, hemen topyekün saldırıya geçiyorlar. Karslı'nın bahsi geçen tweet'inin altına bakın. Yok "cehenneme gideceksin", yok "hocaefendi" bilmem ne.

Belli ki bu guruh, bütün KHKlıların kendilerinden zannedilmesini isteyenler ve bu durumdan memnun olanlar. En başta bunlar masumların iade edilmesine karşı çıkıyorlar. Çünkü besleniyorlar bu durumdan.

Bizleri kesseler belki bunlar ile bir arada olmayacağız; ancak, adaletsizliğe uğrayanlar kendilerine dayanak olarak bunları bulacak. Belki bizden sonraki nesil bulacak (zira bizleri fişleyenler, bizi bahane edip çocuklarımızı da fişleyecek). Devlet 90'larda yediği golü tekrar yemek istemiyorsa, çözmek zorunda. Tabii belki de öyle bir gol yiyip iyice ayrık bir toplum istiyorlardır. Bilemiyorum...

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademisyen, 22 saat önce yazdı:

Güncel maaş üzerinden ödeme yapılıyor

Hocam güncel maaş derken mesela 50 ay çarpı bu günkü maaş 5 bin ise  250 bin tl demek mi oluyor

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar öncelikle herkesin (%90) düşüncesinde kendi gözüyle fetö yapılanmasını gördüğü için ihraç edilenlerin hepsini fetöcu zannetmesi doğal sonuçta toplumsal olarak okumayan sorgulama ihtiyacı hissetmeyen gördüğüne inanan bir yapımız var (Kürd- Türk Alevi-Sunni hepsi öyle )

Olayın bilincinde olanların bir kısmı geçmiş fetöcu benliğini saklamak adına en çok atıp tutan kendi üzerindeki okları başka yöne çekmeye çalışan bir kesim var

Bazılarının da kendi başarısızlığını (fetö soru çalsa da calmasada birsey olamayacak kişiler ) bu KHK'lar yüzünden olduya getirip bir nevi intikam alıyor

Bazıları da zamanında fetonun kaymağını paylaşmadığı için kin tutanlar

Bilinçli olupta geride kalanların çoğu da bizden de gitti ama fetö temizlendi bunlar için biz birşey yapmaya kalksak fetöcu tayfa sızar ve bunun için gerek yok düşüncesi hakim

Birde fetöcu hesaplar var onlar da bu konuda kendilerine bir mağduriyet alanı yaratıp kullanmak adına sorunun çözümüne engel olmak adına ellerinden geleni organize bir şekilde yapmaya çalışır.

Kendi şahsi düşüncemi de belirteyim kendim de ihracım ama bu ihraçların olması gerektiğine inanıyorum ama bu şekilde değil gerçek anlamda suçlu olan kendini devlet yerine koyanlar , devletin gücünü kendi kişisel çıkarları doğrultusunda kullanan veya bu fetönun organize kötülükleri için kullanan soru çalıp veya torpille işe girip başkasının emeğini gasp edenler olması gerekirdi.

Tabi bunların bir kısmı da ihraç edildi ama çok konuyla alakasız masum mağdur grupları da oluştu  ve bunlar yüzünden bu kuyudan bir türlü çıkamadık

Kimsenin yanlış anlamasını da istemem ama gerçekten zulüm eden ırkçı pislik bir fetö organize suç şebekesi vardı ve çoğu kişi bundan nemalanip bu zulümlere alkış tutuyordu sessiz kalıyordu bir şekilde destek oluyordu sonra terör örgütü oldu yağcı yalaka takımı dağıldı kılıf değiştirdi bazıları da hak ettikleri cezaları aldı ama 

Olan biz masum mağdurlara oldu  aklıma 2011de şifreli ygs sınavı için fetönun p*cleri yıldıramaz bizleri sloganı attığımız için sürekli polis takibine alındığım günler geldi

civciv, 22 dakika önce yazdı:

Hocam güncel maaş derken mesela 50 ay çarpı bu günkü maaş 5 bin ise  250 bin tl demek mi oluyor

Basit ilk ihraç ayında 3bin alıyorsan sonraki ay 3100 alıyorsan öyle öyle son ay kaç alacaksan ayrı ayrı hesaplanır bu kadar basit

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 11 dakika önce yazdı:

Kendi şahsi düşüncemi de belirteyim kendim de ihracım ama bu ihraçların olması gerektiğine inanıyorum ama bu şekilde değil gerçek anlamda suçlu olan kendini devlet yerine koyanlar , devletin gücünü kendi kişisel çıkarları doğrultusunda kullanan veya bu fetönun organize kötülükleri için kullanan soru çalıp veya torpille işe girip başkasının emeğini gasp edenler olması gerekirdi.

İşte bunu 15 temmuza da ohal khk'larına da gerek olmadan, 657'nin 60 yıldır uygulanan usulleri ile yapabilirlerdi. 

Hocam söylediklerinizle çok güzel özetlemişsiniz. Benim bu konuda tek yol göstericim, tek dayanak noktam: hukuktur.  İhraç için yukarıda saydığınız suçlar fazlası ile yeterlidir; ancak, bu suçlara göre ihraçta bile hukuki yoldan asla sapılmamalıydı. Zira iyi bir niyet için bile hukuki usullerden sapılırsa, sonradan aynı hukuki düzen bir daha kurulamaz. Hukuki düzen bir kere bile bozulmamalıdır. 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şevki Yılmaz'ı 1992 yılından beri basından iyi tanırım. Her Salı Akit TV'de programa çıkar ve nerdeyse her hafta Mağdur KHK'ların göreve iade edilmesi için cumhurbaşkanına çağrıda bulunur. Partiye en büyük zararın bu mağdur edilenlerden dolayı geldiğini belirtir.

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

Adalet elbet bir gün tecelli edecektir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 1 saat önce yazdı:

şevki yılmaz eski bir refah partisi milletvekili.dürüst bir vekil olarak tanıyorum kendisini.28 şubat dönemin de(1997) çok aktif bir milletvekiliydi.medyadan takip ettiğim kadarıyla.lisedeydim o zamanlar. ehli vicdan bir insan.bircok yazisini daha önceki yıllarda gazetelerden okumuştum.vicdanli bir vekil.rahmetli erbakanin cenaze törenin de görev yapan polislerden biriydim.benimde görev yaptığım güvenlik noktasından geçiş yapmak üzere cenaze namazının kılınacağı fatih camisine geliyordu.kendisini tanıtmisti buyrun demistim.kendisi tanitmasada kendisini tv lerden taniyordum.yanlis anlamayın ama bizi yani mağdur KHK lıları savunan kişiye "kim bu vatandaş.bizden kolay kolay bahsetmezler.ilginç." şeklinde yaklaşımı pek dogru bulmadigimi ifâde etmeliyim.magduriyetlerin olduğundan ve giderilemesi gerektiğinden bahsetmiş.gayet olumlu bir şekilde bakmış sayın Şevki Yılmaz.Ben şahsen kendisine teşekkür ederim 

Kendisini hiç tanımadığım için soru mahiyetinde idi zaten yazdığım. Uslubum yanlış anlasilmissa özür dilerim.

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @vergici672 hocam ben yapılma şeklini ve toptancı bir yaklaşım tarzıyla yapılmasına karşıyım ki kendim de ihracım

Bakın yanlış anlamayin ama herşey de hukukla olmuyor adam torpil yapmış yada çalıntı soru ile profesyonelce atanmış devlet bunu nasıl ayiklayacak durumu çıktığı için fişleme veya kod mevzuları ile gelen gidene haklı ki haksız mı bakılmaksızın ret veriliyor

Zaten çoğu kişi bu mevzu yüzünden doğrudan mağdur gerçi bizde fırsattan istifade khklara eklemlendik her devrin ayrı bir "getirin mazlum"uyuz  

• Beğeni 2
  • Şaşırma 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...