İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@altirana sanırım komisyon işi bayramdan sonraki haftaya öteleyecek karar yúklediginde yarıdan fazlası da olumsuz olacağı için 4-7 Ağustos haftasını da kullanabilir belki tek tük kabul kararları bayram öncesine yansır o kadar gibi.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün 2013 öncesi çalıştığım ilde 2 tane acık soruşturmam olduğunu öğrendim. Son çalıştığım ilde 4 dosyadan takipsizlik almıştım. 

672 MEB İstanbul, 18 ay  istifa edilmiş sendika, tanik, 2014 öncesi sohbet, gazete, (Kendim sorgumda söyledim), talimat olmayan banka, iki dosyadan 2017 takipsizlik, iki dosyadan 2019 aralik takipsizlik. kurum görüşü olumlu(eylül2019). Eski müdürümü görüş soruldu olumlu görüş (Kasım 2019),  23.03.2022 komisyon ret            21.idare Kasım 2022 ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Whipper, 5 saat önce yazdı:

Hocam sizin pasaport tahdit kaç ayda kalktı acaba? Bir de kalktığını nüfusa gidip mi öğrendiniz yoksa edevletten mi gördünüz ?Ben de dilekçe verdim bir ay oldu cevap bekliyorum.

Hocam, il nüfus müdürlüğüne başvurduktan yaklaşık 3,5 ay sonra adresime resmi yazıyla bildirildi.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sereneness, 11 saat önce yazdı:

Mrb, sizde üni idari personel misiniz?

Benim adlim olmadı, üni'yi idari mahkemeye verdim. Mahkeme beni göreve iade etti. Üni başlatmadı, istinafa verdi. İdarî ihraç ile KHK arasındaki parayı iade edeceğini söylemiş. Ohal komisyonu incelemeye devam ediyor.

Kriterim konut kredisi başka hesap hareketi yok, hesapta 2015 yılında kapanmış.

Evet idari personelim. 2 yıl önce takipsizlik aldım. Bilinen kriterim biraz muhalif olmam... iki şeref yoksunu da hakkımda iftirada bulunmuş. Beklemeye devam...

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, Bir saat önce yazdı:

@altirana sanırım komisyon işi bayramdan sonraki haftaya öteleyecek karar yúklediginde yarıdan fazlası da olumsuz olacağı için 4-7 Ağustos haftasını da kullanabilir belki tek tük kabul kararları bayram öncesine yansır o kadar gibi.

Hocam yarıdan fazlası olumsuz karar demişsiniz.Kafama takıldı.Neden öyle düşünüyorsunuz ??

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeynep, 12 dakika önce yazdı:

Hocam yarıdan fazlası olumsuz karar demişsiniz.Kafama takıldı.Neden öyle düşünüyorsunuz ??

Sn Zeynep komisyonun son aylara ait karar sayılarına bakıldığında her 3 dosyadan birine ancak kabul verildiği %60 ın üzerinde ret verildiği ortada gidiŞatın bu oranda olacağı kanaatindeyim belki son 5-6 bin de yarı yarıya kabul olabilir.

Bunun yanında yeni kurulan 3 idare mahk sanırım karar vermekte zorlandıkları dosyaları da mahk lere gönderecekler gibi duruyor. Bir başka deyişle kurumların direnip ret verdirdikleri kişilerin akıbetine idari yargı karar verecek sanırım. 5 -6 bin kabul daha bekliyorum ancak komisyon aylık kabul bin kişi hiç yapmadı bu sebeple komisyonun görev süresinin uzatılacağını düşünenler denim bu sebeple komisyon şu anda 2.vites gidiyor yıl sonuna 10 bin dosya bırakabilirler sebepleri de var uzun yazmak istemiyorum güzel bir plan yapmışlar çok yönlü ben onların planlarını zihin kurgularını çözdüm bundandır hayatın merkezine Kom kararını koymuyorum kenardan takip edilecek bir durum haline geldi ne yazık ki. Ama geçicek herşeyin bir zamanı var KHK mağdurları da en uygun zamanda kullanılacak şu dönem kum saatinin ters çevrildiği dönem

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Hocam öngörüleriniz pek tutmuyor ama hadi bakalım hayırlısı.

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon bayram öncesi Red vermemeyim falan diye düşünmez, öyle bir vicdan yok olsa zaten bu zaman da halen bekliyor olmazdık.

Ramazan bayram öncesi karar yüklemesi olmuş sanırım EGM sen pek çok kardeşimiz red  almıştı.

Yarın veya perşembe karar yüklemesi olabilir inşallah kabul ağırlıklı olur.

Rabbim Bayram arefesinde mutlu haberler almayı nasip etsin..

• Beğeni 7
  • Onaylama 1

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ferhat Birlik, 7 saat önce yazdı:

4-5 yıl yorumu yapanlar çok fazla iyi niyetliymiş. Ben ihraç olan birine 10 yıl diyince daha neler demişti. 80 darbesi sonrası 90'larda düzeldi. Merak etmeyin 5 yıl sonra ( en geç) herkes iade edilir. İstinasız hem de.  İçerde yatanlar da boll boll tazmimat alır. Ülke halkı bizim ve onların tazmimatlarına çalışır. Hatta birçok insan ve memur keşke biz de atılsaydık diyebilirler o günleri gördümlerinde? Dert etmeyin 2-3 yıl önceki konjonktür kalmadı. Sistemi götürecek para da kalmadı. Az daha sabredilmesi gerekiyor malesef. Sıkın dişinizi?

İnşallah hocam. Ancak atladığımız husus, bahsettiğiniz yıllarda rejim farklıydı, muhalefet vardı ve tbmm fonksiyoneldi. Rejim değişti, tbmm işlevini yitirdi. Muhalefet deseniz yerinden memmun. Hele fetö sopasını herkes kullanıyor. Yandaşı da muhalefeti de. Sizinki de iyimser bir yaklaşım. Tarafsız bakıldığında sadece khklıların değil toplumun birçok kesiminin, düşük rütbeli yandaşların dahi bir takım haklarından mahrum kalacağını görmek zor değil. Hatta, muktedirlerin yargılanmama pahasına her türlü yola başvuracakları da açık. 

Umarız adalet geç olmadan tecelli eder. 

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 8 saat önce yazdı:

Sayın hocam ben de Üniversite idari personelim ve adli durumum olmadı(3-4 ayda bir savcılığa TEM e gidip soruyorum da...) İdare mahkemesi nasıl iade kararı verebildi ilginç geldi.Yanlış anlamayın olması gereken böyle doğru bir karar vermesi tabii ki. Ben de yönetim kurulu kararı ile ihraç oldum İdare Mahkemesine başvurdum ihraçtan 4 ay sonra 689 KHK sı ile 2.kez ihraç oldum.Mahkeme beni Ohal komisyonuna yönlendirdi ve herhangi birkarar vermedi.Komisyon da hala inceliyor.

Konu dışı bir not ;

Ohal Komisyonunu 3-4 ayda bir ararım. Son görüşmede görevliye '' Benden 1 sene sonra ihraç olan arkadaşım geri döndü benim dosyam neden hala bekliyor?''diye sorduğumda '' dosyanızda eksik evrak vardır o yüzden kapanmamıştır henüz dosyanız ''demişti. Nereden temin edilecekse söyleyin ben hızlandırayım size yollatayım dediğimde sizin vatandaş olarak böyle bir hakkınız yok dedi. Geçenlerde Sayın Melih Kutlu hocanın sayfasında bir İdare mahkemesi kararı gördüm, orada '' İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünden gelen dernek ve sendika üyelik bilgisine göre.... '' diye bir cümle geçince bu birimi aradım.Görevli bayana Ohal komisyonunda dosyamın hala beklediğini, hakkımda dernek ve sendika üyeliği olmadığına dair raporun Ohal Komisyonuna gönderilip gönderilmediğini sordum. Görevli bu evrakların Komisyona gönderilmediğini oradan böyle bir talep olmadığını söyledi. Mahkemelerden talep geldiğini, bunu da en geç 1 ay içerisinde mahkemelere yolladıklarını belirtti.

4 ay önce Kurumumu arayıp Rektör bey ile görüşmüştüm hakkımda görüş alınmadığını söylemişti.

Komisyon başka nereden evrak bekler ki diye düşününce Milli İstihbarat olabilir diyerek internette karşıma çıkan ihbar hattı telefonunu aradım açan olmadı. İnternet sitelerindeki iletişim kanalından durumumu anlatıp hakkımdaki bilgileri Ohal Komisyonuna gönderilmesini rica ettiğim bir yazı yolladım. Komisyon başka nereden evrak bekler bilen varsa paylaşabilir mi ?

Hocam, şubatın ilk haftası duruşmalı mahkemem vardı, ramazanın ilk haftası da karar açıklandı. Mahkeme göreve iade etti. Üni'de ohal komisyonu karar açıklamadan iade etmem  diye istinafa verdi

• Şaşırma 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

677, üni, adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...