İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Güçlü referans derken milletvekili falan mi

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba dostlar,

Buraya 6 Eylül’de arkadaşımın (komşumun) sadece sendika sebebiyle red aldığını yazmıştım. Karar henüz elimize ulaşmadı. Ulaşınca burada paylaşacağız. Bu kararların ulaşması kaç günü buluyor? Bir de son dönemde MEB kararları çok çıkmaz oldu bunu neye yorumlamak lazım? 

Dün gözüme çarpan iki karar vardı. Bunlardan birincisi banka ve sendikasını olduğunu iddaa eden arkadaşımız iade olmuştu diğer arkadaşımızın da kriterinde sadece sendika olmasına rağmen red aldığını belirtmişti. Burada kurum görüşü mü, istihbarat raporu mu neyse artık o çok etkili.

Eskiden hep şöyle düşünüyorduk “672 sy KHK’dan sona kalanların genelde iade ediliyor” bu son dönemde elimizde yeterli derecede 672 sy karar göremediğimizden muallakta kaldı bu olay. Hâlâ 672’den red gelmesi çok üzücü elbette ama sanırım komisyon kapanana dek 672 sy kararnameye ait kararları incelemeyi sürdürecek. 

Allah hepimizin yardımcısı olsun. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Merve, 15 dakika önce yazdı:

Hocam ben Türkiye için genel konuştum. Maliye özelinde inanın bir bilgim yok. Ancak Türkiye'de referans bürokrat da olabilir, siyasi de olabilir, iş adamı da olabilir. Yeter ki referans olduğu kişi için uğraşmak istesin. KHK ile ihraç edilen vekil kızı, bir sonraki KHK'da iade olabiliyor. Adli süreç yaşayan bakan akrabası ihraç bile olmayabiliyor. Ancak referans uğraşmak istemezse, isterse parti yöneticisi olsun, iş görmez.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Harun13, 2 saat önce yazdı:

Bende yurtdışı yasagimin kalkmasına müteakip Avusturya ya gitmeyi planlıyorum. Çok zamandır arastiriyorum. Çoğu ülke prosedür konusunda çok katı ama Avusturya öyle değil. İncelerseniz eğer kararinizi degistireceginizi düşünüyorum. Hatta iki gün önce bile haber kanalında en rahat gidilecek ülkelerin başında Avusturya yazıyordu. Bilginize...

Evt, 3 ay viyena'da yaşadım, çok güzel bir şehir. Hem  ucuz hem kolay, çok rahat edersiniz. 

677, üni, adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Merve, 22 dakika önce yazdı:

Kurumlarda çalışan hizmetli yada çay ocagindaki personellerin neleri hallettigine şahit oldum. Sakın küçümsediğimi düşünmeyin. Sadece işleri olmadigi halde, hatır gönül ilişkisiyle iş bitirici olduklarını gördüm. Referans bulmak yerine iş bitirecek birini bulmaya çalışın. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lebron, 45 dakika önce yazdı:

Yurtdısı konusunda birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum...KHK kitlesi eğitim düzeyi yüksek, en az 1 dili olan ve yurtdısında rahatlıkla iş bulabilecek bir grup...İngiltereye gittigimde oradaki bazı Türklerle görüsmüstüm (ki bunlar alt düzey islerde - firincilik vs gibi islerde calisan kisilerdi) ve şunu anlattı...yurtdısına gitmek için belli puf noktaları bilmek gerekiyor ve bunları bilirseniz isiniz cok kolaylasiyor...Ornegin, oradaki bir şirket sizi isterse çalışma icin kabul alma ihtimaliniz cok yükseliyor...Kısaca yurtdisina gidilecekse de aldım valizi geldim demek yerine bilgili bir sekilde gidilirse olumlu yanit alma ve basarma ihtimalimiz artar...

Bu yüzden birbirimize destek olalım derim...Hatta burada bunun için ayrı bir sayfa da olusturulabilir eger adminler uygun gorurse...Kim nereye nasil gitmis, en kolay bulunacak işler hangileri, en kolay kabul veren ülke hangileri, vize-pasaport nasil ve ucuza halledilmiş... herkes katkıda bulunsun...inanın birçok konu biz bilmediğimiz icin bize zor ve asilamaz geliyor, yoksa atla deve degil...Gidip orada iş bulan da dönüp buradakilerle bilgilierini paylasabilir...

Bir örnek vereyim...Mimar bir arkadasim Romanyaya gidiyor (KHKlı degil ama yurtdisi oldugundan ornek veriyorum)...Buradaki Türk bir firmanın oradaki santiyesinde calismak üzere...Su anda vize asamasinda işleri...Eğer orada sistemi oturtabilirsem ailemi de götürecegim dedi...Bu sekildeki mimar, mühendis arkadaslar Türk firmalarının yurtdisindaki santiyelerinde calismayı düsünürlerse gitme ihtimalleri olabilir diye düsünüyorum...

Bu konu ile ilgili bir sayfa açılsa çok iyi olur. Eminim birçok arkadaşımız yurt dışına gitme düşüncesi taşıyordur. Bende düşünüyorum. Tecrübe edenlerin bilgi vermesi sayesinde diğer arkadaşların o işlemleri takip etmesi tamamlaması kolay olur. Bir tanıdığım (adalet bakanlığı personeli referans ile iade oldu) Londraya gitti. Orada kuzeni vardı. Önce iş bulundu sonra işlemlerini yaptı gitti. İade olduğu halde kalmak istemedi. Çok rahat olduğunu mutlu olduğunu duydum. Yurt dışını değerlendirmek mümkünse denemek gerekir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

KONU DIŞI.

Avusturya'ya turistik amaçla iki kez gittim. Orada yaşayan akrabalarım da var. Bu yüzden biraz fikir verme konusunda yardımcı olabilirim. Almanca'nın kesinlikle artısı olur, ancak çoğu vatandaşı İngilizce de biliyor. Ayrıca her yerde Türkçe de duymak mümkün. Yani giderim, zamanla Almanca da öğrenirim diyorsanız tavsiye ederim. Ama giderim Almanca bilmeden de uzun yıllar kalırım diyorsanız, bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bence güzel bir ülke. Hem Alman disiplini ve anlayışı var. Hem de Nazi geçmişine rağmen ırkçılığın en nahoş karşılandığı Avrupa ülkelerinden biri Avusturya.

Şehir olarak, Almanca'nız yoksa Viyana, Almanca'nız biraz varsa ve geliştiririm diyorsanız Salzburg'u yaşamak için öneririm. Gerçekten masal diyarı gibi bir şehir.

not: "Memleketini bırakıp gidecek misin?" "Sen vatanını sevmiyor musun?" bilmem ne şeklindeki yorumları itina ile sileceğim. Ağır bir hakaret olursa üyelikle beraber sileceğim. Memlekette kalmak ile sevmek ayrı şeylerdir. Kalıp da sevmeyen bir ton örnek olduğu gibi, gidip de seven de bir ton örnek vardır. Kimse kimsenin vatan sevgisini sorgulayamaz. Çok kalmak istiyorsan kal bana ne? Ben gitmek istiyorsam da sana ne?

Syn @Karagöz hocam, yazılarınız, tespitleriniz çok yerinde sizi takdir ediyor ve takip ediyorum. Yurt dışını bende  düşünüyorum. Avusturya ile ilgili biraz daha bilgi verirseniz sevinirim. Nasıl iş bulabiliriz nasıl gidebiliriz? Eminim merak eden arkadaşlarda vardır. Aydınlatırsanız mutlu oluruz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sereneness, 24 dakika önce yazdı:

Evt, 3 ay viyena'da yaşadım, çok güzel bir şehir. Hem  ucuz hem kolay, çok rahat edersiniz

Viyana'da evler biraz pahalı diye biliyorum. Tabi siz yasamissiniz daha iyi bilirsiniz. Viyana yerine biraz daha küçük bir şehire gitmeyi düşünüyorum. İleri zamanda nerede yaşayacağımı zaman gösterecek. 

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Harun13 ne is yapacaginiza karar verdiniz mi 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...