İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

altuğ, 6 dakika önce yazdı:

Komisyon son açıklamasından bu yana 4 hafta geçti. Tahmini kalan dosya 7.4 bin ve sene sonuna kadar 5 hafta var bin dosya daha bakacağını ve 2022 ye 6 binin biraz üstünde dosya ile gireceğini tahmin ediyorum. Değerlendirmesi tamamen idari olarak tasarlanmış ve adli durumdan bağımsız kamu personelinin terör oluşumları grupları ile ilgisine bağına birleşik hareket etmesine alakasına göre karar veriyor dosyası tekemmul eden kişinin kararı çıkıyor. Buradaki temel sorun zamanın çok uzaması iaderenin geniş bir takdir yetkisi var idare hukuku da genç dinamik ve genişlemeye müsait düzensiz bir alan irtibat iltisak kavramı yeni bir kavram bunu idare farklı yorumlamış olabilir hukuk yani yargı alanı sınırları belirleyecektir bunun yolu da idari yargı mekanizması ve en üst organ Danıştay belirleyecektir. Anayasa mahkemesi Danıştay in görev alanına girmek istemedi kibarca buyrun bu sizin dedi tahminimce dosyalar Danıştay'a gelmiştir ve muhtemelen önümüzdeki yaza kadar bu konuda bir emsal oluşacaktır belki bu sayede komisyonda bekleyen kalan bir kaç bin dosyaya 4-5 ay sonra toplu karar verilebilir bu arada komisyon haftada 200 ayda 800 dosya bakarak görevini tamamlamaya gayret edecektir. Muhtemel Mart'ta  5 bin haziran ayında 3 bin dosya kalır. Sabır ve sağlık dilerim herkese.

Hocam sizin yaptığınız tahliller komisyonun açıkladığı sonuçları yakın oluyor.

Son dönemde komisyonda bir hızlanma  yok mu? Haftalık yaklaşık 500 karar çıktığını yazan arkadaşlar var karar sayılarına bakarak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

6 ay uzayacakmis 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Komisyon son açıklamasından bu yana 4 hafta geçti. Tahmini kalan dosya 7.4 bin ve sene sonuna kadar 5 hafta var bin dosya daha bakacağını ve 2022 ye 6 binin biraz üstünde dosya ile gireceğini tahmin ediyorum. Değerlendirmesi tamamen idari olarak tasarlanmış ve adli durumdan bağımsız kamu personelinin terör oluşumları grupları ile ilgisine bağına birleşik hareket etmesine alakasına göre karar veriyor dosyası tekemmul eden kişinin kararı çıkıyor. Buradaki temel sorun zamanın çok uzaması iaderenin geniş bir takdir yetkisi var idare hukuku da genç dinamik ve genişlemeye müsait düzensiz bir alan irtibat iltisak kavramı yeni bir kavram bunu idare farklı yorumlamış olabilir hukuk yani yargı alanı sınırları belirleyecektir bunun yolu da idari yargı mekanizması ve en üst organ Danıştay belirleyecektir. Anayasa mahkemesi Danıştay in görev alanına girmek istemedi kibarca buyrun bu sizin dedi tahminimce dosyalar Danıştay'a gelmiştir ve muhtemelen önümüzdeki yaza kadar bu konuda bir emsal oluşacaktır belki bu sayede komisyonda bekleyen kalan bir kaç bin dosyaya 4-5 ay sonra toplu karar verilebilir bu arada komisyon haftada 200 ayda 800 dosya bakarak görevini tamamlamaya gayret edecektir. Muhtemel Mart'ta  5 bin haziran ayında 3 bin dosya kalır. Sabır ve sağlık dilerim herkese.

İçimi kararttın hocam ben biraz daha umutluyum son haftalardaki hızlanmaya göre Ocak sonunda 4000 dosya kalacağını düşünüyorum hazirana dükkan kapatırlar diyorum 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@gorafda keşke haftada 500 olsa ama ben bu kadar hızlandığı kanaatinde değilim foruma yansıyan kararlar ve kabul çok olunca bizde çok karar veriyorlar algısı oluşuyor olabilir ben ayda ancak 900 gibi bir rakama ulaşabilecekleri kanaatindeyim haftada 165 dosya bakıyorlardı 225 olmuştur belki.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 26.11.2021 - 19:06 yazdı:
Umitvar, 3 saat önce yazdı:

Güncelleme • • Erhan Duman

677 universite

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Forumun editörlerinden ricam üyeliğimi sonlandırırmısınız  1 haftadır isteğim beklemede artık forum bekleneni vermiyor bilgi paylaşımı çok az ve sürekli varsayım duymaktan sıkıldım burda niyetim kimseyi eleştirmek değil çok değerli arkadaşlar var herkese teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 Kapatırlar haziranda kalan dosyalara da toplu karar verirler olur biter içini ferah tut yaş 39 bu toplum bir kış daha geçiremez siyasete girmez heralde yazın propaganda ekim ayında sandıka

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İkm675, 2 saat önce yazdı:

Forumun editörlerinden ricam üyeliğimi sonlandırırmısınız  1 haftadır isteğim beklemede artık forum bekleneni vermiyor bilgi paylaşımı çok az ve sürekli varsayım duymaktan sıkıldım burda niyetim kimseyi eleştirmek değil çok değerli arkadaşlar var herkese teşekkür ederim 

Hocam hangi konuda bilgi istediniz de yardımcı olunmadi yardımcı olunabilecek durumda seve seve yardımcı olurum

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...