İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar arkadaşlar,yeni forumumuz hayırlara vesile olsun.Umarım tez zamanda hepimiz görevlerimize iade oluruz ...

Herşeyçokgüzelolacak?

672 khk MEB ,Sendika+pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SagEY, 14 saat önce yazdı:

Arkadaşlar is arıyorum Ankara da ikamet etmekteyim çalıştığınız fabrika da felan bilişim ile ilgili personel aranıyor ise cv mi buraya bırakıyorum aklınız da bulunsun bana yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler dilerim herkese. 

KİŞİSEL BİLGİLERİM

28 yaşındayım ve 7 yıl bir kurumunda bilgi işlem personeli ve Siber Güvenlik üzmanlığı Yaptım. Cisco Switch, router vb ağ aktif  cihazları yönetimi yaptım. Microsoft server 2008, 2012 ve 2016 eğtimlerini aldım ve bilgi sahibiyim. İyi derecede windows işletim sistemleri ve network bilgisine sahibim. Bilgi işlem uzmanlı olarak 5 yıl görev yaptım. Siber Güvenlik uzmanı olarak  Yıl görev yaptım.
YETENEKLERIM
VMware,Hyper-v sanallaştırma sistemleri 
Network izleme ve loglama işlemleri 
Linux işletim sistemleri
Windows işletim sistemleri
Yazılım Dağıtım Sistemleri(Microsoft Software Center vb.), 
Active directory kurulumu ve yönetimi,
Farkli gizlilik seviyesi Ağlar kurulum yönetimi (Nato ağı kurulumu ve bilgisayarları yönetimi)
Akıllı printer kurulumu sistem yönetimi, tarayıcı, projeksiyon, brifing salonları kurulumu ve işletilmesi, 
Videowall sistemi işletmesi,
Local bilgisayarların güvenlik yapılandırması(zlock vb programlar kurulumu),regedit ile güvenlik yapılandırması ve çeşitli yapılandırmalar(log tutma, güvenlik tedbirleri)
Veri merkezi  Könfgürasyonu , (kabin kablolama düzeni, sunucuların işletim sistemi kurulumu ve doğrulaması)
Cisco Network  Switch/router, Modem ve Acces point Kurulum ve yönetim, 
Yedekleme sistemleri (acronis,ghost), 
Firewall (labris – pf sense), 
Antivirus yazılımları (mcafee),
Dvr-Nvr kayıt cihazları kurulumu ve yönetimi, 
Duman ses kayıt cihazı konfigürasyonu ve log alma vb. ayarlamalar Saha Çalışması / Bilgi sistem cihazlarının bakım, onarım ve kurulumunun yerinde yapılması, 
IP Kamera sistemleri, 
Network Pasif alt yapı Sisemleri  (kısa ve uzun mesafeli UTP-f/o-koaksiyel kablolam) , 
GKS (güvenlik kayıt sistemleri) kurulum ve yönetimi,
Help Desk , Ticket sistemleri
Son kullancı Sorunlarına Müdahale
802.1x Uygulamaları,
Mac security, mac filter Yapılandırmaları
Network yazıcısı Kurulum ve yönetimi (lexmark, hp),
Mcafee Endpoint Security
EĞITIMLER
Hava MYO Bilgi sistemleri işletmeni IZMIR(2009 -2011 )
İŞ DENEYİİM
Bilgi İşlem Uzmanı (Ağustos 2011- Haziran 2016)
Bilgi Sistem İşletmenliği / Yöneticisi (1500 Client) Bilgisayar Atölyesi / Bilgi sistem cihazları bakım, onarım, network alt yapı işleri (utp, f/o kablolama ve sonlandırma), işletim sistemleri kurulumu (windows işletim sistemleri), yazılım yükleme(microsoft paketleri, yardımcı programlar vb.), active directory kurulumu ve yönetimi, nato ağı kurulumu ve bilgisayarları yönetimi, akıllı printer kurulumu sistem yönetimi, tarayıcı, projeksiyon, brifing salonları kurulumu ve işletilmesi, videowall sistemi işletmesi, local bilgisayarların güvenlik yapılandırması(zlock vb programlar kurulumu), regedit ile güvenlik yapılandırması ve çeşitli yapılandırmalar(log tutma, güvenlik tedbirleri) Sistem Odası / Sistem odasında sunucu,kabin kablolama düzeni, sunucuların işletim sistemi kurulumu ve doğrulaması, network cihazları (cisco) konfigürasyonu, yedekleme sistemleri (acronis,ghost), firewall (labris – pf sense), antivirus yazılımları (mcafee), dvr-nvr kayıt cihazları kurulumu ve yönetimi, sistem odası kablolaması, duman ses kayıt cihazı konfigürasyonu ve log alma vb. ayarlamalar Saha Çalışması / Bilgi sistem cihazlarının bakım, onarım ve kurulumunun yerinde yapılması, ip tabanlı ve local kamera kurullumu, network cihazları(routher, switch, hub, modem vb. cihazlar) kurulum ve yönetimi, kısa ve uzun mesafeli utp-f/o-koaksiyel kablolarının döşenmesi, GKS (güvenlik kayıt sistemleri) kurulum ve yönetimi, network cihazlarına yerinde müdahele(hyper terminal) Ofis Çalışması/ Yardım masası ile arıza çözümü (rdp, mstsc, msra), network cihazlarına bazı programlar (putty, ssh, telnet) uzaktan müdahele ile sorun giderme(port security, mac filter vb. ayarlarlamalar), uzaktan yazıcılara müdahale (lexmark, hp),
Siber Güvenlik Uzmanı (Haziran 2016- Temmuz 2018)
- Siber Güvenlik Yöneticiliği Web sayfalarının dos/ddos saldırılarına karşı 7/24 saat takibi, bu saldırılara karşı ani müdahele ile hizmetin devamlılığı sağlama, saldırı sonrası  ayrıntılı raporlama ve gerekli tebbirlerin alınması Web Sayfası açıklıklarının yapılması ve giderilmesi.
Kazanılan Temel Beceriler
Windows İşletim Sistemleri
Active directory Yönetimi, organizational unit, grup policy yapılandırması
Windows XP/7/8/10 işletim sistemleri yükleme, yapılnadırma.
Windows Server 2003/2008/2012 işletim sistemleri yükleme, yapılnadırma.
File server yönetimi
DNS, DHPC yönetimi,
Exchange server yönetimi

Hyper-v Sanalaştırma

Sanal Masa Üstü Sistemleri

Network ve Siber Güvenlik Sistemleri;

Cisco Aktif Cihaz Yapılandırma

Cisco LMS ve Prime Altyapı ile izleme ve yönetimi,

Pf Sense Firewall

Labris Firewall

Mcafee Endpoint Security

KATILDIĞIM KURS VE EĞITIMLER

Cisco CCNA eğitimi ()

Microsoft server 2012 eğitimi (infopark 2015)

Microsoft server 2016 eğitimi (infopark 2017)

Ağ güvenliği Yönetici Kursu (TODAİ 2014)

Aynı meslekteniz ikamet istanbul iş bulmak zor olmaz sizin için 

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili MSA bey bu sorum size . Benim dosya bayramdan önce bakanlığa gönderilmiş ama gidip sordum giden dosya falan yok diyorlar .

Ne yapmak gerekli 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın herkese 

Bol iadeli günler diliyorum hepimize 

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydın canlar güzeller.

Albi4 ten iade varmış memurlarda yazıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Dr. Kinesyoloji, 5 dakika önce yazdı:

Günaydın canlar güzeller.

Albi4 ten iade varmış memurlarda yazıyor.

701 KHK imiş bir de sabırla bekliyoruz, Kines hocam bir gündem okuması yaparmısınız? 701 KHK larda yoğunluk ne zaman başlar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 11 saat önce yazdı:

yandaş yazarların birçoğu seçimi kaybetmenin sebepleri arasında khk mağdurlarını yazmaya söylemeye başladı. 

Cem küçük bile "beraat ve takipsizlik alarak aklanmış kişileri görevine iade etmezsen olacağı budur" dedi. 

Bunlar inşallah birşeylerin ayak sesleridir. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

679 khkli olarak neden 701 den karar çıkıyor da 679 dan karar göremiyoruz lütfen bir açıklama yapar mısınız?

679 KHK kriter yok kurum Gumruk ve ticaret bakanlığı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Merve Merve Özel mesajdan konuyu detaylı yazar mısınız. Anlayamadım.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...