İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
ADONİS, Bir saat önce yazdı:

@MsK. 

Merhaba forumu bir süredir takip edemedim. Şubat ayında bitecek olan dilekçe konusu tam olarak ne acaba ne yapmamız  gerekiyor. 

https://www.asghukukdanismanlik.com/KHK-ilave-tedbirlere-karsi-basvuru-idari-dava/

Linkteki adresi inceleyin, kurumunuzda sizi ilgilendiren, size uygulanmış olan bir ilave tedbir/tahdit konusu varsa mutlaka dilekçe ile talepte bulunun. 17 Şubat 2021 son başvuru tarihidir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kaderdaşlar,

672 KHK Meb  Kyok  sendika hala inceliyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kaderdaşlar, 12 saat çalıştığım için forumu zor okuyorum. Birkaç sorum olacak

1 ilave tedbirlerin kaldırılması dilekçesini hangi kuruma vereceğiz? MEB ihracıyım. 

2. dilekçedeki ekleri yazıcıdan çıkarıp mı ekleyeceğiz? çok sayfa olduğu için sordum.

3. Eğer postayla göndereceksek postaya veriş tarihi mi baz alınıyor?

4. Cimerden de başvurabilir miyiz?

5. Son tari ne zaman?

Artık kimsede sabır kalmadı, Allah tüm mağdurları bu dipsiz girdaptan bir an önce kurtarsın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarikcihan, 12 saat önce yazdı:

Ekim 16 da görmüştüm   26 kasımda tebliğ edilmişti red kararı   MEB  ankara ikametim

Hocam teşekkür ederim .Ben de iki hafta oldu kararı göreli.Bakalim karar ne zaman gelecek.

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., Bir saat önce yazdı:

https://www.asghukukdanismanlik.com/KHK-ilave-tedbirlere-karsi-basvuru-idari-dava/

Linkteki adresi inceleyin, kurumunuzda sizi ilgilendiren, size uygulanmış olan bir ilave tedbir/tahdit konusu varsa mutlaka dilekçe ile talepte bulunun. 17 Şubat 2021 son başvuru tarihidir.

Dilekçede genel ifadeyle de olsa tedbirlerin kaldırılmasını talep etmek hiçbirsey yapmamaktan iyidir ama öncelikle doğrudan tarafımıza özel olarak uygulanan tedbirlerin altını çizmek daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu itibarla, bildiğim kadarıyla herkese uygulanan bir ilave tedbir var: eski kamu görevinin dışında başka bir kamu hizmetinde istihdam edilememe (KHK'larda bu tedbirin değişik versiyonları da bulunabiliyor). Bence herkes bu tedbirin kaldırılmasını talep etmeli zira bazı sektörlerde kamunun nerede bitip özelin nerede başladığı net değil. Dolayısıyla, herhangi bir kamu hizmetinde isihdam edilememek halihazırda olmasa da belki bilahare bulacağınız herhangi bir işe girişinize engel teşkil edebilir, talep etmekte fayda var.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
newfalcon, Bir saat önce yazdı:

Kaderdaşlar, 12 saat çalıştığım için forumu zor okuyorum. Birkaç sorum olacak

1 ilave tedbirlerin kaldırılması dilekçesini hangi kuruma vereceğiz? MEB ihracıyım. 

2. dilekçedeki ekleri yazıcıdan çıkarıp mı ekleyeceğiz? çok sayfa olduğu için sordum.

3. Eğer postayla göndereceksek postaya veriş tarihi mi baz alınıyor?

4. Cimerden de başvurabilir miyiz?

5. Son tari ne zaman?

Artık kimsede sabır kalmadı, Allah tüm mağdurları bu dipsiz girdaptan bir an önce kurtarsın.

1- sizinle ilgili tedbir okullarda çalışma ile ilgili olduğu için MEB na iletin , özellikle ne istiyorsanız mesela özel okulda çalışma yasağının kaldırılmasını talep ediyorsaniz onuda özellikle bildirin. Genel ifadeleri görmezden gelebilirler ozel taleplerinizi de yazın yanına.

2-eklerin fotokopi yada aslı olmasının önemi yok yazıcıdan çıkarabilirsiniz önemi yok.

3-ptt den posta ile gönderirseniz postaya veriliş tarihi baz alınır.

4-cimerden başvurunun kabul edildiğiyle ilgili bir Danıştay kararı okumuştum bir sitede ama ne olur neolmaz PTT den iadeli taahhütlü de gönderin veya elden verin, bunları yapamazsaniz hiç olmazsanizcimerden gonderin. Hiç göndermemekten iyidir.

5-bu günlerde gönderin bunların ne yapacağı belli olmaz zamanaşımı vs demesinler ilerde.

Güncelleme • • Hayati

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 24 dakika önce yazdı:

PTT den iadeli taahhütlü de gönderin veya elden verin

Teşekkür ederim. Elden derken bulunduğumuz ilin valiliğine verilebilir mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
newfalcon, 20 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim. Elden derken bulunduğumuz ilin valiliğine verilebilir mi?

İl veya ilçe milli eğitim mudurlune verseniz daha iyi olur. Başlığa da milli eğitim bakanligi'na gönderilmek üzere ..... Milli eğitim müdürlüğü'ne şeklinde yazın 

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hangi kısıtlamalara tabi olduğumuz açıkca tebliğ edilmiş değilki.. yarın öbürgün bu kanunu da bilerek hatalı çıkardıkları için iptal da edebilirler.. en iyisi dilekçeye KHK da ki metni aynen yazmak yani burda anlatılan neyse bende onu kastediyorum demek lazım..

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 3 saat önce yazdı:

İl veya ilçe milli eğitim mudurlune verseniz daha iyi olur. Başlığa da milli eğitim bakanligi'na gönderilmek üzere ..... Milli eğitim müdürlüğü'ne şeklinde yazın 

ihraç olduğumuz il olması şart değil de mi? YAŞADIĞIM İLDEN VERSEM NASIL OLUR?

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...