İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

RosedewittbukateR, 8 saat önce yazdı:

cemaat gelin...

Bak ya ???

eskicty, 14 dakika önce yazdı:

Ankara'ya inşaAllah geleceğim. ailecek

Böyle gidin ?

Biz üniversitedeyken bunların evinde kalmış çok temiz bir arkadaşım vardı. Bunların yediği haltlar sonrası cami cemaatine bile giderken tedirgin oluyorum demişti. 

• Beğeni 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Rose.Bu arada indirim yaparsın demi artık .Bak ben çok sıkı pazarlık yaparım.Kurumsal firma yapmaz deme çok kurumsal firmadan kavga dövüş pazarliğım vardır ??

• Beğeni 2

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 10 saat önce yazdı:

Şehit haberi okuyamıyorum . Dayanamıyorum artık. Okadar eve ateş düştü ki....

Allah'ım kolaylık versin. Şehit arkadaşımızın eşi ile geçenlerde konuştuk"keşke ihraç olsaydı ama yanımda olsaydı" dedi.... Hiç unutamam yaşadıkça. Unutmayacağım. Allah tüm şehit yakınlarına yardım etsin

@eskicty    hocam    şimdi okudum yazdıklarınızı.Allah iyiliğinizi versin. Bizi güldürdünüz Allah da sizi güldürsün.  Eşime teke zortlatmasını izlettim, adam hâlâ gülüyor. ?

Bugün aşure yaptım yakın olsanız da ikram etsem . Koca bı tencere bitti neredeyse. Özlemişler ikişer üçer tabak yediler...

Teacherım   Maestra hocamın selamı var, küçük öğretmeni onu seviyor diyor.

Biz bugün dost gördük.  İhraç öncesi ikamet ettiğimiz şehirden. Biraz üzüldüm biraz sevindim. İhraçdan sonra boşanmışlar. Ama çocuk için biraraya geldikçe onu nekadar sevdiğimi anladım. Şimdi birlikteyiz dedi arkadaşım. Çok zor günler geçirmişler. Eşinin psikolojisi bozulmuş. Boşanmaya giden zorlu bir süreç.... Şimdi psikiyatrist gibi onu tedavi ediyoruz kızımla dedi. Bizden çok küçükler , hayatın başında. Biraz nasihat edeyim dedim ama ihtiyaçları yok baktım ki...

Ayrılık en büyük nasihat olmuş ikisine de. Yeni evli gibi birbirlerine bakarken gözleri parlıyor. 

Bende havadisler böyle.

Geceniz hayra çıksın inşallah.

Allah a emanet olun

Aşure .Bayilirim!

Karşı ödemeli gönderseniz mi acaba!?

Güncelleme • • eskicty
  • Beğeni 1

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 7 saat önce yazdı:

400 tl fena para değil:)  Geçmiş olsun! 

Günaydın hocam .Ah keşke haftalık 100 ₺ verse. Aylık alıyorum hocam. Bunada şükür. Başka işlerle de üç beş kuruş olunca yaklaşık ayda o kadar getiriyorum. Ev hanımıyım ama ben her dönemde bir şekilde harçlığımı çıkardım. Bebek baktım, elişi yaptım yemek sattım. Evlenmeden önce çalıştığım için  harçlık  alma alışkanlığım olmadı, olamadı 

Güncelleme • • LA TAHZEN
  • Beğeni 3
  • Onaylama 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
LA TAHZEN, 32 dakika önce yazdı:

Günaydın hocam .Ah keşke haftalık 100 ₺ verse. Aylık alıyorum hocam. Bunada şükür. Başka işlerle de üç beş kuruş olunca yaklaşık ayda o kadar getiriyorum. Ev hanımıyım ama ben her dönemde bir şekilde harçlığımı çıkardım. Bebek baktım, elişi yaptım yemek sattım. Evlenmeden önce çalıştığım için  harçlık  alma alışkanlığım olmadı, olamadı 

Bir de diş hekimi değil mi? Kazancı hiç fena değildir. Uff bir insana bunu reva görmek düz Allahsızlık. 

Kendini kurtaran geri kalanlara hiç acımıyor. Batsın bu dünya. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 1 saat önce yazdı:

Bu hayatta en çok canimi acitan şey, haksizliğa uğramak...? 

Ufakligimi servise bindirirken eski velimle karsilastim.Siz de en kisa zamanda başlarsınız derken nasil samimiydi... Koyden yasli bir teyze de gozyaslarimi farketti ve yalan soylemek zorunda kaldim.Cocuga uzuldum, tatilde cok alistim falan diye . Gozyaslarimi Allah' a birakiyorum...

Cok duygusalim cokkk...Gozyasi kalpten gelmeyince akmazmis...Akiyor ve siliyorum...  

Yeni egitim ogretim yili hayirli, ugurlu olsun.Tum guzel ogretmenler iade olsun...

sn @Teacher hocam bugün bizim 4 numarayı (orta okula yeni başlıyor) okula bırakmaya gittim.  Okulu, o ilk gün telaşını görünce mahallemizdeki öğretmenlerimiz geldi aklima.. Allahım, hepsini yavrularına kavuştur dedim. ??  Ben bile bi tuhaf oldum ki sizin gözlerinizin dolu dolu olması çok normal.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 13 dakika önce yazdı:

sn @Teacher hocam bugün bizim 4 numarayı (orta okula yeni başlıyor) okula bırakmaya gittim.  Okulu, o ilk gün telaşını görünce mahallemizdeki öğretmenlerimiz geldi aklima.. Allahım, hepsini yavrularına kavuştur dedim. ??  Ben bile bi tuhaf oldum ki sizin gözlerinizin dolu dolu olması çok normal.. ?

Daha iyiyim.O duygusalliktan eser kalmadi Niye mi? Biyorsunuz benim iki tatli yaşlim var. Sabah duygusal bir atmosferle eve geldim, gozler aglamakli.Hatta burnumu cekiyorum.?

Kayinvalidem telasla beni durdurdu.Dedim kotu bir sey oldu.Nasil morali bozuk ve uzgun...Noldu?  

" Mutfaktaki salatik tursusunu calmislar.Baban onu yiyecekti.!!!"  

Gulmemek icin kendimi zor tuttum. 

Ben o tursuyu buzdolabina koymuştum.??? 

Cocuk gibi saf ve şekerler.Benim uzulmeye hakkim yok diye herseyi geride biraktim.Onlarin bana ihtiyaci var.   

Iki sise salatalik tursusu hediye etttim.Afiyetle yesinler... 

?

Bu arada eşim akşam ruyasinda rengarenk kalemler gormuş.Çok belli etmese de, uzuluyor ve içine atiyor...

• Beğeni 2
  • Üzülme 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mesleği elinden alınsa da 40 yıl kölesi olmamız gereken öğretmenlerimiz... her zaman öğrenciniz olmaktan gurur duyarım... bana bildiğiniz her şeyi öğretebilirsiniz... değil 40 yıl ömrüm yettiğince köle olurum

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 2

695 KHK - Ret - Kurum Kanaati - Yerel Mahkeme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@sigortacı_19 Cok tesekkur ediyorum tum meslektaslarim adina...Bu meslek oyle bir meslek ki, bir saha dunyaya gelsem yine ogretmen olurdum dedigim. 

Ilk yilimda kazandigim ve tum tercihleri sinif ogretmenligi olan tercih listem... 

Bendeki anlami cok farkli... 

Zaten bunu bilselerdi beni ihraç etmeye kiyamazlardi.?

• Beğeni 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öğretmenler!
Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu kalite ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizlerin, seçkin görevinizin yerine getirilmesine büyük özveriyle varlığınızı vereceğinize hiç şüphe etmem. 

Aklımdan geçirdiklerimi yıllar önce Atatürk söylemiş ?

• Beğeni 3

695 KHK - Ret - Kurum Kanaati - Yerel Mahkeme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...