İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sanırım sorumu kimse cevaplamayacak

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar bisey soracagim 25 idareye dava açmıştım davalının savunmasına cevap yazmıştım 3 ayı geçti ama UYAP vatandaşlkta göremiyorum az önce 25. Idareyi aradım ben görüyorum sorun yok siz göremezsiniz dedi bende neden ben göremiyorum diye sormadım.basina böyle bisey gelen varmı ben neden goremeyebilirim ki katipte siz göremezsiniz dedi bunun nedeni ne olabilir.

Bütün evraklar vatandaş uyapta görünmüyor, bu sistemsel bir durum. İstersen idare mahkemesi ön büroya gidip dilekçe ile dosyadaki evraklarının fotokopisini alabilirsin. Ayrıca davalı savunma dilekçesinin sana tebliğ edilmesi lazımdı. Gerisi senin bileceğin iş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 23 dakika önce yazdı:

Bütün evraklar vatandaş uyapta görünmüyor, bu sistemsel bir durum. İstersen idare mahkemesi ön büroya gidip dilekçe ile dosyadaki evraklarının fotokopisini alabilirsin. Ayrıca davalı savunma dilekçesinin sana tebliğ edilmesi lazımdı. Gerisi senin bileceğin iş.

O tebliğ edildi ben cevap yazdım o cevabı goremiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 46 dakika önce yazdı:

O tebliğ edildi ben cevap yazdım o cevabı goremiyorum

UYAP’a işlendiğini öğrenmişsin, vatandaş ekranında olmaması bir şeyi değiştirmez. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı UYAP’la ilgileniyor ama ne telefonla bilgi alabileceğini ne de mahkeme evraklarının tamamını vatandaş ekranında görebileceğin bir işlem yapacaklarını sanmıyorum. İstersen internetten numarasına erişip arayabilirsin.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Cengiz Yildiz  eşimin de 21. İdari... biz de  UYAP'ta dava açılış dilekçemizi göremiyoruz ama diğer savunmaya cevap dilekçesini ve en son 23 temmuzda gönderdiğimiz ek beyan dilekçesini görebiliyoruz. ama ek beyan dilekçesi şeklinde değil de yine savunmaya cevap dilekçesi şeklinde yazılmış..

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lena_3355, 9 dakika önce yazdı:

@Cengiz Yildiz  eşimin de 21. İdari... biz de  UYAP'ta dava açılış dilekçemizi göremiyoruz ama diğer savunmaya cevap dilekçesini ve en son 23 temmuzda gönderdiğimiz ek beyan dilekçesini görebiliyoruz. ama ek beyan dilekçesi şeklinde değil de yine savunmaya cevap dilekçesi şeklinde yazılmış..

Teşekkürler benle alakası sorun değil ozaman

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 54 dakika önce yazdı:

Teşekkürler benle alakası sorun değil ozaman

Uyapa kayıtlı tüm evrakları vatandaş portaldan görmeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz adliyede tarandıysa her türlü ekranda gözükmesi gerekiyor. Taşra muhabere evraklarını gözden kaçırmış olabilirsiniz bir de oraya bakar mısınız?

692 KHK, beraat kesinleşti, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...