İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

direnm@li, Bir saat önce yazdı:

Sadece duyum! Eğer bir erken seçim kararı alınırsa gerçekleşme ihtimali bence de yüksek: "Bir avukat tanıdığımın komisyondaki bir raportörden öğrendiğine göre komisyon 3 ay içinde dosyaları bitirecekmiş." Aylık 3000 karar alsa çok rahat bitirir. İyice bunaldığımız şu günlerde umut olması dileğiyle... 

Seçim kanununda değişiklik yapmayı düşünüyorlar. Anayasaya göre secim kanununda yapılan değişikliğin secimde uygulanması için 1 yıl geçmesi gerekiyor. Yani en az 1 yıl secim yok. Çünkü henüz değiştirmediler.

Güncelleme • • Mizan-27

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşımıza dair karar: 668 KHK -KKK.lığı Astsb. Darbe davasında yargılanma beraat Yargıtay temyizde. Kriter yok - RET

Telefon ile adres teyidi sonrası sistemde görmüş saat 17.30 sularında. 

668 KHK'lı bu kadar süre bekletilip ret mi verilir arkadaş, vicdan, merhamet hiç yok maalesef.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
1eylül, 38 dakika önce yazdı:

Merhabalar.Ben perşembe günü iade kararımı gördüm.672 MEB. 20 ay sendika.Kurumun aranip aranmadigini bilmiyorum.Darısı tüm bekleyenlerin başına inşallah.İçim geride kalan arkadaşlarım için  buruk.5 yildir bu günü beklemistim.Kararı gördüğümde çok mutlu olurum sanmıştım ama hiç hayal ettiğim gibi hissedemedim.Herkes cok mutlu.Birsuru kisi ariyor tebrik icin.Ama ben sevinemiyorum nedense.Maddi manevi cok zor gunler gecirdim 5 yıldir.Allah tum zor durumda olan arkadaslarimiza tez zamanda iade olmalarini nasip etsin.Kararnameler çok gun içinde çıkar bilgisi olan arkadaş var mı?

Gözünüz aydın hayırlı olsun gözünüz aydın olsun iyi niyetli temennileriniz için şahsen teşekkür ederim darısı başımıza olsun diye umuyorum.

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
1eylül, 51 dakika önce yazdı:

Merhabalar.Ben perşembe günü iade kararımı gördüm.672 MEB. 20 ay sendika.Kurumun aranip aranmadigini bilmiyorum.Darısı tüm bekleyenlerin başına inşallah.İçim geride kalan arkadaşlarım için  buruk.5 yildir bu günü beklemistim.Kararı gördüğümde çok mutlu olurum sanmıştım ama hiç hayal ettiğim gibi hissedemedim.Herkes cok mutlu.Birsuru kisi ariyor tebrik icin.Ama ben sevinemiyorum nedense.Maddi manevi cok zor gunler gecirdim 5 yıldir.Allah tum zor durumda olan arkadaslarimiza tez zamanda iade olmalarini nasip etsin.Kararnameler çok gun içinde çıkar bilgisi olan arkadaş var mı?

Hayırlı olsun. Çarşamba gününe kadar aramazlarsa ihraç oldugunuz  il milli eğitime gidip sorun hocam.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 1 saat önce yazdı:

Seçim kanununda değişiklik yapmayı düşünüyorlar. Anayasaya göre secim kanununda yapılan değişikliğin secimde uygulanması için 1 yıl geçmesi gerekiyor. Yani en az 1 yıl secim yok. Çünkü henüz değiştirmediler.

Dostlar, erken seçimle ilgili şöyle bir paradoksal durum var. Eğer iktidar erken seçime gidecekse, zaten kazanacağını düşündüğü için gidecek. Kazanamayacağı bir erken seçime gitmesi için hiçbir sebep yok.

Eskiden iktidarlar halktan çok talep geldiğinde kaybedeceği seçime de gidermiş. Ama onlar uzun vadeli düşünen partilerdi. O seçimi kaybetse de, sonrakinde halkın desteğini kazanmak için bunu yapıyorlardı. Şimdikiler için seçim kaybı THE END demek.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 9 saat önce yazdı:

Birinci emri "oku" olan, ilmin peşinden koşun diyen bir peygamberin eliçisi olduğu din, İslam dini. En azından ben öyle biliyorum. "Fetö" nasıl bir silah bakınız.

Bu arada röportajı yapanı tanımam.  Google amca sağolsun. Arama sonuçlarında çıkınca dikkatimi çekti.

Oku, Hak, kul hakkı, hesap günü, iftira atma, yalan söyleme...

İlginç olanı bende videoda ki kişide aynılarına inanıyor. Muhtemelen. Hangimizin ki doğru olan? O gün gelince anlayacağız. Bir din, bir kitap, bir peygamber bu kadar mı farklı yorumlanır, anlaşılır yada kendi doğrularına yada menfaatlerine yontulur.

Bu tarz videolar bana tiyatro gibi geliyor. Arkasından kim cikar belli olmaz.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victimman, 5 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

31.12.20220 itibarı ile ;

Kalan dosya 14320 kabul sayısı; 13170 idi

28.05.2021 itibarı ile;

Kalan dosya 11544 kabul sayısı; 14072 idi

Yani 5 ayda 3776 dosya incelenmiş; 902 kabul kararı var, kabul oranı %23.9 (yuvarlak hesap 4 kişiden 1 kişi kabul)

Açıklama hızı 2021 yılı ilk 5 ay için; 755 dosya/ay

Pandemi yasaklarının bittiğini düşünürsek aylık 1000 dosya açıklanırsa 10-11 ay içerisinde tüm dosyaların tamamlanmasını bekliyorum.

Bıktık canımızdan.. bu nasıl bir çukur bir türlü çıkamadık. Böyle giderse 1 yıl daha garanti üstelik.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 3 saat önce yazdı:

Siyasi partiler kanununda yapılan değişiklik hemen uygulanıyor, belki siyasi partiler kanununda değişiklik yaparlar. 

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar dava dilekçesinin tüm sayfalarını imzalamak gerekiyo mu

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...