İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sadece insan, 26.09.2021 - 11:28 yazdı:

Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda fikri olan var mı? Şu anda kimlik bilgilerinize ulaşılamıyor diyor 

4 gün oldu komisyon sayfasına giremiyorum. Komisyonun telefon numarası kaçtı?

Komisyon incelemesi devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

Dostlar son zamanlarda malum şahsın adalet vurgu ve üfürmelerine bakıp da umutlanıyorsunuz anlıyorum. Ancak kendileri "birşey yapacağız" demiyorlar. Aksine "adaleti sağladık, hep mazlumun yanında olduk" falan gibi sürreal iddialarda bulunuyorlar. Ekonomideki tavırlarıyla aynı. Sorun olduğunu kabul etmiyorlar ki çözüm üretsinler.

Siz bilirsiniz ama boşuna bunlardan ümit besleyip kendinizi paralamayın bence daha fazla. 6 sene oldu artık.

Yabancı bir kanalda röportaj veriyor kadın soruyor ülkenizde cumhurbaşkanına hakaretten 100 binin üzerinde dosya var diye bu yok öyle birşey diyor yüzlerce gazeteci hapiste diyor bu gene yok öyle birşey diyor gerçekten artık kendisini tanri gibi görüyor o deyince birşey oluyor demeyince olmuyor söylenecek çok şey var da neyse bir dosya da bize açmasınlar arkadaşlar bu hasta zihniyetten olumlu bir şey bekleyen en az bunun kadar gerçeklerden kopuktur Allah vadesini doldursun bir an önce yaptıklarını da yaşamadan canını almasın 

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Sadece insan Komisyon sayfasına az önce girdim bir sorun yok.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 13 dakika önce yazdı:

@Sadece insan Komisyon sayfasına az önce girdim bir sorun yok.

sorun yok değişiklikte yok devam inceleyeme ?

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Dostlar son zamanlarda malum şahsın adalet vurgu ve üfürmelerine bakıp da umutlanıyorsunuz anlıyorum. Ancak kendileri "birşey yapacağız" demiyorlar. Aksine "adaleti sağladık, hep mazlumun yanında olduk" falan gibi sürreal iddialarda bulunuyorlar. Ekonomideki tavırlarıyla aynı. Sorun olduğunu kabul etmiyorlar ki çözüm üretsinler.

Siz bilirsiniz ama boşuna bunlardan ümit besleyip kendinizi paralamayın bence daha fazla. 6 sene oldu artık.

15 temmuz öncesinde Mayıs Haziran gibi verdiği demeçler konuşmalar zaten bunun sinyalini vermişti hocam 657 ile bu iş sürmez devlette paralel yapı var vs ..15 t bu işin kolaylaştırdi ki Allah'ın lütfu olarak gördüler.ohal ilan edip KHK çıkarmak en kolay ve basit yoluydu.Onlara göre adaletsizlik yok niye komisyon var mahkeme var ..

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Güzel bir rapor olmuş sanki

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ek tedbirler için başvurmuştum 28 idareye dusmus

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 40 dakika önce yazdı:

Ek tedbirler için başvurmuştum 28 idareye dusmus

mahkeme masrafı varmı? Dava açarken?

(AB 679 kyok)  takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sadece insan, 4 saat önce yazdı:

4 gün oldu komisyon sayfasına giremiyorum. Komisyonun telefon numarası kaçtı?

Sonunda sayfaya girebildim ? tabi ki değişiklik yok incelemeye devam. Rabbim tüm mazlumların yardımcısı olsun ??

Komisyon incelemesi devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 22 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bilenler cevap yazarsa çok sevinirim. Eşim komisyondan gelen red kararına itiraz için 19.İdare Mahkemesine açtığı dava sonucu red gelmişti. Adli yardım kabul edilmesine rağmen kararda karşı tarafın avukat vekalet ücreti+ masraflar ödenmesine hükmetmişti. Eşim cezaevinde olduğu dönemde MEB eşime tebligat yapmış, eşim de bu ücreti ödeyemeyeceğini, herhangi bir geliri olmadığını ve davanın devam ettiğini istinafa başvuracağını belirtmesine rağmen MEB vasisi olarak bana icra takibi başlatmıştı. İcra takibini de tesadüf eseri UYAP sorgularımı yaparken fark etmiştim.  2.075 TL masrafı icraya düştüğü için yaklaşık 2.800 TL olarak ödemiştim. Yakın zamanda 13. İdari Dava dairesinin yani istinafın da sonucu red olarak geldi. Ancak 13.İdari Dava Dairesi kararında 19. İdare Mahkemesinin verdiği karara düzeltme yapmış ve avukat vekalet ücreti ve masrafların dava sonuçlandıktan sonra ödenmesi demiş. Zamanında haksız bir şekilde aldıkları 2.800 TL'yi geri isteme hakkım var mıdır? En azından icraya verdikleri ve faiz aldıkları için itiraz etmeli miyim boşuna mı uğraşmış olurum?

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Sayın eses,

Geri alma hakkınız elbette var.

Bahsettiğiniz  13.İdari Dava Dairesi kararını alıntılayarak idareye bir dilekçeyle başvurunuz. İlk derece mahkemesi kararı sonrasında .... tarih ve yazıyla icra yoluyla ... tarihinde hukuksuzca ödemek zorunda bırakıldığınız 2800 TL nin,  söz konusu kararla dava sonucu kesinleşmeden alınamayacağına hükmedildiğini bu nedenle ... tarihinde ödemek zorunda bırakıldığınız 2800 TL nin ödemeyi yaptığınız gün itibariyle işletilecek yasal faiziyle birlikte tarafınıza ödenmesini aksi takdirde idare hakkında icra yoluna başvuracağınızın bilinmesini istediğinizi belirten bir metin gönderebilirsiniz.

Karar ve kararlarda geçen kısımları tırnak içerisinde alıntılarsanız daha iyi olur.

Değer mi? hususuysa tamamen kararlılığınızla alakalı. Şahsi fikrim, haksızlığa eyvallah etmem. Kuruş bırakmam. Hatta avukata veririm.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...