İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Peşin ödenen maaş iadesiyle ilgili OHAL döneminde çıkartılan KHK ile düzenleme yapılmıştı, belki işinize yarar diye paylaşıyorum. 

https://www.memurlar.net/haber/621561/ihrac-edilenler-pesin-odenen-maaslari-iade-etmeyecek.html

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 49 dakika önce yazdı:

Peşin ödenen maaş iadesiyle ilgili OHAL döneminde çıkartılan KHK ile düzenleme yapılmıştı, belki işinize yarar diye paylaşıyorum. 

https://www.memurlar.net/haber/621561/ihrac-edilenler-pesin-odenen-maaslari-iade-etmeyecek.html

Bu hüküm ayın 15'i ve sonrasında ihraç edilenler için geçerli. 

Örneğin ben 14'unde ihraç olmuştum. O yüzden geri ödedim. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 33 dakika önce yazdı:

Bu hüküm çıkmadan 1-2 hafta önce beni bakanlıktan arayıp, 15 günlük maaşın iadesini istemişlerdi. Ben de bakanlık hesabına kuzu kuzu yatırmıştım. O zamandan belli imiş hükmün çıkacağı, aman paramız kalmasın diye herkesi aratmışlar...

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar, devlet memurları maaşlarını peşin alır. Buna göre peşin aldığınız maaş sonrasında ihraç edildiginiz güne kadar zaten çalıştığınız için herhangi bir iade olmaz, ihraç edildiğiniz gün sonrasında ay sonuna kadar kalan kısmı ise bu KHK hükmüne göre iade etmezsiniz. Konuyla ilgili yanlış uygulama yapan bir kurum varsa (olabilir) bu KHK hükmüne göre iade yapmamanız gerektiğini dilekçe ile kuruma itiraz yoluyla bildirir, karardan vazgeçilmez ise de idare mahkemesinde bahsi geçen KHK hükümlerini  dayanak göstererek dava açabilirsiniz. 

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Niksiz, 1 saat önce yazdı:

bu hüküm geç çıktı arkadaşlar..

ben dahil bir çok ihraç olan arkadaş bu hüküm geç çıktığı için zaten aradaki maaş farkını ödemiştik..

iade olunca dilekçe ve ödeme dekontu ile talepte bulunduk bakalım ne zaman ödenir ya da ödenir mi.?

*******************************   ***********************************  ***************************************

ayrıca ihraçtan iade olan ve suçsuz olduğu anlaşılan görev yapmaya hazır ne nazır polis memurlarını...

AFAD, 112 ACİL, İl NÜFUS MÜDÜRÜLÜĞÜ vb. kurumlara vhki ya da gih memur olarak atayan kurumumu kutluyorum...

personel yönetimi bu kadar güzel olamazdı...

yılların narkotikçisini, terörcüsünü, karakol personelini sen tut 112 çağrı merkezine ver çağrılara cevap ver de...

kutluyorum emeği geçen sayın kurum mensuplarını başarılı personel yönetimlerinden ötürü....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 1 saat önce yazdı:

emin olun avukatlar duruma sizin kadar vakıf değil, googlede şablon dilekçeleri isim değiştirip veriyorlar mahkemeye,

Hocam biliyorum ki su zamana kadar hep biz yazdik ama bu biraz karisik geldi sablon dilekcelerede baktim sanki bahsedilen kisisel gibi geldi oyuzden tanidik bi eski savci var onunla konusmayi dusunuyorum hayirlisi bakalim

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayati, 2 saat önce yazdı:

kimsede dedikodu , duyum vs bir bilgi yokmu?

Duyum getiren linç edildiği için kimse duyum getirmek istemiyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi veya kötü duyumu olan arkadaslar varsa yazsinlar bence. Inanip inanmamak kisinın kendisine kalmış.

701 KHK EGM beraat istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak cevap verebilecek olan varsa sevinirim. 701 KHK ile ihraç oldum. 2020 Mayıs ayında emekli oldum. Maaş bağlandı ancak toplu ikramiyeyi önceden SGK kaydı olduğu için alamadım.Mahkemeye verdim 27 Kasım 2020 de lehime sonuçlandı. 02 Aralıkta SGK nın avukatı kararı tebliğ etmiş. 03 Aralıkta istinafa başvurmuş. Ancak uyapta halen herhangibir işlem yapıldığı gözükmüyor. İkramiyeyi acaba ne zaman alabilirim. İstinafın sonucunumu bekliyor SGK. İkramiye ödeme işleminin başlaması için özel bir süre varmı? SGK bu süreyimi kullanıyor acaba. 

701 KHK. EGM. Komisyon incelemeye devam. Bildiğim kriterim yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...