İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Kafakafka, 44 dakika önce yazdı:

Günaydın mahallem...

Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.

Gunlerimiz aydın olsun @Kafakafka ... 

Benim tarafta herşey aynı... 

Yeni bir kitaba başladım,onunla gündemi unutmaya çalışıyorum... 

Dün çok güzel bir yağmur yağdı burada.Etraf yesillenecek diye sevindim,malum kızlarımın ota böceğe ihtiyaçları var. ?????

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 12 saat önce yazdı:

Cok tatlisiniz:))

Her tavuktan olur:))

Benim kızlardan ol(a) maz değil mi? @stranger .?????Onlara kiyamammmm.❤️??? 

Ayağı kırık kızım çok masum,aynı khklı gibi,düşünceli...Sanki başka bir dünyada yaşıyor.Umarim en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur... 

@stranger bu arada çok hamaratsiniz bence,farklılığı seviyorsunuz. 

Ben genelde tarhana ,bulgur,ıspanak,kuru fasulye,nohut takiliyorum.Kendimi gelistirmem şart.???

• Beğeni 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 14 dakika önce yazdı:

tarhana ,bulgur,ıspanak,kuru fasulye,nohut

Hocam bunlar, Anadolu'nun dar gelirli hanelerinin ucuza protein aldıkları, besleyici yemeklerdir. Tarhana da "dar hane"den gelir. Gayet iyi yemeklerdir. Ellerinize sağlık...

Curry (köri) sosu hintlilerin baharatı abartmasının sonucudur ?  @stranger hocam, sizin de elinize sağlık ?

Güncelleme • • vergici672
  • Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 12 dakika önce yazdı:

Hocam bunlar, Anadolu'nun dar gelirli hanelerinin ucuza protein aldıkları, besleyici yemeklerdir. Tarhana da "dar hane"den gelir. Gayet iyi yemeklerdir. Ellerinize sağlık...

Curry (köri) sosu hintlilerin baharatı abartmasının sonucudur ?  @stranger hocam, sizin de elinize sağlık ?

Khklinin yemekleri bunlar @vergici672 .?Binlerce şükür... 

Tarhana çok besleyici.Yapiminda çeşit çeşit besin kullanılıyor,bebeklere,hastalara şifa... 

Kayınvalidem harika yapar,ben de pisiririm.Ama öğrenmeliyim yapımını,cok degerli bir bilgi bence.Hayata dair... Ben öğreneyim de sonra gelinlerime öğretirim  kimbilir????

Güncelleme • • Teacher
  • Beğeni 7

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn.teacher ben de ilk defa bu sene tarhana yaptım.Gayet güzel oldu.Çalışırken zaman mı az oluyordu yoruluyor muyduk yapmazdım.KHK lı olmak bizi geliştirdi mi ne?

Ne kadar geliştirse de ben okulumu öğrencilerimi istiyorum.

• Beğeni 5

672 sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 9 saat önce yazdı:

Ben insani degerlere sahip olanlari da gordum.

Sizi anliyorm elbette ama haberler filmler sadece  bir tarafi gosterebiliyorlar. 

insani değerlere sahip olan her toplumda olabilir. hatta bahsi geçen toplumdan çok iyi arkadaşlarınız da olabilir. Fakat bu ortada var olan gerçeği değiştirmez. Filmlerin ve haberler bir tarafı kötü göstermeye yönelik olup olmadığını anlama eşiğini geçeli epey oldu ? Filmleri ve haberleri çekenler eziyet görenler değil. Bir adım öteye geçelim , bizzat eziyet edenler tarafından çekiliyorlar.  Gelelim öte tarafa, siz müslümanların da toplanıp organize bir şekilde, sopa, balta v.s araçla kadın çocuk yaşlı demeden saldırı yaptıklarını izlediniz mi ? Ancak ben çok defa alaksız yerlerde, organize bir şekilde toplanıp, müslümanlara çocuk ,kadın ya da yaşlı demeden saldırıldığını gördüm. Bu filmler müslümanları yüceltmek için de çekilmiyor. Sadece an itibari ile diyebilirim. Neyse dedim ya önyargıları bir tarafa bıraktıysam da bu konuda tarafım...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 3 saat önce yazdı:

Herhangi bir inancın, görüşün radikal olarak yaşanması her zaman bu tarz vahşete sebep olur.

1-Ruanda'da ırkçılık

2-Bosna'da din

3-Stalin-Mao dönemlerinde iktidar hırsı

vb. bir çok kitlesel katliam yaşanmıştır. 

Hindulardan önce bize bakın. 15 Temmuz sonrası KHK'lılara yapılanları hatırlayın. Meydanlarda mallarımız, ailelerimizin helal olduğunu iddia eden yaratıklar türemişti. Bakmayın şimdi bizim üzerimizden prim yapma çabalarına. 2 gün sonra ağaları bunların önüne yine kemik atsın, yine bizi parçalamaya çalışırlar. 

Yani insan evladı çiğ süt emmiştir. İnsandan her zaman bu tarz kötülükler beklenebilir. 

Hintlilerle çok iç içe yaşadım. Karakter olarak severim, ama aynı apartmanda bile yaşamak istemem. Genelleme yapmak iyi bir şey değil, ancak geneli pek hijyenik değil. Bu nedenle aynı yerde yaşamak istemem.

evet insanın içinde hem iyi var hem kötü ?  şartlar müsait olduğunda da hemencik ortaya çıkıyor. örnek verdiğiniz olaylarla alakalı çok başarılı bulduğum filmler var. insanların karakterlerini şartlara göre yansıtan mükemmel filmler var. çok uzağa gitmeye gerek yok, yakın çevremizden, komşularımızdan, akrabalarımızdan karakteri bozuk pek çok insanı gördük. Mesela beni ibreti alem için Kadıköy Rıhtım da asmaya kalksalar ? acaba ''durun ne yapıyorsunuz '' diyenler mi çok olur ''asın bu KHK '' lı teröristi ondan boşalan kadroya biz konalım ? arabası da güzelmiş şerefsizin, evi de iyi yerdeymiş , oooo bu kadar parayı kim bilir nasıl elde etti diyenler mi ?  tabiki ikinci şık. Ama ben  neden bu şekilde mal, mülk sahibi olmak istemem ??? hocam AHLAK, önemli...

• Beğeni 5

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 4 saat önce yazdı:

Herhangi bir inancın, görüşün radikal olarak yaşanması her zaman bu tarz vahşete sebep olur.

1-Ruanda'da ırkçılık

2-Bosna'da din

3-Stalin-Mao dönemlerinde iktidar hırsı

vb. bir çok kitlesel katliam yaşanmıştır. 

Hindulardan önce bize bakın. 15 Temmuz sonrası KHK'lılara yapılanları hatırlayın. Meydanlarda mallarımız, ailelerimizin helal olduğunu iddia eden yaratıklar türemişti. Bakmayın şimdi bizim üzerimizden prim yapma çabalarına. 2 gün sonra ağaları bunların önüne yine kemik atsın, yine bizi parçalamaya çalışırlar. 

Yani insan evladı çiğ süt emmiştir. İnsandan her zaman bu tarz kötülükler beklenebilir. 

Hintlilerle çok iç içe yaşadım. Karakter olarak severim, ama aynı apartmanda bile yaşamak istemem. Genelleme yapmak iyi bir şey değil, ancak geneli pek hijyenik değil. Bu nedenle aynı yerde yaşamak istemem.

Hocam siddet cesitlidir evt.

Hintlilerin hijyen olayina kesinlikle katiliyorum! 

+ ( En azindan Avrupa Amerikadakiler) egitime  cok onem veriyorlar, cok iyi yerlerde gorulebilirler. Birde hindistanda bi koyde bi dede ingilizce konusabiliyor:) Dile inanirim. Insani kesinlikle açan araclardan biri.

Teacher, 1 saat önce yazdı:

Benim kızlardan ol(a) maz değil mi? @stranger .?????Onlara kiyamammmm.❤️??? 

Ayağı kırık kızım çok masum,aynı khklı gibi,düşünceli...Sanki başka bir dünyada yaşıyor.Umarim en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur... 

@stranger bu arada çok hamaratsiniz bence,farklılığı seviyorsunuz. 

Ben genelde tarhana ,bulgur,ıspanak,kuru fasulye,nohut takiliyorum.Kendimi gelistirmem şart.???

Teacher hocam cok TSK ederim:)) 

Annem turk yemekleri yapiyor - turk yemeklerini de cok severim- bende bu tarz yemekleri ozluyorum. Kendime ve esime de bunlari yapiyorum bazen. Gecen çin woku yaptim annemin bakislari korkunc:)) Koronayimi getircen diyor:)) ne alaka anne havuc turk pirasa turk:))

vergici672, 1 saat önce yazdı:

Cok.TSKler. bigun sizlerede yapmak.inss  nasip olur. Tum.mahalleye. 

neoleear, 22 dakika önce yazdı:

insani değerlere sahip olan her toplumda olabilir. hatta bahsi geçen toplumdan çok iyi arkadaşlarınız da olabilir. Fakat bu ortada var olan gerçeği değiştirmez. Filmlerin ve haberler bir tarafı kötü göstermeye yönelik olup olmadığını anlama eşiğini geçeli epey oldu ? Filmleri ve haberleri çekenler eziyet görenler değil. Bir adım öteye geçelim , bizzat eziyet edenler tarafından çekiliyorlar.  Gelelim öte tarafa, siz müslümanların da toplanıp organize bir şekilde, sopa, balta v.s araçla kadın çocuk yaşlı demeden saldırı yaptıklarını izlediniz mi ? Ancak ben çok defa alaksız yerlerde, organize bir şekilde toplanıp, müslümanlara çocuk ,kadın ya da yaşlı demeden saldırıldığını gördüm. Bu filmler müslümanları yüceltmek için de çekilmiyor. Sadece an itibari ile diyebilirim. Neyse dedim ya önyargıları bir tarafa bıraktıysam da bu konuda tarafım...

Siddet sadece  balta degil hocam.

• Beğeni 3

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
inegöl, 2 saat önce yazdı:

Sn.teacher ben de ilk defa bu sene tarhana yaptım.Gayet güzel oldu.Çalışırken zaman mı az oluyordu yoruluyor muyduk yapmazdım.KHK lı olmak bizi geliştirdi mi ne?

Ne kadar geliştirse de ben okulumu öğrencilerimi istiyorum.

Tabiiki gelistik,hamdık,pistik,kimbilir belki de yandık.???@inegöl  

Ben eskisi kadar çok özlemiyorum öğretmenim,sanırım kabullendim.Tamamen Rabbime ve zamana bıraktım.Boylesi daha az yıpratıcı oluyor kendi adıma... 

Nasipte öte yol yok... 

Bu arada tavugum sizlere ömür...???Üzgünüm,....

• Beğeni 2
  • Üzülme 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be. Kusura bakmayın dostlar yükseldim gece gece.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...