İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Hiranur, 18.02.2021 - 12:43 yazdı:

Biz karı-koca birlikte ihraç olduk ikimizde  672 MEB. İkimizinde 25 ay sendika var. Ben 2019 temmuzda ifadeye çağrıldım, eşim hiç çağrılmadı. İhraç olduğum okul müdürümüzle aramız iyiydi ara ara soruyordum arayan var mı diye. En son 2 ay önce arayan olmadı demişti.

Öncelikle hayırlı olsun hocam ifadeye cagirdiklarina göre soruşturma vardır hakkınızda bu sonuclanmis miydi takipsizlik falan geldi mi yani. Ben de bu şekilde bekliyorum da 

672 MEB 6 ay sendika adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 sağlık bakanlığı incelemeye devam

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

S.a. kaderdaşlarım,

Emeklilik ile alakalı cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başlangıç 96

Polis olduktan sonra 18 ay askerlik yaptım ve saydırdım

6 ay açık dan sonra İhraç 6/1/2017

E devlet de emekli olacağım yaş 56 yazıyor.

İhraç olunca kurumuma dilekçe ile ne zaman emekli olabilirim diye sordum. 

EĞER İHRAÇ OLMASAYDIN 01/09/2021 tarihinde emekli olurdun. Şeklinde cevap geldi.

Gün sayısı 8991

Doğumum 74

Emekli olabilir miyim?

Olursam ne zaman olabilirim?

İkramiye alabilir miyim?

Müracaat ı 01/09/2021 günü mü yapayım?

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemşire683, 17.02.2021 - 02:09 yazdı:

Merhaba, bende sağlık bakanlığı ihracıyım. Formasyonum var ve 2.Üni. Olarak lisans çocuk gelişimi bölümünden seneye mezun olacağım. Daha önce bulunduğum sehirde çok güzel bir okulda iş buldum. Müdürle anlaştık dersleri sınıfımı bile gösterdi. Ben son dk. Hemen KHK lı olduğumu söyledim. Ve kurum sahibi benimle çalışmak istemedi. Tekrar ihraç olmuş gibi yıkıma uğradım. Şimdi yeni bir şehire taşınacağız bu sefer söylemeyeceğim dedim. Bir arkadaşım bence SGK ndan görünür sen söyle deyince içime kurt düştü. Ne diyorsunuz hocam kapatsam bu defteri söylemesem kuruma SGK dan görürlermi

Benim 3 kez atamami yaptılar gözükmedi gozukecegini sanmıyorum bence deneyin siz de. Ben hiç problem yasamadim başka bakanlık ihracı olduğumuz için problem olmuyor gibi bir düşüncem var 

Güzel günlere ulaşmanız dileğiyle hosacakalin 

677 EGM polis memuru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ümit1818, 7 saat önce yazdı:

S.a. kaderdaşlarım,

Emeklilik ile alakalı cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başlangıç 96

Polis olduktan sonra 18 ay askerlik yaptım ve saydırdım

6 ay açık dan sonra İhraç 6/1/2017

E devlet de emekli olacağım yaş 56 yazıyor.

İhraç olunca kurumuma dilekçe ile ne zaman emekli olabilirim diye sordum. 

EĞER İHRAÇ OLMASAYDIN 01/09/2021 tarihinde emekli olurdun. Şeklinde cevap geldi.

Gün sayısı 8991

Doğumum 74

Emekli olabilir miyim?

Olursam ne zaman olabilirim?

İkramiye alabilir miyim?

Müracaat ı 01/09/2021 günü mü yapayım?

08.09.1999 tarihinden önce işe başladıysanız; Bununla ilgili kanun var.

Bayanlarda; 7200 prim, 20 sene ve yaşın tutması, 

Erkeklerde;  9000 prim, 25 sene ve yaşın tutması gerekili;

Bunların hepsi  tutuyorsa 01.09.2021 tarihinde emekli olursunuz.  İkramiyenizi de alırsınız. Bu tarihten 1 ay önce kurumunuza emeklilik dilekçenizi vermemiz gerekir.

8991 primemize yıpranma dahil değilse dahil edilip emekli olabilirsiniz ikramiyenizi de alırsınız. Sigortalı çalıştıysanız vermiyorlar ikramiyenizi mahkeme yoluyla alıyorsunuz.

Not: Eşim emekli olduğu için bilgim var.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap için çok teşekkürler.

Evet yıpranma dahil. Fakat (açığa alınanların sigorta gün sayısı KHK ile yarım yapıldığı için 1ocak 2017 ile 6 Ocak 2017) 2017 yılından 3 gün işlenmemiş. 25 yıl şartını tamamlıyorum. 9000 şartına 9 gün kalıyor. 56 yaşı beklersen 9 yıl beklemem gerekiyor. E devlet neden 56 yaş yazıyor anlamadım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ümit1818, 2 saat önce yazdı:

E devlet neden 56 yaş yazıyor anlamadım. 

EGM mensubu olmanizla bağlantılı olan yıpranma payı vb. haklarınızı ihraç olmanızla birlikte kaybetmiş olabilir misiniz? 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @ilter Yıpranma payı kazanılmış haktır. İhraç olunsa dahi toplam hizmet süresine eklenir.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilmiyorum. Bu şekilde emekli olan var mı acaba.

Yıpranmadan faydalanan

Yani hakkımızı yeseler bile Yıpranma hakkımızı yiyemezler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar benim dosya da savci beraat istedi ama katilma talebi rededilen kurum vekili katilma talebinin reddini ve beraat  kararinin bozulması icin istinafa taşıdı. Istinaf savcısı büyük ihtimalle beraat isterse istinaf katilma talebini redederse beraat kararim  kesinlesir mi yoksa katilma talebi rededilen kurum beraatimi yargıtay a taşır mi sizce Özellikle dosyası istinaf ta kesinleşen veya yargıtay da olan arkadaşlar bilgi veril mi acaba Ayrıca beraat kararını savcıdan hariç başka kurum tarafından istinafa taşınan var mi arkadaşlar 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...