İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Merhaba. Red tebligatında ilk madde olarak bankasyada 120 lira paranın olduğu ve artırıldığı demiş.. 2014 yılı şubat 120 lira yatırdım aynı yılın aynı tutarı haziranda çektim. Bunu belgeyle idari mahkemesine sunmak istiyorum. Bu belgeyi nerden temin edilebilirim

689 ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 4 saat önce yazdı:

Bu nasıl bir Red Kararı evde kaldığını himmet verdiğini nasıl tespit ettin ,bu soyut ifadelerle nasıl Red verebiliyor ve bunu İdare Mahkemesinden nasıl ispat edecen!https://www.memurlar.net/haber/841787/OHAL-komisyonu-personel-bilgi-dosyasindaki-tespitlere-bakip-red-karari-verdi.html?amp=1nbMoaN.jpgqAMnaZ.jpgQPBG0j.jpg

bu arkadaşı fena fişlemişler. personel bilgi dosyası dendiğine göre kurum içinden,  yani muhtemelen ya mesai arkadaşları yada amirlerinden alınan görüşlerdir. zaten iddia ettikleri şeyler mekan ve kişiler itibarıyla ispatlanabilir şeyler değildir. 

dosyaları idare mahkemesine bırakabilmek için elinden geleni yapıyorlar. idare mahkemesi aşamasıda ayrı bir çukur. allah yardım etsin ne diyeyim.

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese günaydın,ben de başvuruyorum.com dan geldim.

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Eskiden yani görevdeyken çevrem genişti.Aile , akrabalar , mesai arkadaşları , okul arkadaşları , günlük hayatta tanışıp samimi olunan değişik mesleklerden insanlar..telefon rehberim 600 kişiydi.şimdi 48 kişi var.Sürekli konuştuğum kişi 7.Bayram mesajlarına gelen cevap 3-4. Ben aramasam , mesaj atmasam hal hatır soran yok.İyi gün dostları gitti ne güzel işte diye teselli bulmak manasız kalıyor bunca azalmaya.Herkes kötü değildi.Gelişme var mı sorusu bile insanı 3-5 gün götürüyordu.Unutulmadığını hissettiriyordu.Yolda karşılaşılmadıkça o da sorulmamaya başlandı.İşsizlik vs değil en çok yalnız kalmak insanı yoruyor , güçten düşürüyor.Yaraları sarmak sanırım mümkün olmayacak.Yaralarımızla gideceğiz gibi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jon Fante, 1 dakika önce yazdı:

Eskiden yani görevdeyken çevrem genişti.Aile , akrabalar , mesai arkadaşları , okul arkadaşları , günlük hayatta tanışıp samimi olunan değişik mesleklerden insanlar..telefon rehberim 600 kişiydi.şimdi 48 kişi var.Sürekli konuştuğum kişi 7.Bayram mesajlarına gelen cevap 3-4. Ben aramasam , mesaj atmasam hal hatır soran yok.İyi gün dostları gitti ne güzel işte diye teselli bulmak manasız kalıyor bunca azalmaya.Herkes kötü değildi.Gelişme var mı sorusu bile insanı 3-5 gün götürüyordu.Unutulmadığını hissettiriyordu.Yolda karşılaşılmadıkça o da sorulmamaya başlandı.İşsizlik vs değil en çok yalnız kalmak insanı yoruyor , güçten düşürüyor.Yaraları sarmak sanırım mümkün olmayacak.Yaralarımızla gideceğiz gibi.

Zulme uğrayan olmak zulmeden olmaktan iyidir. Ben hiç şikayetçi olmadım bu bahsettiğiniz durumdan. Yüzlerce iyi gün dostun olacağına 3-5 kötü gün dostun olsun yanında yeter. Allahtan gelen şer de güzel hayrda. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahiret yolcusu 34, 3 saat önce yazdı:

@Ayel kurum kanaatinin olumlu olduğunu nereden öğrendiniz

KYOK kararında kom tarafından yapılan araştırmada herhangibir bağı bulunamadı kurumu tarafından bildirildi şeklinde bi ibare geçiyordu 

(701)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ibrahim'y, 3 dakika önce yazdı:

Zulme uğrayan olmak zulmeden olmaktan iyidir. Ben hiç şikayetçi olmadım bu bahsettiğiniz durumdan. Yüzlerce iyi gün dostun olacağına 3-5 kötü gün dostun olsun yanında yeter. Allahtan gelen şer de güzel hayrda. 

Dost derken kim kaldı ? Senin benim gibi kuyuya düşenler var etrafta.Konuşabiliyorsak onlarla dostça konuşabiliyoruz.Onlar haricinde kuyuyla , kuyuya düşenlerle ilgilenen yok.Tamam korkuyorlar anlıyorum ama insan kendinden eminse neden uzak durur?Bunun insanlıkla alakası var.Empati yapıyorum.Daha önce tanıdığım biri kuyuya düşmüş olsa korkmadan habersiz bırakmazdım.İhtiyacın var mı diye sorardım.İnsan sayımız çok azmış.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jon Fante, 10 dakika önce yazdı:

demeyin ööyle.. Lecturer Dr. diye bi hocamız vardı döndü. arayan arayana imiş. milletimiz gücü ve onuru çok seviyor olmalı ki itibarı olana yalakalıkta geri durmuyor. bi gün yine dolar tel rehberiniz üzülmeyin

675 model KYOK Beklemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İnsanların birbirlerinden dostum , arkadaşım diye bahsetmesine gülüp geçiyorum.Başına bir iş gelse , o dostu arkadaşları toz olacak.Gönül gözü mü açıldı bilmiyorum ki.Sahteliği görmek çok kolay hale geldi.Duyarlılığım fazlalaştı.Bu da ruha ayrı yük.

ScienceCitationIndex, 1 dakika önce yazdı:

demeyin ööyle.. Lecturer Dr. diye bi hocamız vardı döndü. arayan arayana imiş. milletimiz gücü ve onuru çok seviyor olmalı ki itibarı olana yalakalıkta geri durmuyor. bi gün yine dolar tel rehberiniz üzülmeyin

Ararlar tabi aramasına.O insancıkların temel karakteridir.Dönüş hızlarına şaşırır kalırız.Cevap veririz.Allah razı olsun deriz.Bugüne kadar neredeydin diyemeyiz.Öyle de insanız.Belki bu yüzden kuyudayız.Kuyuya düşmek için aranan başlıca şart , insan olmak olabilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Jon Fante, 10 dakika önce yazdı:

Dost derken kim kaldı ? Senin benim gibi kuyuya düşenler var etrafta.Konuşabiliyorsak onlarla dostça konuşabiliyoruz.Onlar haricinde kuyuyla , kuyuya düşenlerle ilgilenen yok.Tamam korkuyorlar anlıyorum ama insan kendinden eminse neden uzak durur?Bunun insanlıkla alakası var.Empati yapıyorum.Daha önce tanıdığım biri kuyuya düşmüş olsa korkmadan habersiz bırakmazdım.İhtiyacın var mı diye sorardım.İnsan sayımız çok azmış.

Hocam bazenbi cafenin önünden gecerken ic geçirdim gecen okadar uzun zaman olduki oturup birileriyle dertten baska bisey konusmayali malesefki bizi bzden bas anlamyor yasam decam ederken biz olduğumuz. Yerde kaldık malesef gecicek diyorlar ama izler kalıcı olacak galiba...

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...