İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Tahmini kalan dosya 15.600 bugün itibariyle

Kabul 12.900 

Tahmini açıklama 4 Eylül

Artık önümüzdeki iki hafta biraz hızlanırlar bine yakın karar verirler 400 kişi de kurtulur buralara yansıması  50 60 kadar olur kabullerin. 

Güzel iyi haberler alırız dilerim

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gunaydin herkese. Bana pek samimi gelmiyor bulent bey. He konusmasi iyimi KHK ile ilgili olan kesimleri oda mechul. Bi ara her kanal KHK konusuyordu ne oldu hicbirsey. Ama 1hafta once beraat takipsizlik hakkinda gelisme olacak diye duydum .inandimmi kesinlikle hayir. Her zamanki gibi bu duygunun diri tutulmasi isteniyor. Rabbim cocuklarimizi guldursun ben artik kendimden gcetik onlarin cogu seyden mahrup kalmamasi icin istiyorum. Tabi en basinda saglik.

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 10 saat önce yazdı:

Konuşmanın bizle ilgili kısmını açıp okuyun bir lütfen. Nasıl bir olumsuz hava çıkardınız anlamadım. Bu zatta olmasa Allah aşkına kimin aklına gelipte bizden bahseden var. Daha ne desin takipsizlik, berat alan veya hiç takibat yapılmayan görevine dönmesi lazım diyor. Bu insanlar ne yiyecek diyor. Ağaç kabuğu yesinler diyen Isparta il başkanı olan........ Kişiyi eleştiriyor. Komisyonun kararlarını eleştiriyor. Daha bizle ilgili ne desin anlamadım gitti. 

Okumama gerek yok dinledim hemde 2 kez orda 2 cümlesi herşeyi özetliyor biri konuşuyoruz da değişen bisey yok 4 senedir diyor.ikincisini yazmak istemiyorum

Güncelleme • • Cengiz Yildiz
Yanlış yazmam

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bülent Arınç ta olmasa siyasi kimliği ile kimsenin KHK larla ihraçlarla ilgili cesaret edip olumlu birşey dediği yok hiç olmasa zaman zaman bişeyler söylüyor da dile getirilmiş oluyor..  

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 5

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bülent Arınç in program linki var mı , nerde izlediniz?

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 14 dakika önce yazdı:

Bülent Arınç in program linki var mı , nerde izlediniz?

https://m.haberturk.com/video/haber/izle/bulent-arinc-haberturke-konustu/691577

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bülent ARINÇ a laf edenler yaw adam en azından KHK lıların lehine konusuyor fetötücüleri karşısına alıyor  tek basına fetö ile mücadele ediyor magduriyetleri yapılan haksızlıkları dile getiriyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 18 dakika önce yazdı:

Khklıların lehinde konuşuyor kısmına eyv evet o konuda hakkını yiyemeyiz ama fetöcüleri karşısına alıyor mücadele ediyor derken? 

Az vicdanlı olun ya neyden korkuyorsunuz ya da böyle yazarak mesleğe iade olacağınızı düşünüp mü bunları yazıyorsunuz ?

Allah karşısında doğru da 1 yanlış da 1 dir ortası yoktur.

Hangi khklı Bülent Arınç tan daha çok fetöyle içli dışlı olmuştur?Hangi khklının bu konuda Bülent Arınçtan ve onun gibilerden daha çok günahı vardır?O damadını siyaset torpili ile hapisten çıkartıp pişkin pişkin televizyona çıkıp benim damadım ne yapmış ki sadece fetöye sempati duymuş bu suç mu deyip insanların aklıyla alay ederken birsürü masum suçsuz sadece Allah rızası gözeten belki tek suçu ekmek parası için o okullarda çalışmak olan gazete sendika bilmem neye üye olan insanlar hapiste yatıyordu.

Bende bunların hiçbiri yok hakkımda hiçbir suçlama yok takipsizlik de aldım kodum da fetöcü değil diye kodlanmış!Ama yok diye gidip yanlışı savunmam yanlışı savunanların yanında asla olmam Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır! Gerçekleri görüp sırf mesleğe dönemem veya böyle konuşursam buralarda biri beni görür de mesleğe döndürür hayalleriyle bu yorumları yapmanız hiçbirşey size kazandırmaz böyle bişey de asla olmaz zaten hepimizin hakkında verilecek kararlar belli sadece açıklanacağı günü bekliyoruz

Bülent Arınç zaten zamanında bu işlerin içinde olduğu ve binlerce insanın bu hallere düşmesine sebep olduğu için ve bunları bildiği için şimdi böyle konuşuyor cünkü vicdanı onu yalnız bırakmıyor...

Bişeyden korktugum yok.iade olmak için buraya bişey yazmak yetseydi keske..neyse benim sahsi düşüncem Bülent Arınç zamanında en büyük fetö cü müydü evet ya yanındakiler hepsi cok büyük fetöcüydülerler..suan devleti yönetenler bile en tepeden asagıya kadar zamnında fetö ile birlikteydiler en azından Bülent Arınç inkar etmiyor yaşanan mağduriyetleri dile getiriyor diğerleri gecmişini bile inkar ediyor kendi sucluluklarini bize yıkıyor magdiriyetlerin giderilmesini hiç istemiyorkar. Magduriyetleri giderilmesini istemeyen kesim bence gercek hain fötücülerdir Bülent Arınç magduriyetleri giderilmesini istiyor her seferinde dile getiriyor demem o ki sayın CUMHURBAŞKANI Bülent Arınç gibi düşünse suan mağdireylerin en az yüzde 80 ni giderilirdi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...