İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bu hafta bol iade olur inşallah.

Güncelleme • • Mizan-27

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 10.07.2021 - 10:18 yazdı:

Dün 48 Milletvekili imzasıyla iktidar partisi kanun teklifi vermiş. Maddelerden birisinde; 7145 sayılı kanun kapsamında 31 Temmuz 2021 tarihinde bitecek olan kamu personelinin görevden çıkartılması ile ilgili sürenin 3 yıl daha uzatılması isteniyor. Madde 22. Farklı bir açıdan madde 12' de de göz altı süreleri yine 3 yıl daha uzatılmak isteniyor.

https://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-3740.pdf

Basın haberlerine bakılırsa istek kabul edilmiş görünmekte.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM bugün gündemi değiştirecek gibi görünüyor. 

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 20 saat önce yazdı:

Yaziyi yeni yafak yazmis. Haber 7 de haberleşirmiş. Inşallah bilgileri daha önceden almışlardır. Dün itibariyle alınan sayılarsa bunlar hâlâ hızlanmadılar demektir. Haber şurada:

https://m.haber7.com/guncel/haber/3119885-pes-dedirten-olay-TSKya-donmek-icin-basvurdular

Altındaki yorumlar; cehaletle kıvamlanmış bilgisizlikle yoğurulmuş sözüm ona vatanını seven(!?) kin, nefret ve şiddet içerikli çok yüksek ihtimal dünün f*tö yalayıcıları ile dolu. Yazık! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
boşluk, 2 saat önce yazdı:

AYM bugün gündemi değiştirecek gibi görünüyor. 

binlerce masum için inşallah hayırlı bir sonuç çıkar. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM PASAPORT TAHDİTLERİNİ İPTAL ETMİŞ

BUGÜN AÇIKLANAN KARARA GÖRE;
İrtibat ve iltisak nedeniyle konulan pasaport tahditlerine dayanak teşkil eden Pasaport Kanunu ilgili maddesi Anayasaya aykırı bulunarak iptal edildi.

Fakat karar 1 yıl sonra geçerli olacak????

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/07/20210714-5.pdf

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derman, Bir saat önce yazdı:

binlerce masum için inşallah hayırlı bir sonuç çıkar. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun.

Ne görüşülecek acaba

Takip edemedim. Bilgi verir misiniz

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kemal Neva, 3 dakika önce yazdı:

Ne görüşülecek acaba

Takip edemedim. Bilgi verir misiniz

geçen yıl çıkarılan af kanunun genişletilmesi ve " siyasi suçluların " da af  kapsamına alınması bekleniyor.  Böyle olursa binlerce insan tahliye olacak diye biliyorum. Daha ayrıntılı bilen varsa bilgi verebilir.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, Bir saat önce yazdı:

AYM PASAPORT TAHDİTLERİNİ İPTAL ETMİŞ

BUGÜN AÇIKLANAN KARARA GÖRE;
İrtibat ve iltisak nedeniyle konulan pasaport tahditlerine dayanak teşkil eden Pasaport Kanunu ilgili maddesi Anayasaya aykırı bulunarak iptal edildi.

Fakat karar 1 yıl sonra geçerli olacak????

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/07/20210714-5.pdf

1 sene sonra ne güzel isteyince bir gecede istemeyince ...

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
675ihracfazlasi, 10 dakika önce yazdı:

1 sene sonra ne güzel isteyince bir gecede istemeyince ...

1 sene içinde iktidar partisi yani Cumhur ittifakı 50 tane yasa çıkarır bu gecerli oluncaya kadar.2019 da mağduriyetler anayasa ihlali ivedilikle giderilsin diye başvuru yapılmış 2 yil sonunda cevap verilmiş ve AYM bunu kabul etmis evet ihlal var demis(sadece 2 uye kabul etmemis) ama mağduriyetler ve anayasa hak ihlaleri 1 sene daha devam etsin denmiş böyle aptal saçması bir mahkeme kararini ancak bu coğrafyada görebilirsiniz

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...