İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Beraati zimmet asıldır

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Tolga  Adli yargı ayrı, idari yargı ayrı. Adli açıdan alınan takipsizlik, beraat kararları; idari açıdan ihracın gerekçesi sayılan iltisak, irtibatı ortadan kaldırmıyor. Bu yüzden de takipsizlik aldığı halde komisyonca reddedilen çok kişi var.  AYM; iltisak, irtibatı düzenleyen KHK’yı iptal ederse, memuriyete engel ceza almayan herkes görevine döner.

672 MEB Sendika Adli Yok İncelemeye Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir sorum olacaktı komisyon verdiğim dosyada n bağımsız olarak Danıştay'da ki itirazimi haklı bulunmadım bölge şimdi tekrar davayı görüşecek ben ne yapmalıyım şimdi bölgeden nasıl bir karar çıkar yardımcı olur musunuz

679 KHK incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHK672sendika, 15 dakika önce yazdı:

@Tolga  Adli yargı ayrı, idari yargı ayrı. Adli açıdan alınan takipsizlik, beraat kararları; idari açıdan ihracın gerekçesi sayılan iltisak, irtibatı ortadan kaldırmıyor. Bu yüzden de takipsizlik aldığı halde komisyonca reddedilen çok kişi var.  AYM; iltisak, irtibatı düzenleyen KHK’yı iptal ederse, memuriyete engel ceza almayan herkes görevine döner.

İrtibat iltisak gibi kavramlar ohal KHK ile yürürlüğe girmiştir. Daha önceki anayasa veya kanunlarda bole bı kavram  yoktur. Büyük ihtimal de aym tarafından iptal edilecektir zaten. Ben komisyonun hatta idare mahkemelerinin bile irtibat iltisak ile takipsizlik beraat alanlara red verdiğini çok iyi biliyorum. Fakat bu gerçeği değiştirmiyor. Beraat alan ve takipsizlik alan suçsuzdur. Buna ilk önce bizim inanmamız lazım. 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Yargı Reform Paketi taslak metnini nereden bukabiliriz? Elinde olan var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar beraat ve takipsizlik kararı olanlar adli islem gecirmeyenden daha mı avantajlıdır sizce? Ben ve eşim adlı işlem gecirmedik ancak eşime meb kendi savunmasinda 2010 kpss şüphelisi diye ifade geçmekte  ki eşim 2010 puanla ancak 2011 de Şemdinli ye atanmıştı. Onu görünce çok üzüldük. Biz nice kpss adayları gibi o yıl mağdur olmuştuk. 

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nanelimon Ohal Komisyonu kararı açısında soruyorsanız kurum ve kriterin niteliğine göre değişir. Adli davanın olup olmaması bazı kurumlarda önemli değil.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 32 dakika önce yazdı:

Yargı Reform Paketi taslak metnini nereden bukabiliriz? Elinde olan var mı?

Yargı reformu strateji belgesi var adalet bakanlığı sitesindeydi galiba. 53 sayfalık. Ama o metin çok uzun ve bı yol haritası. Somut adımlar birden fazla paketle farklı farklı tarihlerde atılacak . Mesela meclis kapanmadan 1. Paket onaylanacak.  Burada bizi ilgilendiren pasaport kanununun değişeceği söylentisi var. Yani takipsizlik ve beraat alan veya hapis cezası alıpta cezasını infaz edenlerin pasaportlarını verileceğiyle ilgili

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 18 dakika önce yazdı:

İddialar şöyle; "Ahmet Davutoğlu parti kurarsa en az 30-35, Ali Babacan parti kurarsa  40-45 civarında milletvekili AKP'den kopar". 

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/akpli-muhaliflerin-sabri-tasti-52379yy.htm

Özgür hocam bu haber pek inandırıcı değil menfaat kolay terk edilecek bi argüman değil sonuçta 

701 KHK polis 26 nisan mağduru ağaç kökü sevmeyen takipsizlik almış adaleti bekleyen bir garip insan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...