İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

wildPuppy, 24 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar şu ilave tedbirler için kuruma başvurunun önünü açan kanun teklifi geçti mi tbmmden? İnternette bulamadım. 

Henüz yayımlanmadı. Af yasası ile birlikte gündeme gelmişti. O yasa henüz komisyonda.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 31.10.2020 - 10:42 yazdı:

Google amcada araştırma yaparken rastladım. İdare mahkemesinde davası devam edenlerin aşağıdaki paylaşımı değerlendirmesini tavsiye derim. Davanın her aşamasında ek beyan olarak sunabilirsiniz. davalı idareyi bağlamadığından sıkıntı olmaz.

İdare mahkemesi aşamasındaki arkadaşlar bu dilekçe örneğini kendinize göre uyarlayarak kesinlikle ek beyan olarak mahkemeye gönderin. Ben bugün hazırladım ekleriyle beraber(Takipsizlik kararı ve resmi gazetede yayınlanan AYM kararı ilgili kısmı. 25 ile 40. sayfa aralığı 02.07 2020 31280 nolu karar. ) yarın götürüp vereceğim. Bir kaç avukata sordum kesinlikle gerekli dediler. İdare mahkemesi cesaret edemese bile AYM ye bile gitmeden Danıştaydan döner diyorlar. Bilginize. 

• Beğeni 5
  • Teşekkür 4

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
derebom, 2 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi aşamasındaki arkadaşlar bu dilekçe örneğini kendinize göre uyarlayarak kesinlikle ek beyan olarak mahkemeye gönderin. Ben bugün hazırladım ekleriyle beraber(Takipsizlik kararı ve resmi gazetede yayınlanan AYM kararı ilgili kısmı. 25 ile 40. sayfa aralığı 02.07 2020 31280 nolu karar. ) yarın götürüp vereceğim. Bir kaç avukata sordum kesinlikle gerekli dediler. İdare mahkemesi cesaret edemese bile AYM ye bile gitmeden Danıştaydan döner diyorlar. Bilginize. 

AYM nin verdiği karar, takipsizlik alanları da kapsıyor değil mi? Takipsizlik alanlar nasıl düzenleyebilir? Ekleri nereden bulabiliriz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, Bir saat önce yazdı:

AYM nin verdiği karar, takipsizlik alanları da kapsıyor değil mi? Takipsizlik alanlar nasıl düzenleyebilir? Ekleri nereden bulabiliriz?

Tabiki de kapsıyor. Dilekçe örneğinin aynısını yazıyorsun. Sadece beraat kararı yerine..... tarihli takipsizlik kararımı sunuyorum yazıyorsunuz. Ekler biri takipsizlik kararınız. Diğerinide resmi gazete sayfasına girip yazdığım tarih ve karar numarasıyla bulun pdf olarak indirin. 25 ve 40.sayfa bizi ilgilendiren kısım. Bunuda çıktı alıp ekleyin. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 25 dakika önce yazdı:

Tabiki de kapsıyor. Dilekçe örneğinin aynısını yazıyorsun. Sadece beraat kararı yerine..... tarihli takipsizlik kararımı sunuyorum yazıyorsunuz. Ekler biri takipsizlik kararınız. Diğerinide resmi gazete sayfasına girip yazdığım tarih ve karar numarasıyla bulun pdf olarak indirin. 25 ve 40.sayfa bizi ilgilendiren kısım. Bunuda çıktı alıp ekleyin. 

UYAP vatandaşlıktan gonderemeyizmi 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 15 dakika önce yazdı:

UYAP vatandaşlıktan gonderemeyizmi 

Bulunduğunuz ilin nöbetçi mahkemesi aracılığıyla gönderebilirsiniz. Onlar hem uyaptan hem fiziki olarak gönderiyorlar. 

Güncelleme • • derebom

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
derebom, 59 dakika önce yazdı:

Peki bu " AYM nin ceza yargilamalarında ki beraat hükümlerinin ... " Kısmında ki beraat kelimesi yerine takipsizlik mi yazacağız? Teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 18 dakika önce yazdı:

Peki bu " AYM nin ceza yargilamalarında ki beraat hükümlerinin ... " Kısmında ki beraat kelimesi yerine takipsizlik mi yazacağız? Teşekkürler

Hayır orayı hiç değiştirmiyceksiniz. Olduğu gibi yazılacak. Ya şöyle düşünün, hak ihlaline uğrayan müracatçı kişi beraat ettiği için kararda öyle çıktı. AYM kararları emsaldir. Takipsizlik içinde hayli hayli geçerli. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Yeni hafta güzellikler getirsin .❤️?

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 13 saat önce yazdı:

Günaydınlar .ben idari mahkemeye başvururken beraat kararını ve istinaf   kararını ek olarak mahkemeye sunmustum.  kurum savunma yaptı savunmaya cavap verdim.ona da savunma yapmis uyaptan gördüm henüz elime ulaşmadı.bu aşamada bahsettiğiniz AYM kararını yollarken tekrar beraat kararını ek de sunmam gerekir mi.

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...