İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Editör

Nusaybin eğitim sen den inan hoca  ret 

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Emin Eser, 18 dakika önce yazdı:

AP'nin türkiye ilerleme raporunda bizimle ilgili bölüm;

KHK'lılar stigmatize edildi

Aralarında öğretmenler, doktorlar, akademisyenler de dahil olmak üzere 152 binden fazla memurun da bulunduğu geniş çaplı işten çıkarmalar için etkili bir çare bulunmamasının üzüntü verici olduğu belirtilerek; görevden alınanların hem kamuda çalışmalarının kalıcı olarak yasaklandığı hem de özel sektörde önlerine engel çıkarıldığı vurgulanıyor.

Birçoğunun, kendilerinin yanı sıra aileleri üzerinde de kalıcı bir sosyal ve mesleki damgalama yediği, stigmatize edildiği ve bunun yıkıcı etkileri olmaya devam ettiğine parmak basılıyor.

Olağanüstü Hal Tedbirleri Araştırma Komisyonu'nun bağımsızlık, tarafsızlık veya verimlilikten yoksun olduğu bu nedenle de etkin işleyişi hakkında güçlü şüphelerin bulunduğu kaydediliyor. Keyfi pasaport iptallerinin yaşandığı, ilgili kişilerin dolaşım özgürlüğü üzerinde gerekçelendirilmemiş bir kısıtlama koyulduğu not ediliyor. Türk makamları ihraç edilenlerin savunma haklarına saygı göstermeye ve uluslararası standartlara uygun bir değerlendirme prosedürü sağlamaya davet ediliyor.

Davete icabet nezakettendir ve bilhassa sünnettir

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 16 dakika önce yazdı:

Nusaybin eğitim sen den inan hoca  ret 

Her gün sayfa yenilerken dört gözle beklediğim yegane gönderiler sizden gelenler @Ali Haydarhocam. Lakin nadir de olsa ret görünce boğazım düğümleniyor ? yine de her şekilde çok sağolun, bildirimleriniz için çok teşekkürler ??

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 10 saat önce yazdı:

Hepimiz hatırlıyoruzdur ( hiç tanımıyorum )

KHK'lı Doç. Dr. Mustafa Çamaşı, vincin altında kalarak can veren değerli bilim insanı. Hah işte dün itibariyle o da göreve iade edilmiş .

Allah rahmet eylesin yanlarına kâr kalmasın sebep olanların, öfke soluyorum böyle haberleri görünce duyunca üzüldüm ?

.. adamlar bizim geri dönmemizi istemiyor, gerekirse tazminatı verip sistem dışına atalım gayesiyle hareket ediyorlar. Bir kişinin vefat ettiğini görünce de iade edip dosyasını kapatıyorlar. Şaşırtıcı değil.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ali Haydar niye ret verilmiş burayı çözemedim eğitim sen kabul alıyorsa diğeri neden ret alıyor deutsche banka para mı yatırmış ??

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 33 dakika önce yazdı:

@Ali Haydar niye ret verilmiş burayı çözemedim eğitim sen kabul alıyorsa diğeri neden ret alıyor deutsche banka para mı yatırmış ??

Tüm Eğitimsenli ya da tüm keskliler kabul alıyor diye birşey yok çünkü.

Güncelleme • • John Wick

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon bir süredir eğitimsenli ihraçları eritiyor. Bi bitmediniz ki sıra bize de gelsin. Bu arada iletişiminiz yine çoh eyi.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ceza davası istinafta olup dosyasinda hareket olan var mi arkadaşlar 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, 28 dakika önce yazdı:

Ceza davası istinafta olup dosyasinda hareket olan var mi arkadaşlar 

İstinafa gideli daha 12 gün oldu.Sadece açık yazıyor.

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

28.ıdarede olup duruşma günü verilen var mı 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...