İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
altuğ, 6 saat önce yazdı:

Tahminim var yıl sonu komisyonun görev süresi uzatılmayacak sanırım 23 ocakta görevi bitiyor komisyon yıllık raporunda yazıyordu kalan dosyalar için dağıtın kurumlarına diyebilirler tazminatsız .

Siz mıydınız başkası mıydı hatırlamıyorum ama aynı görüş/tahmin daha önce de paylaşılmıştı. Komisyon veya idareden dönenler mali ve özlük haklarını alırken, dediğiniz şekilde bir duzenlemeye tabi tutulacaklarin bu haklardan yararlanamamasi anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olur (ve en kotu ihtimal konu mahkemelerde cozulur) ve bu nedenle iadeye karşılık mali ve özlük haklarinin verilmemesi şeklindeki bir formülasyon makul olmaz sonucuna varmıştık (hem de birkaç kez). Hala niye ısrarla bu tahmin/gorus yeniymis gibi paylaşıliyor anlayabilmiş değilim. Komisyon belki yetkiyi kurumlara devredebilir ama mali haklari vermemezlik etmez (Merak etmeyin, devletin odeyemeyecegi borç yoktur, hakkı olan herkes parasını alacaktır.). 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar şu saçma görüşü birdaha öne sürmeyin hadi diyelim devlet kalan herkesi iade edecek hadi olmazda varsayalım olsun kalan kisi sayısı zaten sene sonuna 13 bin civarında olacak hadi hepsi iade oldu diyelim verilecek tazminat devlet icin bakkallara dağıtılan sakızların vergisi kadar bile tutmaz kaldı ki bugüne kadar herkese vermissin kalanlara vermicem dicen bu zaten en basta tv lerde tepki çekip haber yapılacağı icin kaş yapalım derken göz çıkarmak istemeyeceklerdir böyle bir varsayımda. Yani bu tazminat devlet için ne ki bunun hesabına girsinler olmazda hadi girdiler AYM eşitlik ilkesine aykırı ilk mahkemede herkes yine hakkını kesinlikle alacaktır?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade olanlarda devlet zararı yok ki 

Normal şartlarda kurumlara verilen paradan iade olanların parası veriliyor yani sen olsan da olmasan da devlet o kuruma o parayı gönderiyor zaten

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 @Leviathan 

Gençler sakın biraz benimkisi komisyon görev süresi uzatılmaz ise kalan dosyalar için bir tahmin zaten bir saçmalığın içindeyiz bı fazlası daha olurdu sadece bunlardan bu da beklenir yorumuydu hepsi bu saçma değil anlatırım ama Aralık sonu bı komisyon durumunu anlayalım öyle

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
  • Pasaport tahdit için vermiş olduğum dilekçe cevabi ekte yer almaktadır. Ankara'da yasayan birisi olarak Dogubayazıt vilayetinden ?alınmış böyle bir pasaportum yok. Ne yapmalıyım?
  • TTbjdM.jpg  
Güncelleme • • observer
Ekleme
  • Kahkaha 2
  • Şaşırma 2

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 16 dakika önce yazdı:
  • Pasaport tahdit için vermiş olduğum dilekçe cevabi ekte yer almaktadır. Benim Dogubayazıt vilayetinden ?alınmış böyle bir pasaportum yok. Ne yapmalıyım?
  • TTbjdM.jpg  

Hocam itiraz dilekçesi verin bence. Yanlışlık olduğunu belirtin.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiç bi inancım kalmadı benim yeni bi düzenlememeymis  iadememeymis hepsi bence hikaye bizi kimse geri dondurmez 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 10 saat önce yazdı:

Tahminim var yıl sonu komisyonun görev süresi uzatılmayacak sanırım 23 ocakta görevi bitiyor komisyon yıllık raporunda yazıyordu kalan dosyalar için dağıtın kurumlarına diyebilirler tazminatsız .

Bu konunun altı çok boş kalır. Bir de bugüne kadar haklarında ret verilenler için şaibe meydana gelir, bu da hukuki sorumluluk demek. Bunun altına girmezler bence. Ayrıca komisyon iç hukuk yolu olarak kabul görmüş bir yapılanma, o sebeple onun tüketilmesi gerek ki diğer hukuk yollarına devam edebil. Yani imkansız gibi birşey. Ama herşeyin beklendiği bir iktidar ve devlet olduğu için olmaz da dememek lazım. 

Şöyle bir senaryoda ben vereyim. Zaten kabul edilecekler de ret edilecekler de az çok belli. Görev sürelerinin sonuna kadar bütün dosyalar tasniflenip, bir kararname ile toplu kabul ve ret listeleri yayınlanıp süreci tamamlayabilirler mı acaba? ?

Güncelleme • • yasin_doganay

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yasin_doganay, 58 dakika önce yazdı:

Bu konunun altı çok boş kalır. Bir de bugüne kadar haklarında ret verilenler için şaibe meydana gelir, bu da hukuki sorumluluk demek. Bunun altına girmezler bence. Ayrıca komisyon iç hukuk yolu olarak kabul görmüş bir yapılanma, o sebeple onun tüketilmesi gerek ki diğer hukuk yollarına devam edebil. Yani imkansız gibi birşey. Ama herşeyin beklendiği bir iktidar ve devlet olduğu için olmaz da dememek lazım. 

Şöyle bir senaryoda ben vereyim. Zaten kabul edilecekler de ret edilecekler de az çok belli. Görev sürelerinin sonuna kadar bütün dosyalar tasniflenip, bir kararname ile toplu kabul ve ret listeleri yayınlanıp süreci tamamlayabilirler mı acaba? ?

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilhami bulut, 15 dakika önce yazdı:

Yahu sanki komisyon ilk kez görev süresi uzatacak komisyon senesi tamamlanınca 1 yıl daha uzatır ve 2021'in sonuna kadar da ancak bitirir halihazırda zaten ayda 1000 civarı dosya bakıyor 2021 sonuna kadar normal ritmiyle bitiyor zaten uzatmaz diyenler komisyonun asli vazifesini unutmuş demekki komisyonun en önemli vazifesi KHK lıları oyalamak süründurmek hayatlarından bezdirmek 

• Beğeni 3
  • Onaylama 6

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...