İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Nilüfer, 49 dakika önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar, ben artık komisyondan haber gelir, bugün yarın iade edilirim diye düşünürken bugün emniyetten aradılar. Hakkımda soruşturma acildığını ve ifade vermem gerektiğini söylediler. 4 yıldır hakkimda herhangi bir adli işlem yapılmamıştı. Benzer durumda olan biri var mı? Bekleyip bekleyip neden şimdi soruşturma açtıklarını anlayamadım. Sonra düşününce sanki komisyon sona kalan dosyalarda hakkında adli işlem olmayanlara soruşturma açıldığına ilişkin duyum yazan birini hatırladım acaba böyle bir sey mi ki?

Merhaba.. Öncelikle geçmiş olsun..

Bulunduğum ilde, il MEM bütün ihraçlar hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve ihraç olan herkes hakkında soruşturma başlatılmıştı.. Birinci ihtimal bu olabilir. Belki hakkınızda uzun süredir mevcut soruşturma vardır da ciddi isnat olmadığı için yeni çağırılıyorsunuzdur. Dosya kapatma amaçlı olabilir.

Diğer bir ihtimal, isminizin bir tanık beyanında geçmiş olması. Bu yüzden hakkınızda soruşturma açılmış ve ifadenize başvurma gereği duyulmuş olabilir.

Komisyonda kalan dosyalar için soruşturma açılmış olma ihtimali ise çok uzak geliyor..

Güncelleme • • tustus
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 1 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar, ben artık komisyondan haber gelir, bugün yarın iade edilirim diye düşünürken bugün emniyetten aradılar. Hakkımda soruşturma acildığını ve ifade vermem gerektiğini söylediler. 4 yıldır hakkimda herhangi bir adli işlem yapılmamıştı. Benzer durumda olan biri var mı? Bekleyip bekleyip neden şimdi soruşturma açtıklarını anlayamadım. Sonra düşününce sanki komisyon sona kalan dosyalarda hakkında adli işlem olmayanlara soruşturma açıldığına ilişkin duyum yazan birini hatırladım acaba böyle bir sey mi ki?

Emniyet eve geliyorsa sıkıntı. Sizin çağrılmanız açılan dosyanın kapatılacağı anlamına da gelebilir diyedüşünüyorum. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nilüfer, 3 saat önce yazdı:

soruşturma tarihi ve içeriği önemli..

yeni başlayan bir soruşturma ise aleyhinize bir delil ifade vs olabilir..

detaylı bilgi almak için ifade vermeniz gerekli..

ama çok ciddi bir konu olsa Emniyet gelin demez kendileri gelir alırdı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex @tustus  ve @Aysegul Oz teşekkür ederim cevabınız ve yardımlarınız için. Eskiden kalan açık bir soruşturma olduğunu sanmıyorum ama neden şimdi demekten de kendimi alamıyorum. 

Haklısınız önemli bir şey olsa kendileri gelirdi muhtemelen, bakalım benim payıma ne çıkacak. Ayrıntıları öğrenirsem paylaşırım. Bu arada ne sorarlar sizce, bir fikriniz var mı? Benim bildiğim bir kriterim yok çünkü.

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nilüfer, 45 dakika önce yazdı:

@varex @tustus  ve @Aysegul Oz teşekkür ederim cevabınız ve yardımlarınız için. Eskiden kalan açık bir soruşturma olduğunu sanmıyorum ama neden şimdi demekten de kendimi alamıyorum. 

Haklısınız önemli bir şey olsa kendileri gelirdi muhtemelen, bakalım benim payıma ne çıkacak. Ayrıntıları öğrenirsem paylaşırım. Bu arada ne sorarlar sizce, bir fikriniz var mı? Benim bildiğim bir kriterim yok çünkü.

sakin olup sakin düşünün...

ciddi bir konu olsa zaten ev araması gözaltı mutlaka yapılırdı...

iltisak var mı yok mı o konuda sorular gelecektir..

bir şikayet ifade tanık vs olabilir..

kendinizden emin iseniz fetö ile alakanız yoksa serin kanlı olun.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 3 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun, inşallah kolayca atlatırsınız ki öyle olacağını tahmin ediyorum. Çünkü telefonla çağırılma önemli bir durum olmadığını düşündürüyor. Yurt dışı çıkış yasağınız kaldırılmış mıydı acaba?

672 dosya inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 4 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Ben de 3 yıl sonra ifade verdim, aramışlardı. Avukatımla gitmiştim, o zamana kadar işlem görmemiştim, hakkımda 15 temmuzda dosya açılmış. Sendikam vardı, onu sordu savcı, çok uzatmadılar zaten araştırılmışsınızdır. Savcı kendi sorup, araştırılmıştır yok yok deyip görüşmeyi bitirdi. Hemen takipsizliğim gelmişti. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 enerji bakanlığı uzman 

29 temmuz 2016 açığa alınma 

İdari soruşturma yapıldı 

Müfettişlerin söylediği kurumdaki dosyan temiz kanaatimiz olumlu ancak 

1 Eylül 2016 ihraç 

Beklenen süre 4 yıl 5 ay 22 gün.

Sonuç başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.

Kriter 1 yıllık gazete aboneliği.

• Şaşırma 2
  • Üzülme 4

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 19 saat önce yazdı:

Bende ayni sey oldu. Iade beklerken bildigim tek sendikadan ret aldim. 4 yil sonra hakkimda sorusturma oldugunu ogrendim. 2016 da acilmis. Henuz ifadeye cagrilmadim

672 sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cuma gününün kararlarını bekliyoruz bakalım buraya ne kadarı yansıyacak 

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...