İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İdari mahkemeye davamızı açtık, 26. İdareye düştük.. hayırlısı inş

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Soruşturmalarla ilgili olarak, daha önce İstanbul DGM de çalışmış birisi olarak bir kaç bilgi paylaşmak isterim. Öncelikle şu an Cumhuriyet Başsavcılıklarında bir çok büro yer almakta. Bunlardan ön büro denilen yerde genel soruşturma veya dava sorgulamaları yapılmakta. Ancak bizler terör örgütü üyeliği suçlamalarıyla soruşturma veya dava geçirmemizden ötürü, adliyelerin terör bürolarından bir sorgulama daha yaptırmamız gerekiyor. Buralarda da sorgulamayı yapan katip arkadaşlarla konuşup detay öğrenilebilir. Dosyalara taraf eklemeden soruşturma yapılması olayı sadece faili meçhul dosyalarda mümkündür. Bir şahsın tc kimlik numarasına ulaşılabiliyorsa bu kişi UYAP sistemine mernis bilgileriyle işlenir ve sorgulamalarda gözükür. Gizli soruşturma diye birşey olacağını düşünmüyorum. Şu olabilir dosyanızda gizlilik kararı vardır. Belli başlı belgeleri görebilirsiniz. 

Ayrıca suç yeri olarak hangi il ve ilçe gözüküyorsa bu sorgulamayı sadece ilgili savcılıklar yapabilir. Başka yerlerden UYAP kayıtlarını sorgulatamazsınız. Ayrıca hakkınızda açılan soruşturma dosyaları suçlama maddeleri ve tarihleriyle başka dosyalarla bir bağlantı içeriyorsa savcılar birleştirme kararı vererek ellerinde ki derdest dosyaları azaltıp, tek dosya üzerinden giderler. Aynı zamanda suçlamalar arasında farklılıklar da olabilir veya dosyadaki taraflardan bazılarının veya tümünün bazı suçlamalardan soruşturmaları tamamlanmış ve iddianame yazılması durumuna gelmiş olanlara dava açılabilmesi için soruşturmaları tamamlanmayan taraflar için dosyalar ayırılabilir. Bu durumda da tefrik yani ayırma kararı verilerek yeni soruşturma dosyası numarası alınır. Soruşturmalar bu şekilde ilerler.

Bu hususlar haricinde hiç bir bilgi alamıyorsanız ya sizden bilgi gizleyen bir savcılık personeli ile muhatapsınız demektir ya da hakkınızda soruşturma yoktur. Eğer bilgi gizlendiği kanısındaysanız, bir dilekçe oluşturarak hakkınızda herhangi bir soruşturma dosyası olup olmadığını dilekçeyi işleme sokarak da öğrenmeyi deneyebilirsiniz. 

Güncelleme • • yasin_doganay
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, Bir saat önce yazdı:

İdari mahkemeye davamızı açtık, 26. İdareye düştük.. hayırlısı inş

Benim de 26. Idare. Akademi orada olacak galiba. 2020/1084 dosya no.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kemik111, 1 saat önce yazdı:

bu EGM nin ihractan sonra tuttuğu rapor ve üst amir kaanati olarak idare mahkemesine başvuran arkadaşlarda rapor içeriği varmı neye istinaden rapor tutulmuş. ayrıca idare mahkemesine dilekçe  örneği arıyorum.

eyp107eyp@hotmail.com   adresine gönderebilirseniz sevinirim avukat tutmadım kendim hazırlıyorum.

Kardeşim ben o bahsedilen üst amir kanaatinin peşine düştüm. Çünkü kurum savunmasında, sadece bilgi var altı boş. Mahkemeye ek beyan dilekçesi verdim, kurumdan bu üst amirin kim olduğunu ve ıslak imzalı belge sunulmasını istedim. Mahkemede kurumdan istedi fakat bırakın belgeyi mahkemeye cevap bile vermedi EGM. Tamamen uydurma üst amir değerlendirmesi. Ayrıca takipsizlik kararında iki ayrı tem.şube araştırma raporu var, irtibat ve iltisaklı değil diye. Bunuda ek olarak gönderdim idare mahkemesine. Ama kim dikkate alıyor..... 19 aydır bekliyorum. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İlave tedbirlerle ilgili olarak tedbiri uygulayan veya tedbirle ilgili olan kamu kurum ve kuruluşlarına dilekçe vermeden önce linklerini aşağıda sunduğum AYM kararını ve basın duyurusunu gözden geçirmeniz yararlı olabilir:

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200310-9.pdf

https://www.anayasa.gov.tr/tr/haberler/norm-denetimi-basin-duyurulari/dogrudan-ohal-KHK-lari-ile-uygulanan-ilave-tedbirlere-karsi-dava-acma-hakkini-ortadan-kaldiran-kuralin-iptali/

Karar içerisinde, ilave tedbirlerin tamamının asıl tedbirlerin zorunlu sonucu olduğunun söylenemeyeceği, kamu görevinden çıkarılan kişinin kamu konutundan da tahliye edilmesi gibi tedbirler asıl tedbirin zorunlu bir sonucu ise de kamu görevinden çıkarılan kişinin pasaportuna el konulması vb. tedbirlerin asıl tedbirin yanında uygulanması zorunlu olan tedbirler niteliğinde olmadığı ve örneğin, kamu görevinden çıkarılanların pasaportlarına el konulmasının Anayasa’nın 23. maddesiyle güvence altına alınan yerleşme ve seyahat hürriyetine sınırlama getirdiği kaydedilmiş. Buradan hareketle, ilave tedbirin asıl tedbirin zorunlu sonucu olup olmadığı hususu önem arz ediyor gibi gözüküyor (Yani idare yeşil, siyah veya gri pasaportunuzu iptal edebilir ve buna itiraz edemezsiniz ama seyahat hürriyetinizi kısıtlaması/umumi pasaportunuzu iptal etmesi durumunda itiraz edilebilirsiniz diye anlıyorum).

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 8 saat önce yazdı:

Melih kutlu var Facebook ve Twitter da. Örnek dilekçe var onda. Geçmiş olsun. Beraat takipsizlik var mı?

Maalesef 6 yıl 3 ay ceza istinafta 

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Saadet partisi ittifakı kabul ederse ki ( bu gidişle öyle olacak gibi) khklılar hakkında düşüncelerinde değişme olur mu yoksa şimdiye kadar dillendirdikleri en azından beraat eden khklıları gündeme getirirler mi? Bu konuda bizler ne yapabiliriz?

Ya da tam tersi cumhur ittifakına katılan hak hukuku unutur mu, herşey olabilir

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mehmet.46, 36 dakika önce yazdı:

Saadet partisi ittifakı kabul ederse ki ( bu gidişle öyle olacak gibi) khklılar hakkında düşüncelerinde değişme olur mu yoksa şimdiye kadar dillendirdikleri en azından beraat eden khklıları gündeme getirirler mi? Bu konuda bizler ne yapabiliriz?

Ya da tam tersi cumhur ittifakına katılan hak hukuku unutur mu, herşey olabilir

Aslinda benim bu konuda pek umudum yok. ama olma ihtimalini yine de gonlum istiyor. En zor donemlerde temel bey magduriyetlerimizi net ifadelerle dile getiren biriydi.bu acidan Benim ön görum zayif da olsa; bu konularla alakali olumlu gelismelerin saadet uzerinden olmasidir. eminim bu yaziyi okuyanlar hadi ordan diyecekler. Bende öyle diyorum . Ancak umud iste.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İbrahim Polat, 1 saat önce yazdı:

Aslinda benim bu konuda pek umudum yok. ama olma ihtimalini yine de gonlum istiyor. En zor donemlerde temel bey magduriyetlerimizi net ifadelerle dile getiren biriydi.bu acidan Benim ön görum zayif da olsa; bu konularla alakali olumlu gelismelerin saadet uzerinden olmasidir. eminim bu yaziyi okuyanlar hadi ordan diyecekler. Bende öyle diyorum . Ancak umud iste.

Sağcı kitleden umut beklemeyin. 

672- sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...