İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Eylül, 04.03.2021 - 19:28 yazdı:

Ben ve benim gibi birkaç kişi nüfusa başvurup tahditi kaldırdığımız halde hala e devlette o yazı çıkmakta. Tahminimce sistemsel bir şey. Nüfusa gidip sormuştum ve kontrol etmişlerdi. Tahditiniz kalktı hemen yeni pasaport çıkarıp gidebilirsiniz demişlerdi. Orada yazana takılmayın sorun yok dediler. Çimerden sorayım dedim niye hala öyle yazıyor diye, hala yapmadım. 

Yok mutlaka tahtid vardir. mümkün değil. onlar kendilerinde olani o açmışlardır baska illerden bir şekilde olmasi muhtemeller arasinda. En garanti Hudutlar bürosu yada dairesi.

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kendi adıma ifade edeyim. Ailemle doğduğum yaşadığım ve çalışıp ihraç olduğum iki il hariç başka bir yerde resmî ya da okul vs bir işim olmadı. Ailemin yanında okudum, dershane ev yurt vs olmadı. Çalıştığım ilde de kendi evinde kaldım. Her iki il de soruşturma mahkeme savcı açısından sıkıntılı iller. Merhamet pek gözetmeyen yerler. Küçük herkesin herşeyi duyup göreceği yerler. 

Banka yok, zaten ihraç olana kadar anca borç ödedim. Sendika yok. Prg yok. Hudutlara tahdit konacak kadar ne olabilir onu da bilmiyorum. 

• Beğeni 4
  • Şaşırma 1
  • Üzülme 2

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Yasal saklama süresi dolmuş HTS kayıtlarının kullanılması(ankesör kayıtları ile) ile ilgili nasıl bir dilekçe yazabilirim.Elinde bu konuya değinen varsa özelden yada burdan yazabilirse çok memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

Özeldeki sorunuza cevap verdim.

Forumda arama kısmında "kişise veri" yazar olarakta aklima yazarak ulaşabilirsiniz. Farklı zamanlarda detaylı olarak değindiğim bir konu.

Bunun yanında https://mobile.twitter.com/GkhanGnes8/status/1365347818664316928 paylaşımı yeni yapılmış.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 9 saat önce yazdı:

Kendi adıma ifade edeyim. Ailemle doğduğum yaşadığım ve çalışıp ihraç olduğum iki il hariç başka bir yerde resmî ya da okul vs bir işim olmadı. Ailemin yanında okudum, dershane ev yurt vs olmadı. Çalıştığım ilde de kendi evinde kaldım. Her iki il de soruşturma mahkeme savcı açısından sıkıntılı iller. Merhamet pek gözetmeyen yerler. Küçük herkesin herşeyi duyup göreceği yerler. 

Banka yok, zaten ihraç olana kadar anca borç ödedim. Sendika yok. Prg yok. Hudutlara tahdit konacak kadar ne olabilir onu da bilmiyorum. 

Hudutlar Şube de Polnetin kök dizini açık gorebiliyorlar . Yani atıyorum hayatınız da gorev yapmayı bırakın hiç Ankara'dan öteye gitmediğiniz illerin birinde diyelim ki sınav suçları araştırması başladı sizde sinava girmişsiniz veya başka türlü bir soruşturma açılmış ( UYAP a dahi yuklemiyorlar bu tarz şeyleri gbt vs temiz herşey temiz gözüküyor sistemde ) isminiz tc kimliğiniz o listenin radarina girmiş anında polnetin kök dizininde hakkınızdaki soruşturmaya göre talimat gidiyor nüfusa ( nüfus işlerindeki tahtid burolarda calisanlar yanlış hatırlamıyorsam EGM personeliydi ve onlarin gördüğü polnet uzantisi kısıtlı ) Ancak pasaportu aldiginiz ilden konulmasi gereken tahtidler genellikle sorusturmayi yapan illerden de ayriyeten yapılıyor. karmakarışık arapsaçı gibi isler cikiyor o sebeple 2 - 3 tahtid cikiyabiliyor. o sebple oradan teyit alın demiştim Ayrica KHK ile kurumlar yeşil pasaportlari iptal yoluna giderken de EGM , savciliklar mahkemeler koyduğu tahtidler de kalabiliyor kaldırıldı denilse dahi isini düzgün mu yapmiyorlar yoksa ideolojik bakis acilarindan dolayi mi bilmiyorum ama hiçbirini umursamıyorlar uğraşıyorsunuz yani. Baska örnek rahmetli (çocuk)Ahmet in annesine konulmuş tahtidler çıkmıştı birini kaldırıyor digeri cikiyordu sosyal medyadan tepkiler gelince duzelttilerdi kadincagiz cok uğraşmıştı

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, Bir saat önce yazdı:

Hudutlar Şube de Polnetin kök dizini açık gorebiliyorlar . Yani atıyorum hayatınız da gorev yapmayı bırakın hiç Ankara'dan öteye gitmediğiniz illerin birinde diyelim ki sınav suçları araştırması başladı sizde sinava girmişsiniz veya başka türlü bir soruşturma açılmış ( UYAP a dahi yuklemiyorlar bu tarz şeyleri gbt vs temiz herşey temiz gözüküyor sistemde ) isminiz tc kimliğiniz o listenin radarina girmiş anında polnetin kök dizininde hakkınızdaki soruşturmaya göre talimat gidiyor nüfusa ( nüfus işlerindeki tahtid burolarda calisanlar yanlış hatırlamıyorsam EGM personeliydi ve onlarin gördüğü polnet uzantisi kısıtlı ) Ancak pasaportu aldiginiz ilden konulmasi gereken tahtidler genellikle sorusturmayi yapan illerden de ayriyeten yapılıyor. karmakarışık arapsaçı gibi isler cikiyor o sebeple 2 - 3 tahtid cikiyabiliyor. o sebple oradan teyit alın demiştim Ayrica KHK ile kurumlar yeşil pasaportlari iptal yoluna giderken de EGM , savciliklar mahkemeler koyduğu tahtidler de kalabiliyor kaldırıldı denilse dahi isini düzgün mu yapmiyorlar yoksa ideolojik bakis acilarindan dolayi mi bilmiyorum ama hiçbirini umursamıyorlar uğraşıyorsunuz yani. Baska örnek rahmetli (çocuk)Ahmet in annesine konulmuş tahtidler çıkmıştı birini kaldırıyor digeri cikiyordu sosyal medyadan tepkiler gelince duzelttilerdi kadincagiz cok uğraşmıştı

Zaten bu ülkede işini düzgün hakkıyla yapan bir kurum kaldı mı ki. Düz memur bile kanun koyucudan daha beter  herkes hafiye olmuş  benim dilekçemi inceleyen işleme koyup yazışmaları yapan memur, bildiğin istihbarat gibi beni telefonda sorgulamıştı  ne yapıyorsunuz, kimle yaşıyorsunuz, çalışıyor musunuz, vs  sonra da rutin herkese soruyoruz demişti  ben de terslik olmasın diye kibar cvp vermeye çalışmıştım  

Dilekçe verirken tek yek detay kanun vs girmeden direk hakkımdaki tüm tahditlerin kaldırılması diye belirtmiştim. 

Bakalım pasaport çıkarıp yurtdışına çıkmak istediğimde belli olur. 

Bu durumu cimerden de yazacağım. Uzun zamandır aklımda. Verdiğim dilekçeleri bulamamıştım. Onu belirterek soracağım. Bakalım ne cvp gelecek. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 30 dakika önce yazdı:

Zaten bu ülkede işini düzgün hakkıyla yapan bir kurum kaldı mı ki. Düz memur bile kanun koyucudan daha beter  herkes hafiye olmuş  benim dilekçemi inceleyen işleme koyup yazışmaları yapan memur, bildiğin istihbarat gibi beni telefonda sorgulamıştı  ne yapıyorsunuz, kimle yaşıyorsunuz, çalışıyor musunuz, vs  sonra da rutin herkese soruyoruz demişti  ben de terslik olmasın diye kibar cvp vermeye çalışmıştım  

Dilekçe verirken tek yek detay kanun vs girmeden direk hakkımdaki tüm tahditlerin kaldırılması diye belirtmiştim. 

Bakalım pasaport çıkarıp yurtdışına çıkmak istediğimde belli olur. 

Bu durumu cimerden de yazacağım. Uzun zamandır aklımda. Verdiğim dilekçeleri bulamamıştım. Onu belirterek soracağım. Bakalım ne cvp gelecek. 

Haklısınız dediginiz gibi . Yaşanmış örneğin benzerini geçende izledim KHK TV deydi Fransa'da Uni de Prof. 2 yildir pasaport mucadelesi veriyor. Yıllardır yurtdışındayim diyor. Anavatanına geliyor geldiği gibi el koyuyorlar pasaportuna falan neyse videonun bir sahnesinde Balıkesir den konulmuş olduğunu öğreniyor gidiyor nufustaki tahtid burodaki memurla görüşüyor vs  işini çözemiyor otobüse biniyor dönecekken nüfustaki memur arıyor nüfus cüzdanı fotokopisi lazim gelirmisiniz diyor bu da gidiyor orada polisler bekliyor alıyorlar doğruca Kepsut Cezaevine sonra mahkemeler vs aklaniyor tabiki .

Güncelleme • • Joeu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mesika, 06.03.2021 - 13:20 yazdı:

merhaba arkadaşlar 4 yıl süren bir mahkemeden sonunda beraat ettim. size bir sorum olacaktı mahkeme kararında vekalet ücretinin ödenmesine karar verilmiş acaba bu ücret benim hesabıma mı yoksa avukatın hesabına mı yatırılacak. 

Merhabalar

Çok uzun sürmüş olan bir mahkeme sürecinden sonra almış olduğunuz beraat kararınız hayırlı olsun sayın mesika. Geçen perşembe günü eşimin ardışığında olan arkadaşının mahkemesi vardı. Onun da beraatine karar verildi. Bu karar bizim için çok önemli, çok mutlu olduk. Eşimin duruşması da 25 Mart’ta olacak. İnş bizim için de bu yönde bir karar olur ve de tüm masumlar için tabii.

Bize göndermiş olduğu kararda; Beraat eden sanığın kendisini müdafii ile temsil ettirdiği anlaşılmakla tarifeye göre 8.200,00TL maktu vekalet ücretinin Maliye Hazinesinden tahsil edilerek sanığa verilmesine, yazıyor. 

Liseden avukat bir arkadaşıma sormuştum bu ücreti sanık mı alıyor diye. Avukatlık sözleşmesinin kapsamı 164. Madde son fıkra geçerliymiş normalde yani ''Dava sonunda, kararla tarifeye dayanılarak karşı tarafa yüklenecek vekalet ücreti avukata aittir...'' yazıyor. Ama anlaşmaya bağlı da kalınabilir, genel kural avukatındır dedi. Biz ise o zamanlar yaşadığımız stres ve üzüntü ile avukatla ne anlaşma yaptığımızı bile hatırlamıyoruz. önemli de değil zaten. beraat olsun, bitsin artık, bizim için yeterli.

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar

Çok uzun sürmüş olan bir mahkeme sürecinden sonra almış olduğunuz beraat kararınız hayırlı olsun sayın mesika. Geçen perşembe günü eşimin ardışığında olan arkadaşının mahkemesi vardı. Onun da beraatine karar verildi. Bu karar bizim için çok önemli, çok mutlu olduk. Eşimin duruşması da 25 Mart’ta olacak. İnş bizim için de bu yönde bir karar olur ve de tüm masumlar için tabii.

Bize göndermiş olduğu kararda; Beraat eden sanığın kendisini müdafii ile temsil ettirdiği anlaşılmakla tarifeye göre 8.200,00TL maktu vekalet ücretinin Maliye Hazinesinden tahsil edilerek sanığa verilmesine, yazıyor. 

Liseden avukat bir arkadaşıma sormuştum bu ücreti sanık mı alıyor diye. Avukatlık sözleşmesinin kapsamı 164. Madde son fıkra geçerliymiş normalde yani ''Dava sonunda, kararla tarifeye dayanılarak karşı tarafa yüklenecek vekalet ücreti avukata aittir...'' yazıyor. Ama anlaşmaya bağlı da kalınabilir, genel kural avukatındır dedi. Biz ise o zamanlar yaşadığımız stres ve üzüntü ile avukatla ne anlaşma yaptığımızı bile hatırlamıyoruz. önemli de değil zaten. beraat olsun, bitsin artık, bizim için yeterli.

Çok teşekkür ederim sayın portakal çiçeği inşallah sizin mahkemenizde beraat ile sonuçlanır.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

.. daha ne kadar bekleyeceğiz, akılla açıklanmayan bu süreç için bir öngörüsü olan var mı. Bıktık gerçekten.

• Beğeni 1
  • Üzülme 2
  • Onaylama 3

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bıktık bıktık bıktık...Kafayı yiyeceğim artık 

Hergün belirsizliği yaşamak istemiyorum.

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 5

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...