İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Atiba, 10 saat önce yazdı:

Bugün CHP grup toplantısında Kılıçdaroğlu beraat alanlar biraz daha sabretsin hepsini görevlerine iade edeceğiz diye bir ifade kullandı.

Videosunu atacaktım ama nasıl atılıyor bulamadım yapamadım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM'nin KHK'lara ekli listelerle ilgili verdiği karardan kimse bahsetmiyor. Bu bana oldukça garip geliyor. Çünkü herşeyi bitirebilecek potansiyeli barındıran en önemli konu bu. 

Hatırlarsanız AYM'nin 24 Haziran 2021 tarihli gündeminde 686 sayılı KHK'nın ekli listesinin Anayasa'ya aykırılığı konusunda karar verildi. Ancak aradan geçen 4 aya rağmen gerekçeli karar bir türlü yayımlanmadı.

Her gece Resmi Gazete'yi görmeden yatamıyorum.  O derece merak ediyorum. Niyeyse sanki listelerin dayanak maddesini AYM iptal edecek gibime geliyor. 

Eğer iptal etmeyip Anayasa'ya uygun bulursa, nasıl gerekçelendirecek  onu da deli gibi merak ediyorum. İptal etmemeleri için hukuka 1000 takla attırmaları lazım. Böyle bir karar meşhur 367 kararından bile daha rezil bir karar olur. 367 bunun yanında hukuk abidesi kalır.

Bakın Kılıçdaroğlu KHK'lıları şaşırtacak derecede güvenle ve cesaretle savunuyor. Siyaseten koz ve oy vermemek için bile olsa, AKP iptali arzu etmiş olabilir. Bilemiyorum. 

BU konuda yok mu bir bilgi veya öngörüsü yüksek bir tahmin?

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 7 saat önce yazdı:

AYM'nin KHK'lara ekli listelerle ilgili verdiği karardan kimse bahsetmiyor. Bu bana oldukça garip geliyor. Çünkü herşeyi bitirebilecek potansiyeli barındıran en önemli konu bu. 

Hatırlarsanız AYM'nin 24 Haziran 2021 tarihli gündeminde 686 sayılı KHK'nın ekli listesinin Anayasa'ya aykırılığı konusunda karar verildi. Ancak aradan geçen 4 aya rağmen gerekçeli karar bir türlü yayımlanmadı.

Her gece Resmi Gazete'yi görmeden yatamıyorum.  O derece merak ediyorum. Niyeyse sanki listelerin dayanak maddesini AYM iptal edecek gibime geliyor. 

Eğer iptal etmeyip Anayasa'ya uygun bulursa, nasıl gerekçelendirecek  onu da deli gibi merak ediyorum. İptal etmemeleri için hukuka 1000 takla attırmaları lazım. Böyle bir karar meşhur 367 kararından bile daha rezil bir karar olur. 367 bunun yanında hukuk abidesi kalır.

Bakın Kılıçdaroğlu KHK'lıları şaşırtacak derecede güvenle ve cesaretle savunuyor. Siyaseten koz ve oy vermemek için bile olsa, AKP iptali arzu etmiş olabilir. Bilemiyorum. 

BU konuda yok mu bir bilgi veya öngörüsü yüksek bir tahmin?

1000 değil 2000 takla bile artırırlar olumsuz olması için.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hojda, 26 dakika önce yazdı:

Az önce komisyonu aradım. "Meğer çalışıyormuş" komisyon. Dedim,ayda 5000 karardan 500 karara düşmeyi çalışmak mı sayıyorsunuz. İş aynı, personel aynı yetmedi mi oyaladığınız, yetmedi mi yapılan zulüm, ne zaman bitecek bu oyalama dedim.Bilgi veremiyormuş  sayfadan takip etmeliymişim, klasik teraneler... Dedim söyleyin ordaki herkese; yaşattılarını yaşamadan ölmesinler, sana da hayırlı işler.... 

Robota bağlamışlar komisyon kapandıktan sonra arayın yine aynısını söylerler " çalışıyoruz bilgi veremiyoruz "

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hepimiz arayalım 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Victimman, Bir saat önce yazdı:

Nasıl video atabiliyorsunuz? Yazar mısınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun numarasını paylasirmisiniz

Merhaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

KESK kalan dosya OHAL kom.1800,Egitim-Sen kalan 952 dosya

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...