İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Yarını bekleyin bakalım

Ahmet Arif'in de dediği gibi " gün ola , devran döne , umut yetişe..."

Azer bülbül - çoğu gitti azı kaldı şarkısı var onu dinleyin 

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba. 25 idareden 12 aydır ben de tekemmül için sıra bekliyorum. 

Sorum şu: bir vakıf üniversitesi Nisan ayında yöksise kaydetti beni. Diplomayla öğrenci talep etti. Yöksis şifresi hemen gelmişti,aktive oldu. Öğrenci alamadılar. Sözleşmeyi ise ekimde imzaladılar şahsımı yöksis kaydının nisanda olmasına rağmen. Zorunlu YÖK dersleri verdiler bana online. Ekim, Kasım maaşları yatmayınca uzlaşmacıya gittim. Derslerden çekildiğimi belirttim yazılı olarak maaş yatana kadar diye . Uzlaşmacıya gittiğimden iki ay yatırıp eften püften sebeplerle ücretsiz izine ayırdılar hazirana kadar sözleşmeme rağmen. 

1.yöksis sistemine sözleşme tarihinden 6 ay önceden kaydedip sadece sözleşme döneminden itibaren olan ayları ödeme hakları var mı? Sözleşme tarihine kadar üniversite adına yayınladığım makaleler ve YÖK'den gelen sözleşmeden 6 ay öncesine ait tarihteki yöksis şifresi var mailimde. Nisan Ekim arası ücret talep ettim arabulucuyla. Üniversite reddetti. Nisan Ekim arasını dava etsem kaybeder miyim? 

2. Sözde gerekçelerle (asıl sebep maaşlar yatmıyor diye arabulucuya gitmemdi) ücretsiz izine ayırmalarını dava edip 2021 hazirana kadarki maaşları da dava etsem kazanma ihtimalim nedir? Ahlaki konular ve pandemi gerekçesi hariç ücretsiz izine ayıramamaları lazım şu ortamda. İşten atma zaten yasak ama kısa çalışma ödeneği için şartlarım tutmuyor. Ssk görünüyor halen ama maaş yok, kısa çalışma ödeneği yok, ücretsiz izin var. 

Bu iki konuda somut ve net bilgi ve yorumlara ihtiyacım var uzmanlarından. Bilgilere göre dava/davalar açacağım mevzuya konu yukarıdaki 2 ayrı başlıkta. Şimdiden teşekkür eder, tüm mağdurların bu çukurdan bir an evvel çıkmasını temenni ederim. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar özelden de soranlar olmuş benim SGK kaydı yaklaşık 3 ay SGK lı çalıştığım yılda dahil olmak üzere 3 yıl art arda polislik sınavına girdim çalıştığım yıl ve ertesi yıl kazanamadım.

Polis okulunu kazanma ile SGK arasında 2 yıl var.17/25 'ten 6-7 önce 

Bu durumu da komisyon dilekçesinde belirttim. Etkisi oldu mu bilmiyorum 

Garson kodlamaları AD ve 0 

Kurum görüşünden bilgim yok.

Ekim 2018 KYOK kararı var sadece bu SGK kaydı geçiyor evraklar arasında 

Başka da bir şey yoktu dosyamda 

Yeni yılda tek bir tane masum ve mağdur kalmaz İnşaallah Rabbim tez zamanda iadenizi görmeyi nasip etsin. 

Yeni yıl önce sağlık mutluluk ve huzur getirsin hepimize.

677 EGM SGK kaydı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hep11, 20 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar özelden de soranlar olmuş benim SGK kaydı yaklaşık 3 ay SGK lı çalıştığım yılda dahil olmak üzere 3 yıl art arda polislik sınavına girdim çalıştığım yıl ve ertesi yıl kazanamadım.

Polis okulunu kazanma ile SGK arasında 2 yıl var.17/25 'ten 6-7 önce 

Bu durumu da komisyon dilekçesinde belirttim. Etkisi oldu mu bilmiyorum 

Garson kodlamaları AD ve 0 

Kurum görüşünden bilgim yok.

Ekim 2018 KYOK kararı var sadece bu SGK kaydı geçiyor evraklar arasında 

Başka da bir şey yoktu dosyamda 

Yeni yılda tek bir tane masum ve mağdur kalmaz İnşaallah Rabbim tez zamanda iadenizi görmeyi nasip etsin. 

Yeni yıl önce sağlık mutluluk ve huzur getirsin hepimize.

2001 yılı öncesi 5 yıl SGK kaydı vardı. Çocukların 2009 ve 2014 yılı dershane kaydı. Kurum kanaati ile Ekim ayında bana ret verildi. Umarım size verilmez.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 1 saat önce yazdı:

Duyum getiren linç edildiği için kimse duyum getirmek istemiyor.

Hatta alaya alınıyor.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 3 saat önce yazdı:

bu hüküm geç çıktı arkadaşlar..

ben dahil bir çok ihraç olan arkadaş bu hüküm geç çıktığı için zaten aradaki maaş farkını ödemiştik..

iade olunca dilekçe ve ödeme dekontu ile talepte bulunduk bakalım ne zaman ödenir ya da ödenir mi.?

*******************************   ***********************************  ***************************************

ayrıca ihraçtan iade olan ve suçsuz olduğu anlaşılan görev yapmaya hazır ne nazır polis memurlarını...

AFAD, 112 ACİL, İl NÜFUS MÜDÜRÜLÜĞÜ vb. kurumlara vhki ya da gih memur olarak atayan kurumumu kutluyorum...

personel yönetimi bu kadar güzel olamazdı...

yılların narkotikçisini, terörcüsünü, karakol personelini sen tut 112 çağrı merkezine ver çağrılara cevap ver de...

kutluyorum emeği geçen sayın kurum mensuplarını başarılı personel yönetimlerinden ötürü....

Hocam ben iade ettiğim bütün parayı toplu ödemeyle birlikte geri aldım. 

İnşallah yarın forumda bir iade bayramı yaşanır 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mamili, 2 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak cevap verebilecek olan varsa sevinirim. 701 KHK ile ihraç oldum. 2020 Mayıs ayında emekli oldum. Maaş bağlandı ancak toplu ikramiyeyi önceden SGK kaydı olduğu için alamadım.Mahkemeye verdim 27 Kasım 2020 de lehime sonuçlandı. 02 Aralıkta SGK nın avukatı kararı tebliğ etmiş. 03 Aralıkta istinafa başvurmuş. Ancak uyapta halen herhangibir işlem yapıldığı gözükmüyor. İkramiyeyi acaba ne zaman alabilirim. İstinafın sonucunumu bekliyor SGK. İkramiye ödeme işleminin başlaması için özel bir süre varmı? SGK bu süreyimi kullanıyor acaba. 

kararın idareye tebliğinden itibaren 30 gün için mahkeme kararının yerine getirilmesi gerek. İdari Yargılama Usul kanunda hüküm var.

Dilekçeyle faizi ile birlikte idareden isteyin ekine de kararı koyun, dilekçenin idareden verilen  sayı ve  tarihini de saklayın.  

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mamili @Mamili İDARE MAHKEMESİ KARARI İLE EMEKLİLİĞE MÜRACAAT ETTİĞİN Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ⭐ , Sağlık Mah., Mithatpaşa Cad., No:7, Çankaya, Ankara, Türkiye: adresi, NE EMEKLİ İKRAMİYENİN EMEKLİ MAAŞININ BAĞLANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN YASAL FAİZYLE BERABER ÖDENMESİNİ TALEP ETTİĞİNİ BELİRTEN DİLEKÇEYLE POSTA YOLUYLA MÜRACAAT ET, BOŞUNA İSTİNAFI BEKLEME, İDARE MAHKEMESİ KARARI SENİN LEHİNE KARAR VERMİŞSE İSTİNAFTA SENİN LEHİNE ONAYLAR.

675 banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@direnm@li belki iade olunacaklar arasında değerlendiliyordur, sonlara bırakılmıştır. Şimdiye kadar 25. İdareden hiç kabul duymadık ta maalesef ? varsada ben duymadım ? ? görmedim. İnşallah iade olursunuz... 

701 EGM KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hicran, 19 dakika önce yazdı:

@direnm@li belki iade olunacaklar arasında değerlendiliyordur, sonlara bırakılmıştır. Şimdiye kadar 25. İdareden hiç kabul duymadık ta maalesef ? varsada ben duymadım ?? görmedim. İnşallah iade olursunuz... 

25 idareden hiç iade kararı çıkmadı. 

Victim, 2 saat önce yazdı:

Merhaba. 25 idareden 12 aydır ben de tekemmül için sıra bekliyorum. 

Sorum şu: bir vakıf üniversitesi Nisan ayında yöksise kaydetti beni. Diplomayla öğrenci talep etti. Yöksis şifresi hemen gelmişti,aktive oldu. Öğrenci alamadılar. Sözleşmeyi ise ekimde imzaladılar şahsımı yöksis kaydının nisanda olmasına rağmen. Zorunlu YÖK dersleri verdiler bana online. Ekim, Kasım maaşları yatmayınca uzlaşmacıya gittim. Derslerden çekildiğimi belirttim yazılı olarak maaş yatana kadar diye . Uzlaşmacıya gittiğimden iki ay yatırıp eften püften sebeplerle ücretsiz izine ayırdılar hazirana kadar sözleşmeme rağmen. 

1.yöksis sistemine sözleşme tarihinden 6 ay önceden kaydedip sadece sözleşme döneminden itibaren olan ayları ödeme hakları var mı? Sözleşme tarihine kadar üniversite adına yayınladığım makaleler ve YÖK'den gelen sözleşmeden 6 ay öncesine ait tarihteki yöksis şifresi var mailimde. Nisan Ekim arası ücret talep ettim arabulucuyla. Üniversite reddetti. Nisan Ekim arasını dava etsem kaybeder miyim? 

2. Sözde gerekçelerle (asıl sebep maaşlar yatmıyor diye arabulucuya gitmemdi) ücretsiz izine ayırmalarını dava edip 2021 hazirana kadarki maaşları da dava etsem kazanma ihtimalim nedir? Ahlaki konular ve pandemi gerekçesi hariç ücretsiz izine ayıramamaları lazım şu ortamda. İşten atma zaten yasak ama kısa çalışma ödeneği için şartlarım tutmuyor. Ssk görünüyor halen ama maaş yok, kısa çalışma ödeneği yok, ücretsiz izin var. 

Bu iki konuda somut ve net bilgi ve yorumlara ihtiyacım var uzmanlarından. Bilgilere göre dava/davalar açacağım mevzuya konu yukarıdaki 2 ayrı başlıkta. Şimdiden teşekkür eder, tüm mağdurların bu çukurdan bir an evvel çıkmasını temenni ederim. 

Geçmiş olsun. Dosya esas no kaclarda acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...