İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

vergici672, 19 dakika önce yazdı:

Almanca'nız var mı hocam? Dil önemli. Umutsuz kalmak yerine yeni bir umuda yelken açmak önemli ama kalmak kadar gitmek de zor ? 

A2 duzeyinde almancam var. Dil kursuna gittim 2017'de.  İleri seviyeye gecemeden Suriye görevim çıkmışti ve yarim kaldi. Sonra ihraç edildim zaten. Gitme konusunda ise; ben biraz eski kafa biriyim. Ülkemi terk etmek aklımdan bile geçmezdi. Şimdi ise bu soyledigime üzülüyorum ama maalesef adaletsiz bir ülkede bir saniye bile kalmak istemiyorum. 

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 2

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Harun13, 13 dakika önce yazdı:

A2 duzeyinde almancam var. Dil kursuna gittim 2017'de.  İleri seviyeye gecemeden Suriye görevim çıkmışti ve yarim kaldi. Sonra ihraç edildim zaten. Gitme konusunda ise; ben biraz eski kafa biriyim. Ülkemi terk etmek aklımdan bile geçmezdi. Şimdi ise bu soyledigime üzülüyorum ama maalesef adaletsiz bir ülkede bir saniye bile kalmak istemiyorum. 

A2 tabii bir ülkede yaşamak için yetersiz ama yine de yaşadıkça öğreniliyor. Tek olsam, gitmeyi kafaya koysam, ülkeyi de bırakırım. Zira ülke üç unsurdan oluşur : toprak, egemenlik ve millet. Millet ise ortak gelecek beklentisini paylaşan insan topluluğudur. Benim bu ülkedekilerin çoğu ile ortak bir gelecek beklentim yok. Onların da ortak gelecek beklentisinde benim yerim yok. Ancak aile bırakılamıyor. Büyükler bırakılamıyor. Olmuyor. Yoksa çok yaşadım yurt dışında, inanın 6 aya kalmaz alışırsınız.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 31 dakika önce yazdı:

KONU DIŞI.

Avusturya'ya turistik amaçla iki kez gittim. Orada yaşayan akrabalarım da var. Bu yüzden biraz fikir verme konusunda yardımcı olabilirim. Almanca'nın kesinlikle artısı olur, ancak çoğu vatandaşı İngilizce de biliyor. Ayrıca her yerde Türkçe de duymak mümkün. Yani giderim, zamanla Almanca da öğrenirim diyorsanız tavsiye ederim. Ama giderim Almanca bilmeden de uzun yıllar kalırım diyorsanız, bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bence güzel bir ülke. Hem Alman disiplini ve anlayışı var. Hem de Nazi geçmişine rağmen ırkçılığın en nahoş karşılandığı Avrupa ülkelerinden biri Avusturya.

Şehir olarak, Almanca'nız yoksa Viyana, Almanca'nız biraz varsa ve geliştiririm diyorsanız Salzburg'u yaşamak için öneririm. Gerçekten masal diyarı gibi bir şehir.

not: "Memleketini bırakıp gidecek misin?" "Sen vatanını sevmiyor musun?" bilmem ne şeklindeki yorumları itina ile sileceğim. Ağır bir hakaret olursa üyelikle beraber sileceğim. Memlekette kalmak ile sevmek ayrı şeylerdir. Kalıp da sevmeyen bir ton örnek olduğu gibi, gidip de seven de bir ton örnek vardır. Kimse kimsenin vatan sevgisini sorgulayamaz. Çok kalmak istiyorsan kal bana ne? Ben gitmek istiyorsam da sana ne?

Adamsın kardeşim adam. Ülke vatanı çok sevdiğini iddia edenlerin olsun. Bu ulkede artık hergün bir önceki günü arar olduk. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 32 dakika önce yazdı:

not: "Memleketini bırakıp gidecek misin?" "Sen vatanını sevmiyor musun?" bilmem ne şeklindeki yorumları itina ile sileceğim. Ağır bir hakaret olursa üyelikle beraber sileceğim. Memlekette kalmak ile sevmek ayrı şeylerdir. Kalıp da sevmeyen bir ton örnek olduğu gibi, gidip de seven de bir ton örnek vardır. Kimse kimsenin vatan sevgisini sorgulayamaz. Çok kalmak istiyorsan kal bana ne? Ben gitmek istiyorsam da sana ne?

Aynen böyle hocam. Memleket insanın kendini ait hissettiği yerdir. İnsan da ağaç gibidir, yaşlandıkça köklerini salar, gitmek zorlaşır. Sizler bizlere göre daha gençsiniz. Gitmeyi düşünene diyeceğim tek şey : "yolunuz açık olsun".

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 12 dakika önce yazdı:

A2 tabii bir ülkede yaşamak için yetersiz ama yine de yaşadıkça öğreniliyor. Tek olsam, gitmeyi kafaya koysam, ülkeyi de bırakırım. Zira ülke üç unsurdan oluşur : toprak, egemenlik ve millet. Millet ise ortak gelecek beklentisini paylaşan insan topluluğudur. Benim bu ülkedekilerin çoğu ile ortak bir gelecek beklentim yok. Onların da ortak gelecek beklentisinde benim yerim yok. Ancak aile bırakılamıyor. Büyükler bırakılamıyor. Olmuyor. Yoksa çok yaşadım yurt dışında, inanın 6 aya kalmaz alışırsınız.

A2 iyi aslında orada da pratiğe döktüm mu o daha iyi olacak. Demin ki mesajımda belirtecektim aslinda. Sizin eş, çocuk ve yaşınız itibariyle belki düşünmuyorsunuz ama ben mecbur bırakıldım o yüzden gideceğim diye. Rabbim burada ailenizle mutlu günler yaşamanızı nasip eder inşallah. 

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Referans sizce bu ışte ne kadar etkili

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Merve, 12 dakika önce yazdı:

Referans sizce bu ışte ne kadar etkili

İade edilmiş olan 2-3 tanıdığım var. Hiçbirinin referansı yoktu. Beklemedikleri anda iade edildiler. Ancak bunlar öğretmen, akademisyen gibi, iade oranlarının daha düzgün olduğu mesleklerden.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Maliye için ne düşünüyorsunuz 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Harun13, 31 dakika önce yazdı:

A2 iyi aslında orada da pratiğe döktüm mu o daha iyi olacak. Demin ki mesajımda belirtecektim aslinda. Sizin eş, çocuk ve yaşınız itibariyle belki düşünmuyorsunuz ama ben mecbur bırakıldım o yüzden gideceğim diye. Rabbim burada ailenizle mutlu günler yaşamanızı nasip eder inşallah. 

Amin hocam. İnşallah.

Daha çok, büyüklerimiz nedeniyle şimdilik düşünmüyorum. Geçmişte bir kaç yıl yurt dışı tecrübem oldu. Yurt dışına da alışkınım aslında. İleride zaman ne gösterir bilemem. Şu anda bu anlamda en önemli çabam çocuklarımı her yerde yaşayabilecek şekilde donatmaya çalışmak.

Merve Merve, 12 dakika önce yazdı:

Maliye için ne düşünüyorsunuz 

Maliye'den tek tük iade duydum. Maliye tamamen kurum görüşüne bağlı. VDK ve Masak haricinde de kurumların pek problem çıkardığını düşünmüyorum olumlu görüş konusunda. Eğer VDK ve Masak'ta değilseniz, kriter de yoksa, dönme ihtimaliniz var. Referans iş görür mü diye sorarsanız da, referansa bağlı. Güçlü referans adamı ipten alır, güçsüz referans ise ters bile tepebilir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...