İçeriği gör
avesta

Göreve iade edilen öğretmenlere ÖSYM sınav görevi vermiyor. Dava açabilir miyiz?

Önerilen Yorum

2016 aralık ayında yapılan yönetmelik değişikliği ile ösym başkanlığı sınav görevi dağıtımı sonucu bazı memurlara görev verilmesi;görev verilmeyenler için hak doğurmaz şeklinde madde eklemiş.

13 temmuz 2020 itibariyle görev talep dilekçem ösym ye ulaşmış;hala sistemde ERİŞİMİNİZ ÖSYM'CE ENGELLENMİŞTİR yazısı çıkıyor.13 eylül itibariyle 60 gün dolmuş olacak.dava açsak acaba mahkeme ne der?

672 KHK-komisyon kabul:göreve iade edildim/görevdeyim-muhbir vatandaş ihbarı(atılma sebebi)-banka(örgüt üyesi ithamı gerekçesi)-istanbul 27.ağır ceza(istinafa gidilmeksizin beraat elhamdülillah)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
avesta, 6 saat önce yazdı:

2016 aralık ayında yapılan yönetmelik değişikliği ile ösym başkanlığı sınav görevi dağıtımı sonucu bazı memurlara görev verilmesi;görev verilmeyenler için hak doğurmaz şeklinde madde eklemiş.

13 temmuz 2020 itibariyle görev talep dilekçem ösym ye ulaşmış;hala sistemde ERİŞİMİNİZ ÖSYM'CE ENGELLENMİŞTİR yazısı çıkıyor.13 eylül itibariyle 60 gün dolmuş olacak.dava açsak acaba mahkeme ne der?

Açılmalıdır, açılabilir.

1-Söz konusu madde her öğretmene görev verilemeyeceği için birine görev verilmemesinin diğerine hak doğurmayacağı anlamına gelmelidir. Böyle ise madde hukuka uygundur. Ancak sizin durumda sınırsız bir engelleme durumu mevcuttur. Bu ise Anayasanın eşitlik hükümlerine aykırıdır. Ayrıca yine Anayasa'ya göre idarenin bütün işlemleri hukuka uygun olmalıdır ve yargı denetimine açıktır. Bu idari işlemin hukuka uygun bir gerekçesi olması gerekir. O nedenle açılmaldır.

2-Eğer o maddeden kasıt, KHK'lılara engel koymak ise, KHK'lılık döneminde bu kişi memur olmadığı için zaten fiili bir engel mevcuttur. İade edildikten sonra, diğer memurlar ile aynı haklara sahip bir memur olduğundan, bu hüküm hukuksuz hale gelir. Her ne kadar yönetmeliklerin, yayımında Danıştaya başvurulmalı ve iptali istenmeli ise de, o dönemde siz henüz hakkı zedelenen bir kişi değildiniz. Hakkınız iadenizle birlikte zedelenmeye başladı. Bu nedenle söz konusu maddenin amacı bu ise söz konusu maddenin iptalini de talep edin.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ösym nin tavrı sizin de anladığınız gibi komisyon kararı ile dönenlere ŞÜPHELİ-GÜVENİLMEZ muamaelesi yapması.15 yıl görev almışım.şimdi ise sisteme girişiniz ösymce engellenmiştir yazısı çıkıyor.BELGELERİ GÖNDER BİZ GÖREV ALIP ALAMAYACAĞINA KARAR VERECEĞİZ demişlerdi.demek hayır dediler.

672 KHK-komisyon kabul:göreve iade edildim/görevdeyim-muhbir vatandaş ihbarı(atılma sebebi)-banka(örgüt üyesi ithamı gerekçesi)-istanbul 27.ağır ceza(istinafa gidilmeksizin beraat elhamdülillah)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
avesta, 14 dakika önce yazdı:

@vergici672 ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ösym nin tavrı sizin de anladığınız gibi komisyon kararı ile dönenlere ŞÜPHELİ-GÜVENİLMEZ muamaelesi yapması.15 yıl görev almışım.şimdi ise sisteme girişiniz ösymce engellenmiştir yazısı çıkıyor.BELGELERİ GÖNDER BİZ GÖREV ALIP ALAMAYACAĞINA KARAR VERECEĞİZ demişlerdi.demek hayır dediler.

Bu konuda bilgi isteme kanunu çerçevesinde yazı isteyin. Gelen yazıyı ombudsmana gönderin. Ombudsman kararına kadar yargı süreleri durur. Ombudsman kararı çıktıktan sonra bir de yargıya başvurun. Ne demek memura güvenmiyorum? Devletin sahibi mi görüyorlar kendilerini? Kendileri de hukuku uygulamak zorunda olan memurlar. Daha fazlası değil!!!

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.HEMEN BİLGİ İSTEMEYE BAŞVURUCAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ÖSYM SINAV HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞINA

KONU:ÖSYM SINAVLARINADA GÖREV ALMA TALEBİNİN GEREKÇESİ

Kurumunuza İADELİ TAAHHÜTLÜ posta ile gönderdiğim görev talebi dilekçesi ve evrakların size ulaştığı tarih  13 temmuz 2020  olarak gözükmektedir.60 günlük süre geçtiği halde ösym’nin görevli işlemleri sitesine girdiğimde ‘SİSTEME GİRİŞİNİZ ÖSYM’ce ENGELLENMİŞTİR.’ Yazısından kurumunuz tarafında görev talebimin reddedildiğini anlıyorum.Anadolu Üniversitesi ve MEB’İN sınavlarında görev alabilirken hangi gerekçe ile kurumunuz tarafından reddedildiğimi OMBUDSMAN’A VE İDARİ MAHKEMEYE başvurmak için bilgi edinme kanunu kapsamında öğrenmek istiyorum.gereğini arz ve telep ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
avesta, 30.08.2020 - 12:15 yazdı:

Merhaba hocam, durumunuzda bir gelişme var mı? En son ÖSYM den bilgi istemiştiniz, şu an ne aşamadasınız?

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

'ösym sınav yönetimi daire başkanlığına' hitaben resmi yazı yazmadığı için ilçe ,ösym' ye usulden reddetmişler hocam.tekrar gönderdim bekliyoruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@avesta  hocam bu konu ile ilgili bir sonuç elde edebildiniz mi..aynı sorunu ben de çözmeye çalışıyorum il mem ösymye ithafen yazmadığı için reddedildi şuan memden ösym ithafen yazılmış belge ve diğer istenen belgeleri tekrar gönderdim ellerine ulaşmış fakat kayıt yapılıp sistem açılamıyor bekliyorum henüz

ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam arasıra ösym gis teki sayfanıza bakın.-ORADA ÇALIŞTIĞINIZ KURUM YÖNETİCİNİZE BAŞVURUN YAZACAK;KOKUL MÜDÜRÜ SİZİ TEKRAR ÖSYM GİS'E TANITACAK.-evrak ellerine ulaştıktan itibaren 60 gün içinde karar vermek zorunda ösym .BENİM BAŞVURUM KABUL EDİLMİŞ.İLK GÖREVİM DE 26 HAZİRANDA.DARISI SİZİN DE BAŞINIZA İNŞALLAH.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...