İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Galiba başka yol kalmadı bende pazartesi günü ilk iş olarak dilekçe vereyim pasaport yasağı kalksın diye gerçi pasaport da yok sonra pasaport başvurusu yapayım 

3 ayda 2 bin dosya ne ya şaka gibiler 

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 14 dakika önce yazdı:

Galiba başka yol kalmadı bende pazartesi günü ilk iş olarak dilekçe vereyim pasaport yasağı kalksın diye gerçi pasaport da yok sonra pasaport başvurusu yapayım 

3 ayda 2 bin dosya ne ya şaka gibiler 

İş sadece dosya bakmakla da bitmiyor...Açık olalım, komisyondan iade disinda hicbir olumlu secenegimiz yok henuz...Komisyondan ret alıp, idareye basvursan, kabul oranı %1lerde...sonra BAMa git, sonra Danistaya, sonra AYM'ye sonra AİHMe...Buralarda da olabildğince sürec yavaslatilacak...İdareden kabul alsan, bir üst mahkeme kararı bozup, süreci bastan baslatabilir...Temiz 10 yıl bu sürec en az...

Peki biz ne yapalim? Bu süreyi gelir olmadan nasil gecirelim? Attık bu adamları, ne yerler ne içerler diye soran yok...Devlette calismasa da bari özel sektörde is bulsun diye düsünen yok...Millet is varken gecinemiyor, biz gelir olmadan kac sene daha dayanalım?

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 7

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Yazılımla ilgili olarak bende çok bilgiye sahip değilim.

Öncelikle yurtdışına gitmekteki amaç neydi ? 

1-Para

2-Huzur

3- Hukuk

4-....

Neyse biz ilk önceliğimiz olan maddi konudan gidelim. Yazılımı öğrenin ve bir şekilde remote olarak çalışın. Hafta da 40 saat ve sosyal imkanlar çok geniş. Yani bir ilanda sizin aylık spor salonu veya yoga kursu paranıza kadar ödüyordu şirket

İşi bulduk diyelim. Çalışıyoruz ve kazanıyoruz. Ne kazanıyoruz ?? => Dolar,euro, strelin....

Ve biz kazandığımız parayı Tr şartlarında kullanıyoruz.Daha ne olsun :-))

Bunu da anlarım . Benim için para önemli değil, huzur vb... diyorsanız o zaman mecbur Yurtdışında iş bulmalı / yaşamalısınız 

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İnşallah javascripte bana yardım eder :-))

Şu da gözüme çarptı.

KHK lı olarak biz sürekli şanssızlıklardan bahsediyoruz.

Bence yaptığımız işte en iyilerden olursak ( Ne iş yaptığınız önemli değil ) bizler bu şans döngüsünü kırarız

Yani şu tarz iletileri çok okuduk ve üzüldük.  ----->>>>  { Bir şirkete veya fabrikaya başvuru yaptım ve KHK lı olduğumu öğrendikleri için beni işe almaktan vazgeçtiler  }

Bence biz işin profosyoneli olursak bakın o şirketler  sizi nasıl buluyor 

Neyse umarım yardımcı olabilmişimdir

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer, Bir saat önce yazdı:

Yazılımla ilgili olarak bende çok bilgiye sahip değilim.

Öncelikle yurtdışına gitmekteki amaç neydi ? 

1-Para

2-Huzur

3- Hukuk

4-....

Neyse biz ilk önceliğimiz olan maddi konudan gidelim. Yazılımı öğrenin ve bir şekilde remote olarak çalışın. Hafta da 40 saat ve sosyal imkanlar çok geniş. Yani bir ilanda sizin aylık spor salonu veya yoga kursu paranıza kadar ödüyordu şirket

İşi bulduk diyelim. Çalışıyoruz ve kazanıyoruz. Ne kazanıyoruz ?? => Dolar,euro, strelin....

Ve biz kazandığımız parayı Tr şartlarında kullanıyoruz.Daha ne olsun :-))

Bunu da anlarım . Benim için para önemli değil, huzur vb... diyorsanız o zaman mecbur Yurtdışında iş bulmalı / yaşamalısınız 

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İnşallah javascripte bana yardım eder :-))

Şu da gözüme çarptı.

KHK lı olarak biz sürekli şanssızlıklardan bahsediyoruz.

Bence yaptığımız işte en iyilerden olursak ( Ne iş yaptığınız önemli değil ) bizler bu şans döngüsünü kırarız

Yani şu tarz iletileri çok okuduk ve üzüldük.  ----->>>>  { Bir şirkete veya fabrikaya başvuru yaptım ve KHK lı olduğumu öğrendikleri için beni işe almaktan vazgeçtiler  }

Bence biz işin profosyoneli olursak bakın o şirketler  sizi nasıl buluyor 

Neyse umarım yardımcı olabilmişimdir

Yurtdışında 2 ülkede uzun süre, 1 ülkede de yaklasik 3 ay yasadim. Bulunduğum 3 ülkede de restoran (Türk restoranı, pizzacı vb) işleten vatandaslarin maddi durumunun diğer işlerle uğraşan Türk vatandaslarina göre çok daha iyi olduğunu gözlemledim. Bu itibarla, eli lezzetli olan ve restoran işletmeciliğinden de anlayanların yurtdışında maddi olarak nispeten daha kısa sürede artıya geçebileceğini düşünüyorum (yabancılar bizim gibi evde yemek yapmıyor, daha çok dışarıda yiyor). Türklerin bu konudaki en büyük rakibi Lübnanlilar oluyor genelde.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Moralim bozuldu ya çok yavaş ilerliyor komisyon .2 bin dosya :(( Yine de gelişme duymaya karar duymaya susamışız sessizlik ne kötü. Red alanlara geçmiş olsun kabul alanların gözü aydın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu cendereden kurtulanlara hayırli olsun. Ret alanlara gecmis olsun, onlara ve biz bekleyenlere Allah sabır versin. 

3 ayda 2bin karar. Demek ki 2021i de böyle geçireceğiz buyuk çoğunluğumuz. 

Kıyamete çok var mı acaba ya hesap gününü çok merak ediyorum. :)))

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...