İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

vergici672, 21 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar dün @Karagöz hocam da yazdı, ben de defaatle yazıyorum. Özür dileyerek tekrar yazayım.

1-Burası bir FORUM ortamıdır.

2-FORUM ortamlarında, herkes fikrini söylemekte serbesttir. 

3-Bu söylenenler tartışmaya/atışmaya/kavgaya neden olacaksa, kasti olarak gerilimi artıracaksa, suç unsuru içeriyorsa, suçluyu övüyorsa vb. bunlara izin veremeyiz. 

4-Bunlar haricinde insanların fikirleri farklı farklıdır. Hepimiz karanlık bir odadayız önümüzdeki koca fili parçalardan tutarak anlamaya çalışıyoruz. İnsanların fikirlerini bu nedenle beğenmeyebiliriz. Bu durumlarda, görmezden gelme ya da beğenmeme hakkınızı kullanınız. Lütfen kişileri öne atmayınız. 

5-Aksi durumda gerçekten üzülerek yaptırım uygulamak zorunda kalıyorum. Sevmiyorum yaptırım uygulamayı, ama maalesef tahmil edilmiş bir yük olarak editörlük görevi var sırtımızda, yapmak zorundayım.

6-Özetle: üç günlük dünya, üzmeyelim birbirimizi, beğenmediyseniz gülüp geçin. Boşverin. Çok canınızı sıktıysa bize haber verin. Lütfen siz tartışmaya girmeyin ? Lütfen ? 

sn vergici

bu forumun amacının bu kadar basite indirgenebileceğine inanmıyorum. aramızda psikolojisi bozulmuş, ilaçlar ve terapistlerle hayata tutunmaya çalışanlar var. büyük bi kısmımızın psikolojisi de her gün sınırda geziniyor, her gün yeniden resetliyoruz ki bi gün daha dayanabilelim. O yüzden hepimiz bu forumda yazılan her şeyi ciddiye alıyoruz, elimizde değil. Burası biraz haber biraz da nefes alabildiğimiz son kale. O nedenle yorum beğenme beğenmeme durumunu geçti artık bazı üyelerin yazdıkları, sistematik olumsuzluk pompalama kapsamında. Bunu bilerek yapmadığını düşünüyorum ama bu kadar insanın rica etmesine, kimi zaman nazikçe uyarmasına rağmen aynı şeyleri pompalamaya devam ediyor. Yani bir kişi içindekini akıtabilsin diye hepimiz her gün yeniden karamsarlığa gark ediliyoruz. Psikolojisi sağlam insanlar olsak bir kulağımızdan girer diğerinden çıkar derdim ama siz de bizden birisiniz, bizler hiç iyi değiliz.

O yüzden editör hassasiyetiniz için teşekkür etmekle beraber bizim resetlemeye çabaladığımız karamsar psikolojimizi her gün yeniden canlandıran üyelere karşı da bi aksiyon almanızı rica ediyorum, bu konuda yalnız olmadığımı da çok iyi biliyorum.

saygılar

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 20 dakika önce yazdı:

Azıcık tecrübeli büyüklerim bunu söylemişti. 80'lerde hapse girmiş, 7-8 yıl beklemiş büyüklerim söylemişti. En az 5 yıl sıkıntı çekersin demişlerdi. 4'ü bitti bile.

Hocam, bana o zaman 5 yıl deseydiler kavga çıkartırdım. Şimdi söyleseler diyeceğim tek şey ise "Bir daha söyle. Ağzından bal damlıyor üstadım"

• Beğeni 3
  • Kahkaha 4
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pelinkayapelin5, 22 dakika önce yazdı:

sn vergici

bu forumun amacının bu kadar basite indirgenebileceğine inanmıyorum. aramızda psikolojisi bozulmuş, ilaçlar ve terapistlerle hayata tutunmaya çalışanlar var. büyük bi kısmımızın psikolojisi de her gün sınırda geziniyor, her gün yeniden resetliyoruz ki bi gün daha dayanabilelim. O yüzden hepimiz bu forumda yazılan her şeyi ciddiye alıyoruz, elimizde değil. Burası biraz haber biraz da nefes alabildiğimiz son kale. O nedenle yorum beğenme beğenmeme durumunu geçti artık bazı üyelerin yazdıkları, sistematik olumsuzluk pompalama kapsamında. Bunu bilerek yapmadığını düşünüyorum ama bu kadar insanın rica etmesine, kimi zaman nazikçe uyarmasına rağmen aynı şeyleri pompalamaya devam ediyor. Yani bir kişi içindekini akıtabilsin diye hepimiz her gün yeniden karamsarlığa gark ediliyoruz. Psikolojisi sağlam insanlar olsak bir kulağımızdan girer diğerinden çıkar derdim ama siz de bizden birisiniz, bizler hiç iyi değiliz.

O yüzden editör hassasiyetiniz için teşekkür etmekle beraber bizim resetlemeye çabaladığımız karamsar psikolojimizi her gün yeniden canlandıran üyelere karşı da bi aksiyon almanızı rica ediyorum, bu konuda yalnız olmadığımı da çok iyi biliyorum.

saygılar

Hocam rahatsızlığınızı anlıyorum. Ancak bunu siz birebir değil, bize söyleyerek iletin. Yapılabilecek olan varsa yapalım. Karşılıklı atışma ile bir yere varmak mümkün değil.

Psikolojisi bozulmuş ve ilaçlarla hayata tutunmaya çalışan bir çok kişi var mağdurlar arasında. Hiç birimiz öyle kaya gibi sert de değiliz tabii. Ancak sansür bir noktadan başladığında sonunun nereye varacağı belli olmaz. Suç olmadığı sürece bırakın insanlar konuşsun. Sistematik, kötü niyetli şeyleri fark ederseniz de, söyleyin bize bir gereğini yapalım.

Karagöz, 24 dakika önce yazdı:

Hocam, bana o zaman 5 yıl deseydiler kavga çıkartırdım. Şimdi söyleseler diyeceğim tek şey ise "Bir daha söyle. Ağzından bal damlıyor üstadım"

Hocam umudu ve realizmi bir arada taşımak lazım. Umutsuz hayat olmaz. Ancak realist olmaz, rüya alemlerinde yaşarsak da çok hayal kırıklığına uğrarız. Çok yakın zamanda okuduğum ve hoşuma giden bir söz var buna uygun, aklımda kaldığınca yazacağım: "hiç iade olmayacakmışçasına hayata tutunalım, yarın iade olacakmış gibi de umudumuzu koruyalım".

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 9 dakika önce yazdı:

Hocam rahatsızlığınızı anlıyorum. Ancak bunu siz birebir değil, bize söyleyerek iletin. Yapılabilecek olan varsa yapalım. Karşılıklı atışma ile bir yere varmak mümkün değil.

Psikolojisi bozulmuş ve ilaçlarla hayata tutunmaya çalışan bir çok kişi var mağdurlar arasında. Hiç birimiz öyle kaya gibi sert de değiliz tabii. Ancak sansür bir noktadan başladığında sonunun nereye varacağı belli olmaz. Suç olmadığı sürece bırakın insanlar konuşsun. Sistematik, kötü niyetli şeyleri fark ederseniz de, söyleyin bize bir gereğini yapalım.

peki, konuyu uzatmayalım. Söyledim varsayın o halde.

teşekkürler

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cuma ihraç oldum Cumartesi özel okullara müracaat ettim. Okul müdürü şaşırdı ve bıyık altından gülümsedi :Pazartesi olsun bir hele dedi.

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pelinkayapelin5, 11 dakika önce yazdı:

peki, konuyu uzatmayalım. Söyledim varsayın o halde.

teşekkürler

Aldık kabul ettik hocam.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hafta içi eşi arkadaşım olan bir avukata gittik. En takın beş yıla düzelir Hocam dedi. İçimden verdim veriştirdim. Adam haklı çıktı. 4 yıl oldu daha bekliyoruz.

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...