İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

aras, 1 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam bende adres değişkiliği oldu oyuzden onlarmı bana iletecekler yoksa ben irtibata geçeyimmi yada aramalarını mı bekleyeyim sizce

Bende 1 ay önce adres değişikliği yaptım bulunduğun polis merkezine gidip sorabilirsinz

677 KHK- kriter yok- komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 1 saat önce yazdı:

Yapılan tüm yorumlar tamamen afaki. Ohal inceleme komisyonu 7075 sayılı kanunla kuruldu, görev süresi 2 yıl fakat Cumhurbaşkanı, gerek görmesi halinde bu süreyi bitiminden itibaren birer yıllık sürelerle uzatabilir.

Hal böyle iken kanundan almadan yetki kullanamayacağına göre; Ocak ayı sonunda bitebilecekse, önümüzdeki ay sonunda görev süresi bir yıl uzatılmalıdır. Bir yıl uzatılacaksa da Ocak ayı sonunda bitirir mi? Bunun yorumunu da siz yapın.

23 ocak 2022 de süre doluyor ohal komisyonunun görev süresi resmi gazetede yayınlanarak 23 ocak 2017 de başladı onun için bu tarihten önce uzamazsa uzamaz benim de kanaatim artık daha uzamaz hesap ortada 4500 civarı dosya kaldı bunun 300 kadari ihraç dışı dosya olsa 2 ay süre kaldı bitirirler son gelişmeler bunu gösteriyor.

Güncelleme • • Nasip

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nasip, 1 dakika önce yazdı:

23 ocak 2022 de süre doluyor ohal komisyonunun görev süresi resmi gazetede yayınlanarak 23 ocak 2017 de başladı onun için bu tarihten önce uzamazsa uzama benim de kanaatim artık daha uzamaz hesap ortada 4500 civarı dosya kaldı bunun 300 kadari ihraç dışı dosya olsa 2 ay süre kaldı bitirirler son gelişmeler bunu gösteriyor.

Olabilir, ihtimaldir. Ben önümüzdeki ay sonunda net bir şekilde belli olacağına dikkat çektim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nefer, 23 saat önce yazdı:

TSK personeli kaç kişi kaldık.KHK 689.KYOK 2017 hala haber yok.

695 HvKK SİVİL MÜH. PERSONELİYDİM BEKLEMEYE DEVAMMM

korkmaz244, 2 saat önce yazdı:

Ocak sonu gibi dosyaları bitirecekler gibi duruyor

Bu kanaata nereden vardınız hocam?

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Victimman hocam tamamen hissiyat başka birsey yok bide son 3 haftadır hizlanmasi

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutvar, 26.11.2021 - 13:04 yazdı:

Arkadaşlar, geçenlerde nufusa pasaport tahditinin kalkması için dilekçe vermiştim. Dun olumsuz karar çıktığını öğrendim.  Itiraz hakkımın oldugunu soylediler. Adli idari sorusturma geçirmedigim için bu cevabı beklemiyordum açıkçası. Komisyondaki red kararim bu sureci etkilemis olabilir mi? Tutunduğum her dal elimde kalıyor malasef, toparlanıp ayağa kalkmak zaman alıyor..Tecrübesi olanlar yol gosterebilir mi? Teşekkur ederim.

Bu çok ilginç ilk defa duydum. Aklıma geleni söylemeyeyim hayra yoralım...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teksasparis, 8 saat önce yazdı:

OHAL Komisyonu sayfasında kabul karamı gördüm ancak daha tebligat gelmedi. Kuruma gidip, başvuru yapabilir miyim, bilgisi olan var mı?

Tebligat yapılmaz kuruma kararname gelir kurum sizi arar bir haftaya karanme geliyor siz iki güne bir öğretmen iseniz il MEB özlük arayın 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...