İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Eskiden öngörüler, duyumlar falan olurdu onlarda kesildi artık. Çekinmeyin arkadaşlar duyum falan varsa söyleyin. Lincleyenlerin hakkından gelirim ben ?

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her sey bir yana asil bu belirsizlik bizi yok ediyor. OHAL komisyonu ilk KHK lari en sona birakmak icin sanki yemin etmis. Haftalik karar sayisi o kadar az ki insan kufurler savurmadan duramiyor. Komisyondaki o gruptan birini elime gecirirsem essek sudan gelinceye kadar dovecegim.  

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mesika, 9 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim sayın portakal çiçeği inşallah sizin mahkemenizde beraat ile 

Evet o para avukatin oluyormuş usul geregi . Avukatim bizden dunya para almisti zaten o parada benim hakkim diye o parayida aldi. Zaten onun hesabina yatiyor.

686 red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

25. idare mahkemesi bütün hayallerimi suya düşürdü. Aleyhime konan 31 sayfalık delillerin hepsi lehime çıktı. TEM ve KOM ilgili yazısı başlığı altında yapılan bütün sorgulamalarda (bankasya, baylok vs) "Bu Başlık Altında Bir Kayda Rastlanamamıştır" ibaresi olmasına rağmen, Garson fişlemesinde AD ve 0 olarak kodlanmama rağmen, üst amir kanaati olarak kendisinin ve yakın çevresinin feto/pdy silahlı teör örgütüyle kuvvetli irtibat iltisakı bulunduğu, en az irtibat derecesinde bağının olduğu sonucuna varıldığından davanın reddine...... Daha ne olması lazım anlamış değilim. Bu üst amir dedikleri herifler kim? Yakın çevremde hakkında soruşturma açılan kiimse yok. İltisakı olan varsa da benim ne suçum var?  Yıllarını hukukla alakalı faliyetlere harcayan insanların suçun şahsilik ilkesinden bihaber olması da şaşırtıcı.  Ayrıca ilk derece ağır ceza mahkemesinin hakkımda verdiği kararda "fetöyle iltisakı bulunamamış, darbeye yardım yataklıktan 12,5 yıl hapis cezası"nı istinaf(BAM) onamıştı. Temyizdeki  Yargıtay savcısı, olay günü işlendiği iddia edilen suçun yargıtaydaki yardım yataklık tanımına uymadığı, varsa fetö ile iltisakının sosyal medya hesaplarından araştırılması....ndan dolayı bozmaya yönelik tebligat yayınlamasını görmezden gelip, ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu cezayı ve bölge adliye mahkemesinin onaylamasını kesinleşmiş karar olarak görmeleri ve bu sebeplerden dolayı red vermeleri adaletin nerelere geldiğini göstermiştir. Masumiyet karinesinin tanımını bir ben mi bilmiyorum? 2008 yılında bakanlık onaylı yurtlarında bilmeden kalıp 2 ay sonra kavga sonucu ayrılmış olmamı ifademde belirttim ve bunu İKRAR olarak kabul ettiler. Hani 2014 MGK toplantısı sonrası iltisak sayılacaktı? Ben pes ediyorum. Adalete olan güvenimi yitirmiş bulunmaktayım. Bu süreçte bütün değerlerimi yitirdim. Allahtan başka hiçbirşeye inanmıyor ve güvenmiyorum. Sanırım davamız kıyamete kaldı. Dünyalık ilişkim kalmadı. Ölümü bekliyorum sadece. Kıyamet kopsa diye bekliyorum. Durumu benden kötü olup özellkle evli olanları gördükçe halime şükrediyorum. Nasıl rahat uyuyorlar? Kendi ahiretlerini sattılar da evlatlarından çıkar diye de mi korkmuyorlar?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ortanca Damat, 5 saat önce yazdı:

25. idare mahkemesi bütün hayallerimi suya düşürdü. Aleyhime konan 31 sayfalık delillerin hepsi lehime çıktı. TEM ve KOM ilgili yazısı başlığı altında yapılan bütün sorgulamalarda (bankasya, baylok vs) "Bu Başlık Altında Bir Kayda Rastlanamamıştır" ibaresi olmasına rağmen, Garson fişlemesinde AD ve 0 olarak kodlanmama rağmen, üst amir kanaati olarak kendisinin ve yakın çevresinin feto/pdy silahlı teör örgütüyle kuvvetli irtibat iltisakı bulunduğu, en az irtibat derecesinde bağının olduğu sonucuna varıldığından davanın reddine...... Daha ne olması lazım anlamış değilim. Bu üst amir dedikleri herifler kim? Yakın çevremde hakkında soruşturma açılan kiimse yok. İltisakı olan varsa da benim ne suçum var?  Yıllarını hukukla alakalı faliyetlere harcayan insanların suçun şahsilik ilkesinden bihaber olması da şaşırtıcı.  Ayrıca ilk derece ağır ceza mahkemesinin hakkımda verdiği kararda "fetöyle iltisakı bulunamamış, darbeye yardım yataklıktan 12,5 yıl hapis cezası"nı istinaf(BAM) onamıştı. Temyizdeki  Yargıtay savcısı, olay günü işlendiği iddia edilen suçun yargıtaydaki yardım yataklık tanımına uymadığı, varsa fetö ile iltisakının sosyal medya hesaplarından araştırılması....ndan dolayı bozmaya yönelik tebligat yayınlamasını görmezden gelip, ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu cezayı ve bölge adliye mahkemesinin onaylamasını kesinleşmiş karar olarak görmeleri ve bu sebeplerden dolayı red vermeleri adaletin nerelere geldiğini göstermiştir. Masumiyet karinesinin tanımını bir ben mi bilmiyorum? 2008 yılında bakanlık onaylı yurtlarında bilmeden kalıp 2 ay sonra kavga sonucu ayrılmış olmamı ifademde belirttim ve bunu İKRAR olarak kabul ettiler. Hani 2014 MGK toplantısı sonrası iltisak sayılacaktı? Ben pes ediyorum. Adalete olan güvenimi yitirmiş bulunmaktayım. Bu süreçte bütün değerlerimi yitirdim. Allahtan başka hiçbirşeye inanmıyor ve güvenmiyorum. Sanırım davamız kıyamete kaldı. Dünyalık ilişkim kalmadı. Ölümü bekliyorum sadece. Kıyamet kopsa diye bekliyorum. Durumu benden kötü olup özellkle evli olanları gördükçe halime şükrediyorum. Nasıl rahat uyuyorlar? Kendi ahiretlerini sattılar da evlatlarından çıkar diye de mi korkmuyorlar?

haklısınız geçmiş olsun maalesef adalet adamı olana var parası olana var uyduruk kıytırık kriterlerle insanların hayatlarını mahvettiler 17 25 öncesi öncesi kol kola gezenler kandirildi özür dilediler geçtiler bizlerin suçu ne sohbette gördüm düşünüyorum bir de kodlama yaparlar örgüt üyesi olarak haftayı vururlar

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ortanca Damat, 10 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam da benim anlamadığım kısım neden sizi darbeye yardım yataklık tan yargıladılar 15 temmuzda kritik bir yerde miydiniz? Kodlamanız vs olumlu sorun görünmüyor

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun süre uzatılması sonrasında davranışlarına baktığımda birkaç gündür düşündüğüm bir analiz var,

sizlerle paylaşmak istiyorum:

Komisyon süre uzatılması için  evrakı CB na sunduğunda muhtemelen yaptıkları faaliyetler, kriterler vs ile ilgili sunum istenmiş olabilir, süre uzatılması sonrasında kamuoyuna paylaştıkları yıllık faaliyet raporu bu sunumun kamuoyuna paylaşılmasıdır diye düşünüyorum. Çünkü daha önceki yıllarda hiç böyle bir faaliyet raporu yayınlamadı. O raporda dikkati çeken üç husus var:

1- soldan ihraçlara ilişkin hiçbir kriter yok. nasıl bir kritere göre karar verdikleri belirsiz. 

2-banka hariç hiçbir kriterde 17/25 sonrası öncesi ayırım yapmamışlar.

2- bir madde de şöyle deniyor dernek ve gazete tek başına red edilmiyor.  Buna tersinde bakacak olursak diğer bütün kriterlere tek başına sahip olanı dahi reddedebilirim. 

son zamalardaki kararlardaki sessizlik ve bunları bir arada düşündüğümde muhtemelen KHK ların çıkma zamanı  ve  ohal komisyonununun ilerleyen süreçteki kriter açıklamarından ayrılmış görünüyor. Şu an geriye kalanlar zaten bu ktiterlere çok uymayanlar . Yeni talimat almış olabilirler.

kriterleri ve tarihleri genişlettiler ve aldıkları talimata göre yeniden dizayn edip geriye kalanları bu yeni bakış açısıyla karar verecekleri için bu süreçte ayarlama yapıyorlar oyuzden karar çıkmıyor.   

Allah herkese yardım etsin  

Güncelleme • • Hayati
  • Beğeni 3
  • Üzülme 2

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Duyum mu istiyorsunuz iki kişi referans yöntemi ile gözümün önünde iade oldu bir avukat aracılığıyla iadesi çıkmadan bir hafta önce haber aldı.ben halen ağzımı açıp bekliyorum iade olmak için ....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 57 dakika önce yazdı:

Duyum mu istiyorsunuz iki kişi referans yöntemi ile gözümün önünde iade oldu bir avukat aracılığıyla iadesi çıkmadan bir hafta önce haber aldı.ben halen ağzımı açıp bekliyorum iade olmak için ....

Aynı kişiye siz de referans yaptırın hocam çözüm basit ? ne referans mıs arkadaş bi bizim referansımız yok lanet olsun böyle adalete

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...