İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

direnm@li, 4 saat önce yazdı:

AYM'nin  ek tedbirler için verdiği iptal kararı sonrası kurumlarda oluşturulacak komisyona yeşil pasaportun iptali için de başvurabilir miyiz? Ohal komisyonundan red gelirse yeşil pasaport hazır olur. Bu konu ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir sayın @Karagöz  

Ek tedbirler neleri kapsıyor, pasaport, silah vb bunlarla ilgili üyelerimizi bilgilendirseniz iyi olur.

@direnm@li Hocam,

Yeşil için de başvuru yapabilirsiniz elbet. Ancak işe iade edilmediğiniz sürece buna hakkınızın sürüp sürmediğini bilmiyorum. Belki "yeşil pasaportun tahdidinin iptaline, aksi kanaat oluşursa bordo pasaport alma hakkının iadesine" başvurabilirsiniz.

Ek tedbir sıralı tam liste:

-bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler

-bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler;

-bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır.

-Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir.

-Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar.

-Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

-Özel sektörde çalışma hakkı (kayda geçmedi ama gasp edildi)

Başvuruda hepsinin iptalinin istenmesini bütün masum dostlara tavsiye ederim. 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

An itibariyle incelemeye devam arkadaşlar! 

672 KHK - MEB - Sendika - KYOK - Komisyon İnceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 EGM SCD inç devam 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, benimle ilgili bir gelişme olmuş. Bugün görüştüğüm eski okulumun müdürü 1 ay kadar önce milli eğitim müdürlüğünden kendisini aradıklarını, benimle ilgili bilgi istediklerini ve gerekli cevabı verdiklerini söyledi.Sizce benim dosyanın incelemede olduğunu mu gösteriyor?  Yorumlarsanız sevinirim.

672 KHK - MEB - Sendika - KYOK - Komisyon İnceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 1 saat önce yazdı:

677 EGM SCD inç devam 

Sorusturma var mıydı devrem

679 EGM incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Since 679, Bir saat önce yazdı:

Sorusturma var mıydı devrem

2018 nisan beraat.  2014 eylül banka hesabı kapatma.  SCD kod. Inc devam 

Güncelleme • • Yengeç
Imla

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

@direnm@li Hocam,

Yeşil için de başvuru yapabilirsiniz elbet. Ancak işe iade edilmediğiniz sürece buna hakkınızın sürüp sürmediğini bilmiyorum. Belki "yeşil pasaportun tahdidinin iptaline, aksi kanaat oluşursa bordo pasaport alma hakkının iadesine" başvurabilirsiniz.

Ek tedbir sıralı tam liste:

-bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler

-bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler;

-bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır.

-Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir.

-Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar.

-Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

-Özel sektörde çalışma hakkı (kayda geçmedi ama gasp edildi)

Başvuruda hepsinin iptalinin istenmesini bütün masum dostlara tavsiye ederim. 

Burada bir ekleme yapayım. Ek tedbirler ilk ikisi değil. Üçten itibaren ek tedbirdir. Bunlardan pasaport için zaten özel bir düzenleme mevcut olduğu için o tedbir için komisyon da kurumlar da yetkili değil şu anda. Diğer tedbirler için başvurulabilir. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon da bir nevi kamunun idari organı bu sebeple çalışma düzeni raporlaması ve o kurumun kendini bir biçimde sunması da lazım.

Görünen o ki bir süre daha komisyon sayfasına inceleme devam yazısına bakmakla geçecek ömür ve çalışma hızları da gösteriyor ki 25 aralık gibi 13.500 dosya kabul alsa da kalan bir  13.5 bin dosya daha olacak gibi dilerim 2021 de bir seçim olur meclis topyekun bu KHK konusuna bir çözüm bulur yoksa damla damlaya göl değil yazık oluyor insanımıza. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn@altuğ 2021 secim olma olasılığı çok düşük bence çünkü iktidar ve küçük ortağı üstüne basarak seçimlesin 2023 de olacağını söylediler.

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar foruma ilk defa yazıyorum. Yaklaşık 3 ay kadar önce kurum personel biriminden arkadaşım aradı. Kurum müdürünün bakanlıktan beni sordukları ve olumlu kannat bildirdiğine dönecek inşallah dediğini söyledi. Merak ettiğim dosyam idare mahkemesi aşamasında idare mahkemesinin kuruma sorma görüş alma gibi bir uygulaması var mı acaba. Halen anlam veremedim ve inanamadım ben. 

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...