İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Madem algı yapıyorlar ve işe yarıyor, madem bu millet kızmayacak da sevinecek bir kalemde binlerce KHKlının iade edilmesine, niye iade etmiyorlar bizi? Sorun yok işte, kamuoyu hazır ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beni de bacanak aradı akşam 13000 iade varmış sende bi gelişme var mı diye; durumu özetledim artık o öyle değil diye. Bu muhalif geçinen medya bile yandaşlar gibi haber yapıyorya ne deyim!

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

679 KHK - Beraat - İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSTF01, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar Adanada iş ariyorum. Yardımcı olabilecek olursa ozelden yazabilir mi

4 yıldır Adanada iş bulamadım maalesef. turizmde çalıştım 3 yıldır korona çıkınca, fabrikada iş buldum Adana dışında. şartlar giderek zorlaştı. mart ayının sonlarına doğru Antalyada turzmde  iş çok olur bilginize. 

(AB 679 kyok)  takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de arkadaşlarım aradı bak kontrol et hemen 13.000 kişi dönmüş dediler ?

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Atiba, 26 dakika önce yazdı:

Benim de arkadaşlarım aradı bak kontrol et hemen 13.000 kişi dönmüş dediler ?

Böyle bir şey olamaz ya

Her 3 ayda bir böyle haberler çıkıyor, toplam ihraç 150 bin küsür kişi, ozaman toplamda yaklaşık 160 bin kişinin iade olması gerekiyordu.

Bizde böyle okumuş cahiller oldukça biz daha çok bekleriz

677, üni, adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir de sanki dönüş KHK listesi yayınlanmış da listede ben yokmuşum gibi bir duruma düştüm 

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 5 saat önce yazdı:

iade olmadan iftira davası açmanız anlamsız olur...(668 sayılı KHK hükmü ihraçta karar alıcıları koruyor)

idari mahkemeleri yoluyla iade olup göreve başlayan bir çok kimse var...

tüm kararlar ret olarak çıkmıyor hem komisyondan hem mahkemeden...

biri size suçlama ya da iftira attıysa öncelikle temize çıkmanız gerekli...

ihraç birinin beni suçladın ihraç oldum müsebbibi filanca kişi demesi anlamsız öncelikle iade olmak gerek...

ayrıca bu tür konularda işleyen süreç hakkında bilginiz var ise paylaşımda bulunun...

şikayet et peşini bırakma idare mahkemesi iade etmiyor kimseyi gibi yaklaşımların mantıklı bir izahı yok...

yangına körükle gitmek bir işe yaramaz akılcı olmak gerek....

apKo5s.png

İdare mahkemesinden iade olanların için BİM yürütmeyi durdurma kararını yapıştırıyor diye biliyorum forumlardan takip ettiğim kadarıyla. Yanlış biliyorsam düzeltin. 668 sayılı KHK, ihraç listeleri hazırlanırken işlenen suçları koruyor evet bu doğru. OHAL dönemi boyunca yapılan işlemler için geçerli.  Ama komisyon, kurum görüşü istediğinde haksız ihraç edilen kişiye iftira atarak olumsuz kurum görüşü oluşturanları korumuyor. Yani iftira suçu mağdurları suç duyurusunda bulunarak adli süreci başlatabilirler. 

672 KHK-sendika istifa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Onlar da birşey mi? Benim gibi 672 ile ihraç  ( ona red geldi ) amca oğlu aramış diyor ki: "Geri kalan dosyaları iade etmişler. Haberde okudum." ??

Zor ikna ettim öyle olmadığına ?

Oğlum biz bitmişiz lan. Vallaha bitmişiz.

Hadi önce gülelim, sonra da ağlayalım. ??

Güncelleme • • Mizan-27
  • Kahkaha 6
  • Şaşırma 3
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...