İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

RosedewittbukateR, 26 dakika önce yazdı:

Yarın boş günüm Allahtan... ?

İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seveceğiz yakında... ?

Bir insanı ‘büyüten’ pozisyonu değildir, pozisyonu büyüten insanın tamda kendisidir. Büyük insanlar ne iş yaparlarsa yapsnlar asla küçülmezler.. Sevgili eşimde gördüm bunu ve yine bikaç büyük insanda. Ruh yüceliği ayrı birşey. Dışarıda yansır.. Diğer yandan küçük insanlar;  bir bakış bir duruş bir söz ile büyük işleri de küçültürler.

Güncelleme • • stranger
  • Beğeni 3

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
stranger, 40 dakika önce yazdı:

Bir insanı ‘büyüten’ pozisyonu değildir, pozisyonu büyüten insanın tamda kendisidir. Büyük insanlar ne iş yaparlarsa yapsnlar asla küçülmezler.. Sevgili eşimde gördüm bunu ve yine bikaç büyük insanda. Ruh yüceliği ayrı birşey. Dışarıda yansır.. Diğer yandan küçük insanlar;  bir bakış bir duruş bir söz ile büyük işleri de küçültürler.

Buna bi bizlerin kafa basar galiba... ?

Anlamayan anlamıyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 22 dakika önce yazdı:

Buna bi bizlerin kafa basar galiba... ?

Anlamayan anlamıyor...

inanın anlarlar ama anlamamazlıktan gelebilirler.. kendileri ile olan sorunlardan dolayı..sizlik bizlik değil yani..Üzerimden kişisel tatmin/öz güven sağlamak isteyen zavallılar oldu ama onlarda farkındaydı aramızdaki farkın:) Üzülmeyin lütfen. Herkes herşeyin/ kendinin farkında.

Güncelleme • • stranger
  • Beğeni 2

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Ya uyku tutmuyor...

Kesin yarın yada daha sonra gelecek...

Ben yokken beni sorsa, "Onu şurdan tanıyoruz." dese; herşey biter...

Valla sigara olsa yakıcam yani bitane, bu ne ya...

İçimden bi ses bişeyler olacak diyo...

Ooof offf!..

Onun ne düşündüğü ne düşüneceği umrumda değil, zaten burda çalışmama anlam vermiyor insanlar, "Demek bu yüzden burdasııın, şimdi anlaşıldı." deyip, işimden olursam yaaa...

???

Ne bu ya...

Gidiyim de azcık ağlıyım...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 10 saat önce yazdı:

Bu dünya neden bu kadar küçük...

NE,

DEN!..

Bugün işyerinde nerdeyse deşife olmama sebep olan eski kurumumdan 2 kardeş geldi...

Önce biri farketti beni, diğerine haber vermiş olacak ki sonra o da geldi...

Yaka kartımı çıkardım o an aklıma sadece o geldi...

Uzaktan gözgöze geldik, yıllar geçse de bakışlarından tanıdım ikisini de...

Zaten yüz tanımada gereksiz bir yeteneğim var, 10 yıl bile geçse, kişi değişmiş bile olsa, gözlerinden tanırım, ya da sesinden...

Hata bi müşterinin kızları geldi ve dedim ki dünkü müşterilerden bir bayan vardı, kesin bu bayanın kızları, bakışlar aynı...

Sordum, bilmişim, o derece yani...

Ama isimleri hatırlamak konusunda berbatım, yine de sesleri çok iyi tanırım, 10 yıl sonra bile biri kendini tanıtmadan bana telefon açsa, iki cümle sonra kim olduğunu bilirim...

Amaaan neyse işte...

Sonra mağaza kapandı, biz ortalığı toplarken, müdür de gelip bana eşlik etti...

İçerde müşteri kalmadı ama ben full stres, içimden "Şimdi işin bitti Rose!.." diyorum, çünki hissesiyorum, bişey olacak...

Bişey değil müdür yanımda, ilk kez müdürle beraber toplayacağımız tuttu...

Artık çaresiz beklerken bir ses:

"Hanımefendi mağazamız kapandı..."

Karşıdan cevap:

"Biliyorum, zaten bi şeye bakıp çıkıcam, alışveriş yapmicam ki..."

Duyduğum anda şok... Anladım ki geri döndü, bu sesi nerde olsa tanırım...

Sadece dönüp müdüre baktım, "Allahım nolur şu müdür uzaklaşsın yanımdan, bu gelişi durduramıyorum, bari diyoloğumuzu duyan olmasın nolur nolur nolur..." derken;

Müdür bi an uzaklaştı, "Oh!.." dedim. Sonra avcısını bekleyen av gibi, duyduğum sesin sahibinin gelmesini bekledim, beni göremezse arar, ararken ismimi kullanır, bizimkiler belki beni işaret eder, bu da tutar mesleğimden söz eder diye...

Ve reyonun arkasından çıktı geldi yanıma bana "Pardon, isminiz "Rose DeWitt Bukater Dawson" mu dedi...

Yani taaa kızlık soyadıma varana kadar uzun bi cümle kurarak sordu demek istiyorum...

"HAYIR!.."

Dedim...

"Çok benziyorsunuz da, pardon." dedi ve gitti...

Yine gelicek biliyorum, tatmin olmadı, tüm çabasıyla gözleri yaka kartımı arıyordu çünki...

Kabine çekip "Bana bak!.." ile başlayan uzun bir cümle ve arkasından burnunun ortasına bi yumruk atasım geldi...

Nefret ediyorum yemin ediyorum...

Onun yerinde ben olsam herşeyi anlar ve orayı terkederim, karşımdaki acı çekmesin diye...

Bi insanda zekasızlık, mantıksızlık, cesaret ve merak biraraya gelmeye görsün, seni orada rezil eder...

Yoruldum...

Bıktım...

????

Siz Rose de Witt Bukater Dawson hanımefendi olsanız ne olacak yani. Belli ki hoşbeş edecek samimiyetiniz yok. Kadın taciz ediyor resmen ?

Allah yardımcınız olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Diane, 25 dakika önce yazdı:

Siz Rose de Witt Bukater Dawson hanımefendi olsanız ne olacak yani. Belli ki hoşbeş edecek samimiyetiniz yok. Kadın taciz ediyor resmen ?

Allah yardımcınız olsun. 

Samimiyet sohbet vs. değil inan uzun uzun konuşurum da...

Kaç sene çalıştım o kadar ama, bir insanla bile en ufak bi küslük yaşamadım...

Ben sadece beni gördüğü an olan bitene bi anlam vermesini isterdim...

Neden burda olduğumu anlamasını isterdim...

Onun şaşkınlığının cevabını ben vermek zorunda değilim ki...

Neden bu insanlar KHK lılara kimsenin iş vermediğini, duyunca işten çıkardığını bilmiyor, bı kadar mı bihaber...

Bihaberlik değil bu bence, tamamen mantıksızlık...

Ben olsam akıl ederdim...

?

İnce düşünen insanlara ihtiyacım var...

Artık ben söylemeden anlayan insanlar istiyorum...

Hayat bu meraklı melahatların berbat ettiği basit bişey mi...

Herşeyin bi açıklaması vardır, ama kimse herzaman bişeyi açıklamak zorunda değildir...

Bazı insanlar meraktan ölür, bazı insanların da merakı öldürür...

Ne diyim, pesss!!!

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 9 saat önce yazdı:

Ya uyku tutmuyor...

Kesin yarın yada daha sonra gelecek...

Ben yokken beni sorsa, "Onu şurdan tanıyoruz." dese; herşey biter...

Valla sigara olsa yakıcam yani bitane, bu ne ya...

İçimden bi ses bişeyler olacak diyo...

Ooof offf!..

Onun ne düşündüğü ne düşüneceği umrumda değil, zaten burda çalışmama anlam vermiyor insanlar, "Demek bu yüzden burdasııın, şimdi anlaşıldı." deyip, işimden olursam yaaa...

???

Ne bu ya...

Sn Rose üzülmeyin .Boş verin .Eğer bu iş biterse başka bir iş bulursunuz.

Kendinize güvenin .

Siz akıllı bir insansız.-Bu bir övgü değil .-

Çalıştığım yerde  6x7 kaç eder bilmeyen yönetici var.Ve 3 senede gördüm özel sektorde hiç hak etmediği yerde çok iyi yerlerde "cahil" kişiler var.

Biz khklilar iyi eğitim almış ,kalifiye insanlarız.öğrenseler bile Sizi gözden cikaramazlar ;çıkarırlar isede iş çok inanın.

• Beğeni 5

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
eskicty, Bir saat önce yazdı:

Sn Rose üzülmeyin .Boş verin .Eğer bu iş biterse başka bir iş bulursunuz.

Kendinize güvenin .

Siz akıllı bir insansız.-Bu bir övgü değil .-

Çalıştığım yerde  6x7 kaç eder bilmeyen yönetici var.Ve 3 senede gördüm özel sektorde hiç hak etmediği yerde çok iyi yerlerde "cahil" kişiler var.

Biz khklilar iyi eğitim almış ,kalifiye insanlarız.öğrenseler bile Sizi gözden cikaramazlar ;çıkarırlar isede iş çok inanın.

Bak şimdi, aklıma geldi...

Ben de civcivim ilk konuştuğunda ona 7x8 i öğretim... ???

Çok komik oluyodu, sorunca biliyodu 1m boy ya var ya yoktu...

Gereksiz bişey biliyorum ama, ne biliyim işte, maksat eğlence olsundu o zaman... ???

Neydi bi karikatür vardı:

"Gülmeyi de unuttuk be Hüseyin..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Melankolik şeyler yazmayı oldum olası sevmişimdir, sevemediğim ise beni bunları yazmaya iten kötü günler.. 

Ne elvedalar biriktirmiş içinde,

Bir kaç yağmur damlası öncesiydi,

Adımları hırçın ve keskindi,

öyle bir gitti ki kadın,

sadece baktı adam.

iki nefes arası kapattı gözlerini sonra

o da dönüp gitti acılarını kucaklayıp

yağmur sonrası ayrılık bekliyordu pusuda

belki son dakikaları aşkın

belki içinde yeşeren nefretin hüküm sürme vakti gelmişti

ya da sonsuz bir unutmak rüyasına dalmalıydı

unutmuşluk ''rüya'sı

sadece rüya olabilirdi

unutmanın esamesi

içinde büyük çelişki saklar

insan unutabilir mi

unuttuğunu söyleyen kişi bilmez mi neyi unuttuğunu

eğer söyleyebiliyorsa ne kadar unutabilmiştir ki

sorular cevaplara o kadar sadık değil her zaman

bazı sorular cevapsız bazı cevaplar sorusuz

bazı hayatlar bensiz bazıları onsuz

onursuz, huzursuz, uykusuz, sorgusuz,

kırılmıştır her kalp illa bir kez de olsa,

bir kadına, bir erkeğe ya da gerçekleşmesi na mümkün bir hayale

hayaletlere inanır mısın sayın ben

hayır inanmam

inanırsam korkmam gerekir

ama korkamam

korkmamalıyım

aşk gibi mesela

inanırsam

kapılırım

kapılmamalıyım

kapılamam

ben bir şiirin öznesi sanmıştım seni

bir sonbahar özentisi

bir yağmur tanesi

adımlarından sonraki

gidişini beş geçiyor vakit

ben yeni bir hüzne doğru gidiyorum gözlerim kapalı

belki yeniden inanırım

ya da inanmış gibi yaparım

sen de hiç yaşamamışsın gibi yap

ben yine inanmış gibi

olmamışsın gibi

sahte hayatlar yaşanır yeryüzünde

gerçeklerini yaşamayı cesaret edemeyenlerin öznesi olduğu

ben bir şiirin öncesi sanmıştım seni

ama sen bu şiirin içindeki yalnızlıksın..

iy..

Güncelleme • • ibrahim'y
imla..
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Bugün işe gidicem, bi stres aldı beni, bakalım bizim meraklı hatun yine gelecek mi, of ya...

?

Sağolsun civcivim de erkenden uyandırdı...

Bugünün sonunu çok merak ediyorum...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...