İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sabır, Bir saat önce yazdı:

Ceza davası istinafta olup dosyasinda hareket olan var mi arkadaşlar 

13 aydır istinafta hiçbir hareketlilik yok. Bir uyapa, bir komisyon sayfasına bakmaktan çok Yoruldum.

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese günaydın 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 3

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Değerli forum üyeleri hepinize kolay gelsin; ben foruma yeni üye oldum siz değerli üyelerden bir kaç bilgi rica edecektim. Ben 2018 nasıplı kara kuvvetleri muvazzaf personeldim. Maalesef geçen ay msb onayıyla ihraç edildim. Tabi bundan önce GGU ve açığa alınma süreleri de mevcut. Adli işlemim 23 şubatta 2. duruşmada beraat ile  sonuçlandı fakat savcı istinafa götürdü. Kriter 2012 kaymakamlık tarafından  sodes eğitim projesiyle gönderildiğim 4 aylık fem dershanesi ve 2013 te iki haftalık evde kalma devlet yurdu çıkana kadar. Daha sonra bu yapıyla irtibatım olmadı. İdari davayı açtım. Acaba bu kriterlerden idare mahkemesinden iade olan var mı? 223/2 e den beraat aldım. Msb ihraç kararında iltisaklı olarak değerlendirdiğinden ihraç etmiş. Tşkler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sabır 13 ay sonra onandı 1 yıl 13 ay temyiz e gidilecek bariz temyiz nedeni ifade etmem bulmam gerekecek banka için bankacılıkta uzman bilirkişi raporu olmadan karar verilmesini öne süreceğim.

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@zayzay gecmis olsun hangi istinafta onandi

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 21.04.2021 - 16:17 yazdı:

Arkadaslar ne yazıktır red kararımı gördüm kurum TSK

geçmiş olsun sayın @korkmaz244. ne desek boş biliyorum, kelimeler kifayetsiz kalıyor. ret kararını görünce, insan ikinci defa ihraç olmuş gibi hissediyor. inş. idare mahk. iade olursunuz.

bu forumu 1,5 senedir takip ediyorum.. görmedim, bir tane askeri pers. iadesi okuyamadım maalesef. nedir bu yapılanların açıklaması? bu askerler ne yaptı? vatanını çok sevmekten, görevini en iyi yapmaktan başka ne yaptılar? eminim ki bu forumda bulunan/bulunmayan tüm mağdur askerler de eşim gibiydi. eşim son görev yaptığı gemiye branşı dışı atanmıştı. ben şahidim. defalarca gemisi için malzemeler aldı kendi cebinden. ben eşimi evlendiğimiz günden bu yana en çok ihraç olduğu bu 3 senede gördüm.. yoktu.. kızım doğdu, doğru düzgün onu bile görememişti. görev yaptığı adada, adaya gece görüşlü helikopter alınana kadar neredeyse her gece vatandaşlar için, bağlı bulunan şehre botla tıbbi tahliye yaptılar. OKB’min (epeydir uğramamıştı, şimdi çağırmış gibi olmayım da) tavan yaptığı dönemde, ona en çok ihtiyacım olduğu zamanlarda, gözü yaşlı bırakıp gitti beni defalarca. ne oldu şimdi, belki de gözler kör, kulaklar sağır bu yaşanan adaletsizliklere. o bottan eşimle birlikte kaç asker terörist damgası yedi bilseniz, kaç aile perişan oldu. neden mi yazıyorum bunları, hak etmediler çünkü bu yaşananları/yaşanmakta olanları.. hiçbir mağdur hak etmedi, göreve iade kararı vermek, bu adaletsizliğe son vermek bu kadar mı zor? yazacak çok şey var aslında ama neyse.. bazen geleceğe dair hiç umudum kalmıyor. unut diyorum kendime. eşin hiç asker olmamış gibi, bu kadar zulme/adaletsizliğe uğramamış gibi, zaten hep bir yapı market çalışanıymış gibi hayatına devam et diyorum. ama olmuyor, her sabah uyandığımda, eşimi işe yolcu ederken, gün içinde artık rutinleşen UYAP kontrolleri, gündem takipleri yapmak zorunda olmam vb şeyler bu acı gerçekle defalarca yüzleşmeme neden maalesef. 

ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün,  bu süreçte benim için daha da anlamlı hale gelen bu sözünü tüm mağdur askerler için buraya alıntılamak istiyorum:

‘’Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir…”  

ne diyeyim inş. en kısa zamanda hepimiz için bu kötü günler son bulsun…

bu arada, hayatımızda bizleri mutlu edecek güzel şeyler yaşanmıyor da değil. 3,5 yaşındaki kızım okumayı öğrendi. uzun süre uğraştım, araştırdım. onun için neler yapabilirim diye. pazartesi günü IQ seviyesi raporlaştırılacak. bakalım artık hayırlısı. Allah’ım hepimizin evlatlarının yolunu açık etsin, kötülüklerden, kötü anlayışlardan uzak tutsun, bizlerin hüzünlerine de neşe versin.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bizzat görevde olan bir arkadaşımdan duydum. TSK da iadeler oluyormuş hatta görev yaptığı yerde iadeler olmuş.Ancak iade olanlar ya forumu bilmiyor ya da korkudan yazmıyorlar. 

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn.@portakal çiçeği valla ne desem boş, maddi manevi anlamda çok zorlanıyorum eşimden ayriyim ,dabakhane de yevmiyeci olarak çalışıyorum, bipolar rahatsızlığım var ilac kullaniyorum.red gelme sebebini bile bilmiyorum ankesörlü telefondan biri 1 sn diğeri 0 saniye iki aramam vardi vallahi çok şaşkınım ben bu dünyadan vazgeçtim artık obur dünyaya bıraktım.allah tüm herkesin yardımcısı olsun...

• Üzülme 8
  • Onaylama 1

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lila73, 8 saat önce yazdı:

Değerli forum üyeleri hepinize kolay gelsin; ben foruma yeni üye oldum siz değerli üyelerden bir kaç bilgi rica edecektim. Ben 2018 nasıplı kara kuvvetleri muvazzaf personeldim. Maalesef geçen ay msb onayıyla ihraç edildim. Tabi bundan önce GGU ve açığa alınma süreleri de mevcut. Adli işlemim 23 şubatta 2. duruşmada beraat ile  sonuçlandı fakat savcı istinafa götürdü. Kriter 2012 kaymakamlık tarafından  sodes eğitim projesiyle gönderildiğim 4 aylık fem dershanesi ve 2013 te iki haftalık evde kalma devlet yurdu çıkana kadar. Daha sonra bu yapıyla irtibatım olmadı. İdari davayı açtım. Acaba bu kriterlerden idare mahkemesinden iade olan var mı? 223/2 e den beraat aldım. Msb ihraç kararında iltisaklı olarak değerlendirdiğinden ihraç etmiş. Tşkler.

İnşallah en kısa zamanda masumiyetiniz anlaşılır ve iade olursunuz

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Lila73 Mevcut durum itibariyle İstanbul veya civarında (İstanbul BİM'e dahil iller) bir ilde iseniz yerel idare mahkemesinden iade alsanız bile bozulur ve sizin durumunuz Danıştay'da netleşir.  Diğer bir yerde iseniz daha kolay olur. Ben İstanbul bölgesi için bu kadar net konuşuyorum direkt bozuyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...