İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Guardiann, 51 dakika önce yazdı:

İçerik tam belli değil ama bizlere ufakta olsa faydası dokunur inşallah. Beraat ve takipsizlik kararı verilenlere iade derlerse, o zaman hakikaten reform gibi reform olur ama çıkmaz zannetmiyorum.

Geçen bir sendika başkanıyla konuştum Ankara da oda bir yerleri aradı bu hafta ve önümüzdeki hafta sizle ilgili çalışma var dendi ama ne kadar doğru aradığı kişi kimdi bilmiyorum hakkımızda hayırlısı olsun 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
okan3336, 1 saat önce yazdı:

Geçen bir sendika başkanıyla konuştum Ankara da oda bir yerleri aradı bu hafta ve önümüzdeki hafta sizle ilgili çalışma var dendi ama ne kadar doğru aradığı kişi kimdi bilmiyorum hakkımızda hayırlısı olsun 

Bir haberde şöyle diyor. Reformla AİHM kararlarını ve tazminatlarini  masaya yayiracagiz. Terör davalarina AİHM den cikan tazminatlar var bunu odememe noktasinda yol ariyoruz minvalinde haber yapılmış. Dogrusunu yakinda görürüz.

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 5 saat önce yazdı:

Adalet olmadığı için aynı iddiaalarla ceza alanda var beraat alanda görevine dönen de birimine suç olmayan isnatlar diğerine suç oluyor 

Merhaba..

"Adalet olmadığı için aynı iddialarla ceza alan da var, beraat alan da görevine dönen de" konusuna değinmek isterim.

Zor olsa da bardağın dolu tarafına bakma taraftarıyım. Bardakta ancak bir kaç damla var farkındayım ama hayata tutunmak için yetecektir.

Şöyle ki:

Adalet(!) konusuyla ilgili karşımıza 3 tablo çıkabilirdi.

Birincisi, kanun ve yasalarda suç sayılmayan şeylerden dolayı hiç kimse zan altında bırakılmaz, suçlu sayılmaz, ceza yemez ve işinden olmazdı. Bu en iyi senaryo idi. Maalesef bunun gerçekleşmediğini acı bir şekilde tecrübe ettik..

İkincisi, "kanun ve yasalarda suç sayılmayan şeyler de olsa" herkes suçlu sayılır, ceza yer ve işinden olurdu. Bu da en kotu senaryo idi.. Çok şükür en azından bu olmadı.

Üçüncüsü ise mevcut durumdur. Kanun ve yasalarda suç sayılmayan şeylerden dolayı bazılarının ceza alması, bazılarının beraat etmesi ve bazılarının görevine iade olması. Buradaki eşitsizliğin içinde bir umut ışığı var. Bu durum bize eninde sonunda işlerin evrileceği noktayı göstermekte. Karşılaşılan her müspet karar eninde sonunda emsal olacaktır.

Yeter ki "dereye şu gelene kadar kurbağanın gözü patlatmış" atasözündeki kurbağa olmayalım. Her damlayı değerlendirip ayakta kalalım..

Sağlıcakla..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
okan3336, 4 saat önce yazdı:

İnanın çalışma olduğunu bende duyuyorum ama sürekli içi boş çıktığı için paylaşım yapmıyorum. Hatta geçen yıl sürekli CB ile iletişim halinde olan tetikçi gazetecilerden birisi bu konu ile ilgili video yayınlamıştı. Çalışma CB na sunuldu diye. Ama o bile boş çıktı. Zulümlerin efendisi bizleri şaşırtır mı, zannetmiyorum...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 1 saat önce yazdı:

İnanın çalışma olduğunu bende duyuyorum ama sürekli içi boş çıktığı için paylaşım yapmıyorum. Hatta geçen yıl sürekli CB ile iletişim halinde olan tetikçi gazetecilerden birisi bu konu ile ilgili video yayınlamıştı. Çalışma CB na sunuldu diye. Ama o bile boş çıktı. Zulümlerin efendisi bizleri şaşırtır mı, zannetmiyorum...

?

672 KYOK YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Guardiann, 2 saat önce yazdı:

Geçen hafta Ankara da bir çok avukatla görüştüm bir tanesi bana geçen komisyondan biriyle konuştuğunu dosyaları bilerek beklettiklerini felan söylemiş ama avukat sunuda soyledi burası Türkiye yarın her şey değişebilir Allah yardımcınız olsun dedi yinede Allah'tan umutu kesmemek en güzeli 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
okan3336, 1 saat önce yazdı:

Geçen hafta Ankara da bir çok avukatla görüştüm bir tanesi bana geçen komisyondan biriyle konuştuğunu dosyaları bilerek beklettiklerini felan söylemiş ama avukat sunuda soyledi burası Türkiye yarın her şey değişebilir Allah yardımcınız olsun dedi yinede Allah'tan umutu kesmemek en güzeli 

Bekletme sebepleri neymiş acaba? Bunu da söylediler mi?

679 KHK- kriter yok- dava, sorusturma yok- direkt ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Twitter’da karşıma çıktı birisi dalga mı geçiyor acaba dedim yazan kişi gayet ciddiymiş. Barajı bile geçemeyenlerin üniversite kadrolarını doldurup doğru düzgün yayın yapmadan ahkam kestikleri bir sektörden ne beklenir ki . İşe iade olursam ( hayal de olsa ) istifa etmeyi düşünüyorum o kadar nefret ettim akademisyenlikten .. hatta mümkün mü bilmiyorum ama herhangi bir kuruma memur olarak atamalarını isteyeceğim atandığım kurumdan. Ne haliniz varsa görün diyesi geliyor insanın 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar, ben artık komisyondan haber gelir, bugün yarın iade edilirim diye düşünürken bugün emniyetten aradılar. Hakkımda soruşturma acildığını ve ifade vermem gerektiğini söylediler. 4 yıldır hakkimda herhangi bir adli işlem yapılmamıştı. Benzer durumda olan biri var mı? Bekleyip bekleyip neden şimdi soruşturma açtıklarını anlayamadım. Sonra düşününce sanki komisyon sona kalan dosyalarda hakkında adli işlem olmayanlara soruşturma açıldığına ilişkin duyum yazan birini hatırladım acaba böyle bir sey mi ki?

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...