İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@bkartli kararınızın geldiğinde paylaşırsanız seviniriz geride kalanlar için 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 2 dakika önce yazdı:

Okul müdürüyle irtibat halindeydim.kurum görüşü alınmamıştı en son konuştuğumda.Kurumdan yana sıkıntı yoktu.Sendikanin yanına neyi eklediler çok merak ediyorum.

Daha önceden hakkınızda bir dava falan var mıydı hocam?

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ibrahim'y, Bir saat önce yazdı:

Komisyondan açıklama geldi ; 

28/10/2021 tarihi itibariyle Komisyona yapılan başvuru sayısı 126.758’dir. Komisyon tarafından verilen karar sayısı (118.415)dikkate alındığında, incelemesi devam eden başvuru sayısı 8.343’tür.

https://ohalkomisyonu.tccb.gov.tr/#collapse-56

Ben bir de ihraç polis olarak yapacağım şubatta inşallah. hakkımızda hayırlısı. Bir asker tanıdık söyledi. Çok üst rütbeliler görebilir dosya içeriğinizi sıkıntı yapmayın dedi. Ama duyumlar genelde duyumlarım en basit yerlere verecekler. Yazılan yazıya göre silah da vermeyecekler. Nasıl bir asklerlik olacak şahsen ben de merak ediyorum ? 

Hocam bende yoklama kaçağıyım polis memuruydum e devletten bakınca askerlik şubesine başvurun diyor şimdi gitsem şubata mı verirler hiç yoklama yaptırmadım 2 defa tutanak yedim

701 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 5 dakika önce yazdı:

Daha önceden hakkınızda bir dava falan var mıydı hocam?

2018 Haziran'da takipsizlik almıştım.sadece sendika yazıyordu kararda.

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mrkleinnn er im zaten bakalım nasıl olcak askerlik 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ibrahim'y, Bir saat önce yazdı:

Komisyondan açıklama geldi ; 

28/10/2021 tarihi itibariyle Komisyona yapılan başvuru sayısı 126.758’dir. Komisyon tarafından verilen karar sayısı (118.415)dikkate alındığında, incelemesi devam eden başvuru sayısı 8.343’tür.

https://ohalkomisyonu.tccb.gov.tr/#collapse-56

Ben bir de ihraç polis olarak yapacağım şubatta inşallah. hakkımızda hayırlısı. Bir asker tanıdık söyledi. Çok üst rütbeliler görebilir dosya içeriğinizi sıkıntı yapmayın dedi. Ama duyumlar genelde duyumlarım en basit yerlere verecekler. Yazılan yazıya göre silah da vermeyecekler. Nasıl bir asklerlik olacak şahsen ben de merak ediyorum ? 

Hangi yazıda silah verilmeyeceği yazıyor acaba .eğer silah verilmezse nöbet tutma olayı olmaz o zamAn 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar,az önce red kararımı gördüm.İstifa edilmiş 23 aylık bir sendikam vardı.baska bir kriterim var mı bilmiyorum.

Üzüldüm.? Allah yeni kapılar açsın. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 3 dakika önce yazdı:

Üzüldüm.? Allah yeni kapılar açsın. 

Amin hocam,Allah'ım herkesin hakkında hayırlısını versin.

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
GamerTeacher63, 12 saat önce yazdı:

Komisyon açıklama yapmış... 

8300 dosya kalmış. 

Utanmazlar. 

%93 u tamamlanmis.

%7 lik dilime girme basarisini(!) yakalayanlardan biri olarak bir sene daha bekleyecek olmanin üzüntüsünü yaşıyorum??‍♀️

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ilan edilen rakamlara göre:

28 Mayıs ile 28 Ekim arasındaki 22 haftada 3201 dosyaya bakılmış,

3201/22=145 haftada bakılan dosya sayısı, (buna kurban bayramı ya da varsa eğer diğer tatil günleri de dahil)

bakılan dosyaların 978'i kabul, 2223'ü ret almış.

kabul oranı: 978/3201=0,30; kabul oranı %30.

bu hızla gidilirse tüm dosyalar 8343/145=57 haftada bitecek görünüyor ki bu da yaklaşık olarak kasım-aralık 2022'ye tekabül ediyor.

bazı arkadaşlar 1500 kadar dosyayı eksiltiyor hesaplama yaparken ben çok o işin mantığına hakim değilim, kurum kuruluş vs. deniyor.

1500 dosyayı saymazsak:

8343-1500= 6843 kalan dosya,

6843/145=47 hafta, son dosyanın inceleneceği tarih: eylül-ekim 2022.

inceleme devam...

Güncelleme • • Yıldırım
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...