İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

KYOK kararını komisyona göndermek gerekir mi  gerekirse nasıl göndermeliyiz.

672 sendika adlı işlem yok devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm arkadaslar yakını arkadaşı yada akrabası asker olup cezaevinde yatan olup ama son günlerde tahliye edilen birileri duydunuzmu merak ettim niye diye soruyorsaniz bir arkadaşın asker akrabasını tahliye etmişler ama darbeden falan içerde değilmiş bi anda onlarda sasirmislar

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672meb03, 4 saat önce yazdı:

Hocam hiç gerek yok böyle şeylere 3 yıl önce aldım KYOK gönderdim hala incelemem devam ediyor yine bir devrem de 3 yıl önce aldığı KYOK u 5 kere gönderdi valilikten komisyona onun da incelemesi devam ediyor bunlar boş şeyler kaybettiğiniz bakiye değmez inanın bakmıyorlar bile zaten komisyon herşeyi görüyor

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 teşekkürler 4,5 yıl oldu yeni çıktı karar acaba dedim bir şey olur mu 

672 sendika adlı işlem yok devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 23 saat önce yazdı:

Duyum mu istiyorsunuz iki kişi referans yöntemi ile gözümün önünde iade oldu bir avukat aracılığıyla iadesi çıkmadan bir hafta önce haber aldı.ben halen ağzımı açıp bekliyorum iade olmak için ....

Ya ben çok bilgisizim bu konularda kimden nerden referans buluyorlar yolu yöntemi nedir bu işin anlatında bizde çabalayalım bari bekleye bekleye bi hal olduk . Ama parasıyla ama duasıyla ?

693 KHK-Banka-komisyon incelemede- adlı islem beraat ancak kesinleşmedi  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tarım693, Bir saat önce yazdı:

Ya ben çok bilgisizim bu konularda kimden nerden referans buluyorlar yolu yöntemi nedir bu işin anlatında bizde çabalayalım bari bekleye bekleye bi hal olduk . Ama parasıyla ama duasıyla ?

Sunu da anlamadım hocam madem referansın var bu zamana nasıl kaldın niye 4 sene bekledin ? Referansların da derecesi mi var acaba ?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tarım693, 3 saat önce yazdı:

İnanın hocam ben de çok sordum ancak pek bir cevap alamadım,belli bir miktarı varmış..Biz de faydalansak dedim.Hatrı sayılır tanıdıklar vasıtasıyla ancak kabul ediyormuş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 20 saat önce yazdı:

@scienceindex arkadaşlar benim dava dosyam 2 yıldır Yargıtay 16. Ceza dairesinde bekliyordu, 5-6 ay önce incelemede diye yazdı, bugünde " Yargıtay cbsye gönderildi " yazıyor. Bu ne anlama geliyor acaba? UYAP vatandaşa girdim baktım eklenen bir evrak da yok

yarrgıtay aşamasında dosyalar heyetin karşına çıkmadan yargıtay CBS nin görüşü alınır.

672meb03, 7 saat önce yazdı:

Komisyon faaliyet raporu sayfa 20 :

"Beraat ve takipsizlik kararları; Komisyonca, yargı mercileri tarafından verilen kararlar UYAP sistemi üzerinden takip edilmekte, haklarında takipsizlik ve beraat kararı verilen başvurular öncelikli olarak incelenmektedir. (  ??Bu cümleye ancak bi tarafımla gülme isteği geliyor. hayatları yalan kelli felli insanların ? ) Yargı mercileri tarafından haklarında adli soruşturma ve kovuşturma yapılan başvurucular bakımından örgüt üyeliği yönünde suç işleyip işlemedikleri veya örgüte yardım edip etmedikleri değerlendirilen cezai bir soruşturma yürütülmektedir. Komisyon tarafından yapılan inceleme ise öncelikle idari bir incelemedir. Bu kapsamda başvurucuların örgüt üyeliği ve mensubiyetinin yanında örgütle iltisak ve irtibatının olup olmadığı değerlendirilmektedir. Bu bağlamda yapılan değerlendirmede, cezai sorumluluğun bulunup bulunmadığından bağımsız olarak karar verilmektedir. Anayasa Mahkemesi ve Bölge İdare mahkemesinin kararı da bu yöndedir.

Güncelleme • • Hayati

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ilgililer icin; 
cevap olumsuz geldi diye durmamalı. Idare mah. basvuru yapılmalı sonuna kadar gidilmeli diye düşünüyorum

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdülhamit gül 40 yıllık yapılanma varsa siyasi iktidarda bunlarla beraber di neden ondan bahsetmiyor adalet bakanligindaki gizli tanığı en güzel yerlere terfi ettiriyorlar bundan bahsettim 

Sevgi, 22 dakika önce yazdı:

Abdülhamit gül 40 yıllık yapılanma varsa siyasi iktidarda bunlarla beraber di neden ondan bahsetmiyor adalet bakanligindaki gizli tanığı en güzel yerlere terfi ettiriyorlar bundan bahsettsin

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...