İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

conqierors

İade olsak bile hiçbir zaman hakkımızı alamayacağız.

Önerilen Yorum

İade olan arkadaşlarımız tabiki "çok şükür" diyeceklerdir ancak, yıllarca karar bekle, psikolojin bozulsun, görevde yükselmeleri kaçır, yurt dışı yasağı, GSS borcu, sağlıktan faydalanamama vb. sorunlar yaşadık. İade ediliyorsun maaşlar,yüksek vergi kesintisine uğruyor, özelde çalıştığın kazançlar mahsup ediliyor, yıllar öncesinin maaşı bugün faizsiz olarak veriliyor ve enflasyon ile zaten erimiş oluyor. Devlet, devlet olsaydı bugün ne maaş alıyorsan tüm alacak hakkını bugünün maaşı üzerinden vermesi gerekir. Adaletli olan budur. örneğin bu ay iade edildim ve 5000 TL maaş aldım. 4 sene, 48 ay yapıyor. 48x5000 olarak vermesi adaletli olanıdır. Diğer tazminatlar (psikoloji bozukluğu, görevde yükselememeler, yurt dışı yasağı, sağlıktan yararlanamama) hariç.

692 KHK Adalet Bakanlığı - Şoför

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
conqierors, 31 dakika önce yazdı:

İade olan arkadaşlarımız tabiki "çok şükür" diyeceklerdir ancak, yıllarca karar bekle, psikolojin bozulsun, görevde yükselmeleri kaçır, yurt dışı yasağı, GSS borcu, sağlıktan faydalanamama vb. sorunlar yaşadık. İade ediliyorsun maaşlar,yüksek vergi kesintisine uğruyor, özelde çalıştığın kazançlar mahsup ediliyor, yıllar öncesinin maaşı bugün faizsiz olarak veriliyor ve enflasyon ile zaten erimiş oluyor. Devlet, devlet olsaydı bugün ne maaş alıyorsan tüm alacak hakkını bugünün maaşı üzerinden vermesi gerekir. Adaletli olan budur. örneğin bu ay iade edildim ve 5000 TL maaş aldım. 4 sene, 48 ay yapıyor. 48x5000 olarak vermesi adaletli olanıdır. Diğer tazminatlar (psikoloji bozukluğu, görevde yükselememeler, yurt dışı yasağı, sağlıktan yararlanamama) hariç.

Gülermisin Ağlarmısın 

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
conqierors, 18 saat önce yazdı:

Manevi veya psikolojik olarak yaşadığımız sıkıntılara devletin sunacağı bir çözüm yok. Hayatın bu bölümünü maalesef hiç hak etmediğimiz bir şekilde ıskaladık. Eşinden veya işinden ayrılanlar vehayutta hiç sahip olamayanlar!

İade edilenlerde zaten bir çeşit süründürme yöntemine maruz bırakılıyor. Yukarıda yazdığınız bir kaç husus hakkında açılmış olan davalar ve hak iadeleri var. Örneğin toplu alınan maaşlardan yüksek vergi kesintisi değilde maaşın alındığı tarih itibari ile daha düşük vergi kesintisinin yapılması, ilerletilmeyen derece kademelerin ilerletilmesi, yıllar önce gasp edilen maaşların enflasyona ezdirilmemesi maksadıyla yasal faizi ile verilmesi hatta öğretmen ek ders ücretlerinin ödenmesi, GSS ödemelerinin iadesi vb. Özelde çalışılırken alınan kazançların mahsubu konusunu bilemiyorum. Hiç duymadım.

Sonuç olarak yapılması gereken şey şu: idare hukukundaki tam adını hatırlayamadım ama bu başımıza gelenler yürütme / devlet tarafından yapıldığı için "aynen eski haline geri döndürme" yönteminin uygulanması lazım. Bu hususta yürütmenin zaten zihniyeti belli ve bir gelişme yok. Yüksek miktarda oy oranına yansısa hemen yaparlar ama zihniyetin değişmeyeceği apaçık ortada. O zaman yönetenler değişmeli.

Şanslı olduğumuz bir konu var: KHK' ların sadece FETÖ ile mücadele için kullanılmadığı ve toplumun diğer kesimlerinide sindirmekte kullanıldığı bilindiğinden, toplumun her kesiminin bu konudan acısı ve sıkıntısı var. TBMM' de sadece bir gecede yapılacak olan kanun metni ile değişecek bir husus. Allah herkese sabır versin. Beni bu dönemde yok sayanı bende yok sayacağım. VAR edecek olanıda destekleyeceğim ve "VAR" sayacağım.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
conqierors, 22 saat önce yazdı:

Merhaba. Emin olduğum için söylemiyorum ama maaşları eski rakamlara göre vereceklerini zannetmiyorum. Emin misiniz? Yani 4 sene önce maaşınız örneğin 2500 tl ise o miktar üzerinden mi aldınız?

OHAL sonrası kurum kararıyla ihraç - Ankesör beraat (istinaf süreci devam) - İdari macera Danıştay'da.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ankr, 45 dakika önce yazdı:

Merhaba. Emin olduğum için söylemiyorum ama maaşları eski rakamlara göre vereceklerini zannetmiyorum. Emin misiniz? Yani 4 sene önce maaşınız örneğin 2500 tl ise o miktar üzerinden mi aldınız?

Yasal faiz için başvuruda bulunan kişilerin mesajlarını görmüştüm. Ben de bilmiyorum henüz göreve de başlamadım. Sadece kabul kararım var ve personel genel müdürlüğü aradı eski görev yerime mi atanmak istediğimi sordu.

692 KHK Adalet Bakanlığı - Şoför

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...