İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

25.idareden hiç bir şey beklemeyinzira sizin söylediklerinizi görmezden gelip kendi bildiğini okuyor.benim red geldi ohal kom.ve idare ne diyosa gerekçeye onu yazıp geçiyor.ben bunlardan sonuç alacağımıza ihtimal vermiyoz.zira normal idare değil kurdurulmuş atanmış mahkemeler

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Korkusuz, 25 dakika önce yazdı:

25.idareden hiç bir şey beklemeyinzira sizin söylediklerinizi görmezden gelip kendi bildiğini okuyor.benim red geldi ohal kom.ve idare ne diyosa gerekçeye onu yazıp geçiyor.ben bunlardan sonuç alacağımıza ihtimal vermiyoz.zira normal idare değil kurdurulmuş atanmış mahkemeler

Tamam da kardeşim komisyon red verdi idare red verdi ne yapacaz biz daha nereye gidecez peki

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

8 temmuz da ihraç olmuştum. 15 temmuz da maaş yatırmışlardi. 10-15 gün sonra geri istemişlerdi. 20-30 lira faiziyle geri yatırdım. Eksiklik olmuş SGK ucretı falan deyip 600 lira istiyorlar. Bende vermem demiştim. Şimdi avukat vereceğiz diyorlar sizce yaptırmalı mıyım? 

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Korkusuz, 29 dakika önce yazdı:

Birşey beklediğimizden değil, amaç hukuk yolunda ilerlemek. En azından süreç takip edilmeli...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yavuz Selim TÜRK, 18 dakika önce yazdı:

8 temmuz da ihraç olmuştum. 15 temmuz da maaş yatırmışlardi. 10-15 gün sonra geri istemişlerdi. 20-30 lira faiziyle geri yatırdım. Eksiklik olmuş SGK ucretı falan deyip 600 lira istiyorlar. Bende vermem demiştim. Şimdi avukat vereceğiz diyorlar sizce yaptırmalı mıyım? 

İşin içine SGK girdiyse yatırma kardeş bana da borç kağıdı göndermişler 2500-3000 arası bi borç var ne verdiler de ne istiyorlar hayırdır daha ödenmemiş haklarımız var bizim daha ne alacaklar bizden 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aynen bizde aynı mantıkla istinaga başvurduk.nefret ettirdiler herşeyden.herkes kulağının üstüne yatmış.bizi duyan yok.işimize bakcaz ama hukuki sürecide bi taraftan takip de etcez

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 23 dakika önce yazdı:

Hocam ben de inat ettim vermedim.Sonra beni icraya verdiler.1100 Liralık borcu 2000 TL olarak ödedim.Avukat parası, dosya,faiz...

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

667 sayılı KHK yada OHAL sonrası kamu görevinden çıkarılanlar açısında kullanılabilecek bir AYM kararı; 2019 yılında bireysel başvuru yapılmış. Aradan geçen zaman makul sürede yargılanma hakkının ihlali olarak kabul edilmiş. En önemli kısım "değerlendirilen" ifadesine dayalı (kararda iş kanunu gereği şüphe olarak geçiyor.) yapılan fesih işleminin olabileceğini ancak ilk derece mahkemelerinin şüphenin gerçekçiliğini sorgulaması ve araştırması gerektiğini vurguluyor.

https://forum.khkhaber.com/topic/21062-aym-667-sayılı-kanunla-şüphe-nedeniyle-i̇şten-çıkarma-yapılabilir-ancak-mahkemeler-bu-durumu-incelemek-ve-araştırmak-zorundadır/?tab=comments#comment-84427

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 53 dakika önce yazdı:

Benzer durum sayılır ben de iade ettim mal müdürlüğünden   bir iki lira  açık kalmış      bir yıl sonra avukat parasına yüz lira zam gelmis  onunla  birlikte odemek zorunda kaldım    iki lira için 112 falan saniyorum odemistim 

686 banka MEB red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 47 dakika önce yazdı:

Hocam ben de inat ettim vermedim.Sonra beni icraya verdiler.1100 Liralık borcu 2000 TL olarak ödedim.Avukat parası, dosya,faiz...

Memur ihmali önceden maaşı SGK yapmış KHK çıktıktan sonra düzeltmemis. Şimdiki memur da haklısınız hocam o zaman ki memur hatası diyor. Birilerinin hatasının bedelini niye hep biz ödüyoruz.bende inat ettim yatirmayacam.

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...