İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

absoluter, 5 dakika önce yazdı:

sayın @direnm@li  özür dilerim şimdiye kadar hukukla hiç işim olmadığı için yanlış bir işlem yapmıyayım sorarak yazıyorum   tarih  sayı 2020/7105 saygılarımla.

OHAL komisyonu karar sayınızı ve tarihini de paylaşır mısınız?

Güncelleme • • Sibemol

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @Sibemol  evrak yanımda değil il dışındayım, mahkeme kararıda hafızamdaydı. Komisyon karar sayısı , tarihi ne için lazım.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 4 dakika önce yazdı:

sayın @Sibemol  evrak yanımda değil il dışındayım, mahkeme kararıda hafızamdaydı. Komisyon karar sayısı , tarihi ne için lazım.

Karar sayısı ve tarihi ben de dahil hala sabırla bekleyenler için kaç kişi kaldık diye tahmin yapabilmek içindi, ? 

Güncelleme • • Sibemol

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim sayın @Sibemol, saygılarımla.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Helal olsun Kılıçdaroğlu na. CNN paçavra TV kaç gündür "Kılıçdaroğlu neden KHKlılara odaklandı" diye haber yapıyor. Kılıçdaroğlu davula vurdu ses en pis kokulu yerlerden geliyor. Kimi rahatsız ettiyse artık...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 3 saat önce yazdı:

Saygıdeğer arkadaş yaklaşık 10 gün önce Komisyonda tarafıma Ret kararı verilmişti. Gerekçeli karar elime ulaştı, 4 sebepten ret verdiklerini beyan etmişler, kurum kanaati, sendika üyeliği, gazete aboneliği, 2020 yılında açılmış bir davadan söz ediyor. Sizlerden sormak istediğim şey; ben 2016 yılında ihraç olmuştum 2020 de dava açılmış, uyaptan göremiyorum sanırım gizlilik kararı var, şu anda il dışında olduğumdan gidip sorma imkanım yok 10 gün sonra döneceğim fakat kafamda deli sorular ne olabilir diye, kendimi teskin etmeye çalışıyorum önemli bir şey olsaydı çoktan ararlardı diye,  birde şöyle düşünüyorum red kararını verebilmek maksadı ile mazeret olarak açılmış bir dava diye düşünüyorum.  Sizlerden ricam bu konudaki olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bana yazabilirmisiniz. Saygılarımla...

Davada tarafsaniz size bir iddianame tebliğ edilmesi gerekir. Gizlilik kararı dosyanın tamamını kapsamaz. Şahsi belgeler gizlilik kararı dışındadır. Siz ifade verdiniz mi savcılıkta? Şayet bu olgular yoksa dava değil soruşturmadır. Adliyeye gidip kendinizle alakalı her türlü belgeyi, bilgiyi talep edebilirsiniz. En kısa sürede bir sorgulama yaptırın bence.

absoluter, 3 saat önce yazdı:

sayın @direnm@li  özür dilerim şimdiye kadar hukukla hiç işim olmadığı için yanlış bir işlem yapmıyayım sorarak yazıyorum   tarih  sayı 2020/7105 saygılarımla.

Bence bu soruşturma olabilir. Soruşturmalar uyapta vatandaş portalindan gözükmez. İlgili Cumhuriyet Başsavcılığından sorgulamanizi yaptırın.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 10 saat önce yazdı:

....

Eğer dava var ise sonucunu beklemelilerdi, ayıp etmişler.

Yukarıdaki ayıbı ilk kez işlemiyorlar. Sn @Karagöz kaderdaşım.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@absoluter Öncelikle geçmiş olsun. İdare Mahkemesi tarafından verilen red kararında benim hakkımda da devam eden soruşturma olduğu yazıyordu. Bir süre sonra Emniyet TEM Şubeden telefon ile aradılar ifadeye çağırdılar. Bir arkadaş  2019 yılı içerisinde vermiş oduğu ifadesinde benim ismimden bahsetmiş, buna istinaden 2020 yılında tarafıma soruşturma açılmış. Beni çağırdıkları tarih 2021. Konu 90'lı yıllardan kaynaklı. Gerisini siz düşünün artık ne hallere kaldık.

Ayrıca soruşturma aşaması gizli yürütüldüğünden UYAP sisteminde gözükmez. Hakkınızda dava açılırsa sisteme düşebilir. 

701 KHK - RET - ANKARA 24.İDARE - İSTİNAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 11 saat önce yazdı:

Saygıdeğer arkadaş yaklaşık 10 gün önce Komisyonda tarafıma Ret kararı verilmişti. Gerekçeli karar elime ulaştı, 4 sebepten ret verdiklerini beyan etmişler, kurum kanaati, sendika üyeliği, gazete aboneliği, 2020 yılında açılmış bir davadan söz ediyor. Sizlerden sormak istediğim şey; ben 2016 yılında ihraç olmuştum 2020 de dava açılmış, uyaptan göremiyorum sanırım gizlilik kararı var, şu anda il dışında olduğumdan gidip sorma imkanım yok 10 gün sonra döneceğim fakat kafamda deli sorular ne olabilir diye, kendimi teskin etmeye çalışıyorum önemli bir şey olsaydı çoktan ararlardı diye,  birde şöyle düşünüyorum red kararını verebilmek maksadı ile mazeret olarak açılmış bir dava diye düşünüyorum.  Sizlerden ricam bu konudaki olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bana yazabilirmisiniz. Saygılarımla...

Sayın absolter,

Davanın (Kovuşturma) olduğunu kabulle;

Dava dosyası sistem tarafından gizlenmez. İçeriği eksik yada gizlilik kararıyla görünmüyor olabilir ancak dava bilgilerini görürsünüz. Dosya ancak siz tarafından gizli hale getirilebilir.

Açık yada kapalı davanız varsa mutlaka öncesinde emniyet yada savcılıkta ifade vermiş olmanız gerekir.

Hakkınızda açık bir dava varsa bunu google gibi bir arama motorunda "e devlet dava sorgulama" yazarak gelen pencerelerden kontrol edebilirsiniz. Mutlaka bir dava günü vardır. Yine UYAP ekranında soldaki menüde "duruşma sorgulama" ekranının kullanarak 30 ar günlük sürelerle arama yaptırarak dosya varsa görebilirsiniz.

Dosyayı sehven gizlemiş olabilirsiniz. UYAP ekranında soldaki menüde dosya sorgulama menüsü altından gizli dosyalar olup olmadığına bakabilirsiniz.

Dosyanız kapanmışsa, düşmüşse yada hakkınızda HAGB kararı verilmişse (ki bunun için sizin duruşmaya çıkmanız ve rızanız gerekir.) bu durumda taraf olduğunuz bir dava kalmadığından dava sorgulama ekranında görünmeyebilir. Davadaki taraf sıfatınız nedeniyle göremiyor olabilirsiniz, Sizin durumunuzla alakalı olduğunu düşünmemekle birlikte bazı dosya türleri UYAP vatandaş portalında da görüntülenmemektedir.

Doğru bilgiyi davanın olduğu adalet sarayından alabilirsiniz.

Eğerki paylaştığınız numara soruşturma dosya numarası ve sehven kovuşturma olarak yazılmışsa bu durumda gerek e-devlet ve gerekse UYAP ta bir bilgi göremezsiniz. Soruşturmayı açan savcılığa gitmelisiniz.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ihraç olduktan 5 yıl içinde kardeşim 13 mülakatta elendi en son 14.mülakat olan27. Dönem pomemden elendi benim yüzünden kazanamasi beni çok üzüyor çevrenizde yakın akrabası khkli olupta polisligi ya da diğer memurluklafi kazanan var mi

Sabır, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar ihraç olduktan 5 yıl içinde kardeşim 13 mülakatta elendi en son 14.mülakat olan27. Dönem pomemden elendi benim yüzünden kazanamasi beni çok üzüyor çevrenizde yakın akrabası khkli olupta polisligi ya da diğer memurluklafi kazanan var mi

Üstelik savci mutaalasina uygun olarak beraat ettim komisyon incelemede 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...