İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Saygıdeğer arkadaş yaklaşık 10 gün önce Komisyonda tarafıma Ret kararı verilmişti. Gerekçeli karar elime ulaştı, 4 sebepten ret verdiklerini beyan etmişler, kurum kanaati, sendika üyeliği, gazete aboneliği, 2020 yılında açılmış bir davadan söz ediyor. Sizlerden sormak istediğim şey; ben 2016 yılında ihraç olmuştum 2020 de dava açılmış, uyaptan göremiyorum sanırım gizlilik kararı var, şu anda il dışında olduğumdan gidip sorma imkanım yok 10 gün sonra döneceğim fakat kafamda deli sorular ne olabilir diye, kendimi teskin etmeye çalışıyorum önemli bir şey olsaydı çoktan ararlardı diye,  birde şöyle düşünüyorum red kararını verebilmek maksadı ile mazeret olarak açılmış bir dava diye düşünüyorum.  Sizlerden ricam bu konudaki olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bana yazabilirmisiniz. Saygılarımla...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 2 dakika önce yazdı:

Saygıdeğer arkadaş yaklaşık 10 gün önce Komisyonda tarafıma Ret kararı verilmişti. Gerekçeli karar elime ulaştı, 4 sebepten ret verdiklerini beyan etmişler, kurum kanaati, sendika üyeliği, gazete aboneliği, 2020 yılında açılmış bir davadan söz ediyor. Sizlerden sormak istediğim şey; ben 2016 yılında ihraç olmuştum 2020 de dava açılmış, uyaptan göremiyorum sanırım gizlilik kararı var, şu anda il dışında olduğumdan gidip sorma imkanım yok 10 gün sonra döneceğim fakat kafamda deli sorular ne olabilir diye, kendimi teskin etmeye çalışıyorum önemli bir şey olsaydı çoktan ararlardı diye,  birde şöyle düşünüyorum red kararını verebilmek maksadı ile mazeret olarak açılmış bir dava diye düşünüyorum.  Sizlerden ricam bu konudaki olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bana yazabilirmisiniz. Saygılarımla...

Dava açıldığını ohal komısyon kararında mı gördünüz ? Kovuşturmaya yer yok kararı değil sanırım. Ama size bir tebligt vs olması lazımdı.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 4 dakika önce yazdı:

Karar sayısı ve tarihi paylaşabilir misiniz?

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 3 saat önce yazdı:

Barış akademisyenleri için geçen hafta verilen 5 red kararından sonra, bugün de şimdilik 20 dolayında red var. Sayı hem bugün için hem de, 400 kişi olduklarını (olduğumuzu) düşününce, önümüzdeki günlerde artacaktır. Geçenlerde @Ali Haydar hoca bir kabul bildirdi ama o sonra tekzip edildi. O hoca imzacı değil. Yani hiç kabul yok. Anayasa Mahkemesinin "adli ya da idari yaptırım uygulanamaz" kararına rağmen nasıl bir gerekçe ürettikleri ise daha belli değil.

Tahminim şu ki AYM'nin barış akademisyenleri için hak ihlali kararı vermesinden sonra Kılıçdaroğlunun da çıkıp iktidara geldiğimizde ilk hafta bu barış akademisyenleri iade edeceğiz demesi belliki Reisi çok sinirlendirmiş ve komisyona bunları sonuna kadar bekletip hepsine RET verin talimatı vermiş şayet böyleyse 400 kişinin tamamı RET alırsa şaşırmam bilirsiniz Reis kindardır kızdı mı onları öyle bırakmaz 

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet Musa bey komisyon kararında yazıyor, ayrıca tebligat olmadı sadece komisyon kararında gördüm.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 3.11.2021 - 22:13 yazdı:

Geçmiş olsun.

Davada gizlilik kararı diye bir şey ilk defa duydum. Soruşturma sürecinde olur normalde, dava açılınca gizlilik kalkar. Bir yerlerde bir hata olmalı.

Müsterih olun. Bahsettiğiniz diğer 3 kriterden bugüne kadar ceza alan hiç olmadı. Başka bir şey uydurulmazsa beraat edeceksiniz.

Eğer dava var ise sonucunu beklemelilerdi, ayıp etmişler.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @Karagöz  gizlilik kararı benim tahminim, zira uyapta görmüyorum ayrıca tarih sayıyı yazmamda sakınca olurmu

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, Şimdi yazdı:

sayın @Karagöz  gizlilik kararı benim tahminim, zira uyapta görmüyorum ayrıca tarih sayıyı yazmamda sakınca olurmu

Uyapta görünmemesi enteresan. Ama her halükarda size veya avukatınıza bir şekilde tebliğ edilmiş olması yasal zorunluluk. Komisyon yine bir kopyala yapıştır hatası yaptı gibi geliyor bana.

Tarih sayıyı yazmanızda sakınca olmaz.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @direnm@li  özür dilerim şimdiye kadar hukukla hiç işim olmadığı için yanlış bir işlem yapmıyayım sorarak yazıyorum   tarih  sayı 2020/7105 saygılarımla.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"Çiçek gibi insanların kalbini kırdınız, umutlarını yok ettiniz, bahçeleriniz bahar görmesin..." Ahmet Arif

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...