İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Aklima, 3 saat önce yazdı:

Sürecin hızı çok değişmez. Ancak hakkınızdaki gerekçe durumuna göre arkanızda avukattan ziyade bir hukuk bürosunun olması büyük bir avantajdır.

Avukattan ziyade bir hukuk bürosunun ne gibi bir avantajı olur, kısaca aciklayabilirseniz memnun olurum. 

@Krispi moralinizi yüksek tutmaya çalışın. Halil Cibran'ın şöyle bir sözü var: ‘Hüzün senin yüreğinde ne kadar büyük oyuk açarsa, ne kadar derine inerse, sevindiğin vakit de o kadar derin olacak mutluluğun…'

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 3
  • Teşekkür 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, Bir saat önce yazdı:

Avukattan ziyade bir hukuk bürosunun ne gibi bir avantajı olur, kısaca aciklayabilirseniz memnun olurum. 

@Krispi moralinizi yüksek tutmaya çalışın. Halil Cibran'ın şöyle bir sözü var: ‘Hüzün senin yüreğinde ne kadar büyük oyuk açarsa, ne kadar derine inerse, sevindiğin vakit de o kadar derin olacak mutluluğun…'

Aynı yerde fazla kişi demek aynı zamanda daha fazla tecrübe demektir. Hukuk bürosundan kastım içinde iki avukatın olduğu tabelasında hukuk bürosu yazan bir yer değil. Sendikanın hukuk bürosu. Bunun yanında sendika avukatlarının genel olarak idari davalara baktığı hususu da dikkate alındığında tecrübe dahada ön plana çıkıyor. Bunun yanında tecrübeli bir kadrodan destek alınacak olmasına rağmen bildiğim kadarıyla sendikadan dolayı kendisinden ücret alınmayacak olması da ayrı bir avantaj.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Meczup, kendini bilgin sanıp mağduriyetler üzerinden pirim yapmaya çalışıyor. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Aynı yerde fazla kişi demek aynı zamanda daha fazla tecrübe demektir. Hukuk bürosundan kastım içinde iki avukatın olduğu tabelasında hukuk bürosu yazan bir yer değil. Sendikanın hukuk bürosu. Bunun yanında sendika avukatlarının genel olarak idari davalara baktığı hususu da dikkate alındığında tecrübe dahada ön plana çıkıyor. Bunun yanında tecrübeli bir kadrodan destek alınacak olmasına rağmen bildiğim kadarıyla sendikadan dolayı kendisinden ücret alınmayacak olması da ayrı bir avantaj.

Hukuk bürosundan kastinizin ücretsiz olan sendika avukatları olduğunu düşünmemiştim. Tabiki ücretsiz avukatlar dururken çok zengin değilseniz başka bir avukata davayı vermek makul olmaz. Ancak, bildiğim kadarıyla, büyük hukuk bürolarında davanizin tecrübesiz-genc bir avukata verilmesi de ihtimal dahilinde. Ücretsiz avukata erişim yoksa ve illa avukat tutulacaksa işinin ehli, ücreti de makul bir avukat bakmak daha mantıklı gibi bana göre.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar herkese,

Geçen hafta yanlış hatırlamıyorsam komisyondan Kesk/Eğitim-Sen ret kararları gelmişti, sendikalı olan arkadaşlar çok üzülmüştü. Dün bir sayfaya denk geldim, 30 Eylül ve 1 Ekim arası 3 kişiye kabul kararı çıkmış. Twitter adresinde "açığa alınan öğretmenler" diyor ama tweet'te komisyon iadesi yazıyor, isim-soy isime kadar paylaşmışlar. Buyrunuz efenim, moral olsun size ☺️ 

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
caş, 11 saat önce yazdı:

Gnydn...aldigim bilgiye gore;ustten talimat geldi dosyalari bekletin demişler...sadece bu kadar dendi baska birsey sormayin arkadaslar...

Sebeb neymiş ki?

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
caş, 9 saat önce yazdı:

Sn; upset hocam kaynak cok sağlam...

Korkarım ki bu kaynak da Kim Kardashian cephesinden ??

Ben demedim Ece Üner dedi ?

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...