İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Bir teşekkürü çok görmeyelim... UNUTMAYALIMKİ, UNUTULMAYALIM...

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
umutlabekleyiş, 22 saat önce yazdı:

AİHM başvurunuza ilişkindir.
1-    AİHM’ye tarafımız aracılığıyla müracaat ettiniz.
2-    AİHM, iç yargı yollarının tüketilmesine ilişkin bir karar oluşturmuştur.
3-    Bunun üzerine OHAL Komisyon müracaatlarını bizimle yahut bir başka meslektaşımızla ya da bireysel olarak yaptınız.
4-    Komisyon ret cevabı geldiğinde yapılması gerekenlerin ne olduğu tarafınıza bildirildi. Buna göre Ankara İdare Mahkemesi, İstinaf, Danıştay ve Anayasa Mahkemesi şeklinde bir hukuki süreç önümüzdedir.
5-    Sonrasında tüm bu kararlar daha evvelki AİHM müracaatıyla beraber tekrar AİHM’ye götürülecektir ve dava yeniden görülecektir.
6-    Dün itibariyle (11.06.2019) AİHM müracaatlardan bir tanesinde “Dostane Çözüm” aşamasına geçmiştir. Kanaatimizce bu çok önemli ve lehe bir aşamadır.
7-    Bu sebeple; tutukluluk, uzun tutukluluk, yahut görevden alınma sebebiyle uzun süre işsiz kalmanın yarattığı başkaca maddi veya manevi sorunlar, yahut idare ile karşı karşıya kaldığınız hukuki problem var ise lütfen belgeleriyle birlikte hikayesini de yazarak tarafımıza ulaştırınız.
8-    Umuyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Sayın Tarafınız arasında tıpkı dün gelen örnek kararda olduğu gibi “Dostane Çözüm” aşamasına geçilebilir. 

Arkadaşlar bu bugün hukuk bürosundan geldi. "Dostane Çözüm" falan diyor. Yorumlarınızı alayım. ?

Sabrederek geleceğimiz en son nokta burasıdır. Ya iş ya tazminat diyecekler.

Şahıslar fani DEVLETİMİZ BAKİDİR. Adalet ergeç tecelli edecektir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Erkan öztürk, Bir saat önce yazdı:

Türkiye de siyaset putlaştırılmıştır, tanrılaştırılmıştır. 31 martta haksız yapıldığında halk tepkisini hemen gösterdi akp ye dahi oy veren insanlar bu zulümdür dedi. Halk 3 yıldır bizlere yapılan zulümü görmüyor veyahut hak görüyor. İnanın bana cemaat veya fetö siyasi bir oluşum parti olmuş olsaydı yaşadığı mağduriyetlerden (ki siyasioluşum olmuş olsaydı mağduriyet olmazdı) dolayı şu an iktidar bile olmuştu. Bu ülkede siyasi kimlikle yolsuzluk yapabilir, makam mevki sahibi olabilir, bürokrasi de liyakat sız bir yerlere gelebilirsin ve insanlar bunları siyasetin gereği olarak normal karşılar.Türkiye de putlaştırılmış siyaset anlayışı değişmeli ve bu çok zor görünüyor. 

Siyasetle aramıza mesafe koyarsak ne olacağı bize saygıdeğer ve delikanlı abimiz Eflatun tarafından 2300 yıl önce söyledi.

“Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç; cahiller tarafından yönetilmeye mahkum olmaktır"

Darbeleri yaşamış anne ve babalarımız , yaşanmış kötü tecrübeleri nedeniyle "aman siyasete karışma" aman "olaylara bulaşma" diye programladılar. Sonuç ortalık şerefsizlere kaldı. Okuma yazma bilmeyen , yemin metnini okuyamayan adamlar vekil oldu, siyasete girdi ve bizi yönetti. Buna biz (sözün gelişi) izin verdik.

90 larda Adana'dan İstanbul'a , üniversite öğrenci harçlarına yapılan astronomik zamları protesto için giden Çukurova öğrencilerinden, Beyazıt ta polisin jopla kovaladığı öğrencilerden birisi, memuryeti onaylanır onaylanmaz sendikal mucadele vermiş, 06.01.17 de ihraç edilince, 07.01.17 de bir siyasi partiye üye olmuş, yerel seçimde meclis üyeliğine aday olmuş biri olarak, siyaseti ve toplumu eleştirme hakkımı kendimde gördüm. Kusura bakmayın.

Ayrıca (söz meclisten dışarı) milleti bize yapılanlara sessiz kalmakla suçlamadan, önce, KHK lıların, hala iktidara veya ortağına oy veren ana babasını eleştirmesi lazım.

Bize bizden başkasının hayrı yok, bizim için kimse kavga etmeyecek, önce biz kendimiz için yumruk atacağız

Her Şeyi Güzel Olması önce bizim inanıp mücadele etmemiz ile mümkün

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
upset.3455, 2 saat önce yazdı:

arkadaşlar slmlar;

İstanbuldan yakın zamanda (şubatta) ifade verip takipsizlik alabilen yada bilgi alabilen oldu mu Çağlayan dan ?

Ben almadım. Yaklaşık bir ay önce aradım savcı bey henüz bakmamış... Dediler

672 KHK ret banka sgk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nanelimon hocam abartı yok olanlar bunlar?Cümlemize inş?

701 KHK- ADLI İŞLEM YÖK- İNCELEMEYE DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

2014 den geleceği görmüş başkan. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Özgür KARAGEDİK, Bir saat önce yazdı:

Siyasetle aramıza mesafe koyarsak ne olacağı bize saygıdeğer ve delikanlı abimiz Eflatun tarafından 2300 yıl önce söyledi.

“Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç; cahiller tarafından yönetilmeye mahkum olmaktır"

Darbeleri yaşamış anne ve babalarımız , yaşanmış kötü tecrübeleri nedeniyle "aman siyasete karışma" aman "olaylara bulaşma" diye programladılar. Sonuç ortalık şerefsizlere kaldı. Okuma yazma bilmeyen , yemin metnini okuyamayan adamlar vekil oldu, siyasete girdi ve bizi yönetti. Buna biz (sözün gelişi) izin verdik.

90 larda Adana'dan İstanbul'a , üniversite öğrenci harçlarına yapılan astronomik zamları protesto için giden Çukurova öğrencilerinden, Beyazıt ta polisin jopla kovaladığı öğrencilerden birisi, memuryeti onaylanır onaylanmaz sendikal mucadele vermiş, 06.01.17 de ihraç edilince, 07.01.17 de bir siyasi partiye üye olmuş, yerel seçimde meclis üyeliğine aday olmuş biri olarak, siyaseti ve toplumu eleştirme hakkımı kendimde gördüm. Kusura bakmayın.

Ayrıca (söz meclisten dışarı) milleti bize yapılanlara sessiz kalmakla suçlamadan, önce, KHK lıların, hala iktidara veya ortağına oy veren ana babasını eleştirmesi lazım.

Bize bizden başkasının hayrı yok, bizim için kimse kavga etmeyecek, önce biz kendimiz için yumruk atacağız

Her Şeyi Güzel Olması önce bizim inanıp mücadele etmemiz ile mümkün

Ben kimseyi suçlamıyorum kimseyi yargılamıyorum.haddim de değil benimki bir tespit. Türkiyede toplumun siyasete bakış açısını dile getirdim ve bunun içinde bir siyasi partiye üye olmama gerek yok. Yazdıklarınız zaten anlatmak istediklerimdi.ayrıca şu konuda size katılmıyorum bu süreçte 500 bin gözaltı 80 bin civarı uzun tutukluluk yaşandı insanların bir çoğu hapiste kaldı dışarıdakiler de çoluk çocuğu için geçim derdine düştü.bi şey yapıyorum diyenlerde tweet atıyor. Ergenekon olaylarında 250 300 civarı insan mağdur oldu. Bu 300 kişi magduriyetleri için   şeyler mi yaptılar ki şimdi aklandılar.tabi ki bi şey yapmadılar. Toplum sahip çıktı partiler tv kanalları masum kemalist askerlere zulüm yapılıyor diye sahip çıktı. Demekki destek çıkılabiliyor. Bizim olayımızda bir taraftan darbe tiyatro denilip bir taraftan terörist grup ilan edilip khk ları meşrulaştırdılar.çünkü zulüm görenler genel itibari ile cemaatçi (içerisin de tabiki diğer gruplarda var hemde azımsanmayacak kadar). Toplum zulümü ideolojilere göre belirliyor. Ben 672 ile ihraç olduğumda herkes sus pustu İsmail koncuk dışında konuşan kimse yoktu. Ta ki açığa almalar diğer khk lar ile cemaatçiler dışında insanlar ihraç edilinceye kadar. Amacım tartışmak değil lütfen yanlış anlamayın özür diliyorum . Zira hiç tartışmak istemiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonunun telefon nosunu bilen varmı?

672 EGM, takipsizlik 30.05.2018, kod AD, komisyon incelemeye devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hsn672, 2 dakika önce yazdı:

OHAL Komisyonunun telefon nosunu bilen varmı?

https://forum.khkhaber.com/topic/101-ohal-komisyonu-adres-ve-telefonları/

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...