İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Gillerme, 11 saat önce yazdı:

Hocam bende yoklama kaçağıyım polis memuruydum e devletten bakınca askerlik şubesine başvurun diyor şimdi gitsem şubata mı verirler hiç yoklama yaptırmadım 2 defa tutanak yedim

eskiden sistem başvurur başvurmaz 2 gün içinde alıyorlardı şimdi sistem değişmiş. İlk alımda alınıyorsunuz evet şu an başvurursanız şubat alımında alınacaksınız. Bende şu an 03.02.2022 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor. ASkerlik şubesini arayıp teyit edin. Ayrıca tüm işlemler de normalde internet üzerinden oluyor. Ama 2 kez tutanak yediğiniz için belki şubeye gitmeniz gerekiyor olabilir. 3. kezde tutanak tutup askerlik yoklaması için götürülme ihtimaliniz de var. Ben aradan çıkarmak istiyorum artık. hiç yakalanmadım. kendim başvurdum. Komisyon cevabını beklemek istiyordum ama artık beklememe kararı aldım. Giden hayattan gidiyor. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, 10 saat önce yazdı:

Hangi yazıda silah verilmeyeceği yazıyor acaba .eğer silah verilmezse nöbet tutma olayı olmaz o zamAn 

zamanında bu şekilde haber olmuştu bende oradan biliyorum. Gittiğimiz ere göre değişecek sanırım. Tabi bu sanırım askeri okul öğrencileri ve benim gibi polis olanları da kapsıyor olabilir. Silah verilip verilmeyeceği hususunda sanırım risk durumuna göre karar veriyorlar. Çok tehlikeli isem vermezler ?  Belki de bu durum dosyam hakkında da bilgi verebilir. silah verirlerse durum iyi demektir. Olumlu düşünebiliriz. (nerelerden medet umuyoruz)

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 14 saat önce yazdı:

@bkartli geçmiş olsun hocam sona kadar bekleyip red almak üzücü .kurum görüşü bilginiz var mı acaba ?

Az önce tekrar sordum,  kurum görüşü sormamislar.5 senedir sormadılar.ilcede tek kararı gelmeyen bendim.benden önce 2019 yılında iki arkadaşım iade olmuştu.Birisi son ana kadar sendika ,eşine red gelmişti.Diger iade alan arkadaş ta benle beraber istifa etmişti.Hic anlam veremedim.Şok yaşadım resmen.İade beklerken red geldi.gerekceli karar gelince buradan paylaşacağım

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@bkartli hocam MEB de kurum görüşü alınmadan iade olanlar da duyuyoruz kurum görüşü neye gore alınıyor bir bilsek .insalllh idare mahkemesinden dönersiniz hocam .ilçe de diğer iade olanlar da kurum görüşü alinmismiydi?Bilginiz var mı acaba ?Birde özel olmazsa evli iseniz eş ihracı söz konusumuydu ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@bkartli geçmiş olsun sendika kriteri dışında okul dersane yurtta kalma ya da aileden başka KHK durumu olan eş anne baba kardeş banka hesap artışı gibi durumlar çocuk okulu var mı epey bir tablo var bu komisyonda 20 kurum 63 başlık bildiğiniz mayın tarlası karar geldiğinde anlaşılabilir muhtemel Danıştay irtibat iltisak konusunda bir karar alacaktır seneye çünkü Cumhurbaşkanı bu konu yargının işi dedi topu attı yani sinyali verdi biz biseyler yaptık siz arkayı toparlayın babında komisyon da sürecin bir düzende ilerlediğini ve bir nevi kervan yol düzme biçiminin zamanaşımı hâli.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 2 saat önce yazdı:

Az önce tekrar sordum,  kurum görüşü sormamislar.5 senedir sormadılar.ilcede tek kararı gelmeyen bendim.benden önce 2019 yılında iki arkadaşım iade olmuştu.Birisi son ana kadar sendika ,eşine red gelmişti.Diger iade alan arkadaş ta benle beraber istifa etmişti.Hic anlam veremedim.Şok yaşadım resmen.İade beklerken red geldi.gerekceli karar gelince buradan paylaşacağım

Kurum görüşünü (benim bildiğim, ben ve 13 arkadaşıma yapılan bu) bağlı olduğunuz ilçe şube müdürü başta olmak üzere ilçe milli eğitim müdürlüğüne birkaç soru yönelterek soruyorlar, okulun haberi dahi olmuyor

(672 KHK - inceleme devam - amir kanaati) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...