İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

yoksa üst tarafdan döner

burdan gidin mahkemeden aklanın deniliyor herkes kendinden korkuyor komisyon iltisaklı olabilir diyor bir üste gidiyorsun süreç uzun anlayacağın rabbim herkesin yardımcısı olsun dua etmekten başka çaremiz yok rabbim suçsuzları görüyor biliyor gerisi yalan 

mahkemeye sorarlar ve bilirkişi raporu istenir senin bir şey yapmana gerek yok 

iddianameye gere yazılı savunma ver hazırlan denildiği o dur

yani iddianamede hakkında isnat edilen eylemlere karşı yazılı savunmanı hazırla 

komisyon uyaptan dosyana bakıyor kurumdan da olumsuz görüş gittiyse hemen reddi basıp geçiyorlar duruşman olsun olmasın önemli değil mutlaka kurumundan olumsuz görüş gitmiştir ancak komisyon başkanlığından görevliler bunu söylemiyor bilgimiz yok diyor ama mutlaka cevap gönderiyorlar

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 12 dakika önce yazdı:

hukuksal yardım faceye üye ol orda bununla ilgili karar var 

mustafa özkan 

bülent arıncın damadı üst tepe yönetimiyle ilgili bir sürü hts kaydı çıkmış deniliyor ancak beraat aldı

hts den başka kriter var mı sadece 2013-2015 arası bir kişiyle su sayıda görüşmeniz vardır bunu haricinde his bir şey yok...

Adalet Bakanlığı - OHAL Sonrası İşlem - 10 Haziran 2019'dan beri Açıkta - 11 Ekim'de İlk Duruşmada 51. Maddeden Ertelemeli Adli Ceza - BAM Ret - Ekim 2020'den beri Dosya Yargıtayda - Kriter Sadece HTS (Bahtsız Bedevi)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

20 gün sonra ilk adli duruma var, savunmamı yazılı olarak vermek istiyorum. Savunmayı neye göre hazırlamalıyım, mahkemeden beraat  talebimi nasıl, hangi aşamada söylemeliyim?

701 khk ile doğrudan ihraç- adli ilk duruşma gün verildi- komisyon 21/10/2019da red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
türkiyeli, 4 saat önce yazdı:

20 gün sonra ilk adli duruma var, savunmamı yazılı olarak vermek istiyorum. Savunmayı neye göre hazırlamalıyım, mahkemeden beraat  talebimi nasıl, hangi aşamada söylemeliyim?

Tanık var mı duruşmada gözaltı ve sonucunda en konulan materyal oldu mu suç iddiaları ne

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
08072018, 23 saat önce yazdı:

Tanık var mı duruşmada gözaltı ve sonucunda en konulan materyal oldu mu suç iddiaları ne

2013 yılında bekar evi olarak kaldığım, sonrasında kavgalı bir şekilde ayrıldığım evde, bankaya para yatırma ve gazete abonesi olan iki kişinin ihraç olması ve evde beraber kaldık diye benim ismimi de vermiş olmaları. mahkeme bunları dinleyecek mi bilmiyorum. Zaten ben bu kişilerle beraber kaldığımı inkar etmiyorum ve savcılıkta bu kişilerle kaldığımı da söylemiştim. mahkeme bunları dinlemek için ilk duruşmada karar alıp yeni duruşma verir mi?

Gözaltı filan olmadı, ihraç olduktan sonra (görevde iken de soruşturma açıldığını öğrendiğimde ilgili savcılara ifademi alın diye 3 kere gittim) başsavcıya kadar çıkıp ifademi alın artık diye diye uzun uğraşlarla ifademi aldırdım. 

El konulan birşeyim olmadı, dava açılınca dosyadan öğrendiğim, face sayfama bakılmış, suç unsuruna rastlanmadğı diye, bir de komşulardan araştırıldığımı öğrenmiştim. 

hakkımda, iddianamedeki suçlama ise, aynı evde bir yıla yakın kalmış olduğum kişilerin fetö den ihraç/tutuklu olmaları ve iş yerinde ve evdeki kişiler ile hts kayıtlarım. görüşme yaptığım kişinin iki tanesi de tutuklu ve ev abisi oluyor olması.  asıl üzerinde durulan evden ayrılmış ama bunlarla telefonla görüşmüş diyor. ( bu kişiler aynı kalemde çalıştığım kişiler idi, dosya getir dosya götür diye aramalar.)

SORUM: mahkeme için yazılı savunma yapmam gerekiyor mu? 

iddialar dışında hakim bana ne soracak? 

701 khk ile doğrudan ihraç- adli ilk duruşma gün verildi- komisyon 21/10/2019da red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
türkiyeli, 2 saat önce yazdı:

2013 yılında bekar evi olarak kaldığım, sonrasında kavgalı bir şekilde ayrıldığım evde, bankaya para yatırma ve gazete abonesi olan iki kişinin ihraç olması ve evde beraber kaldık diye benim ismimi de vermiş olmaları. mahkeme bunları dinleyecek mi bilmiyorum. Zaten ben bu kişilerle beraber kaldığımı inkar etmiyorum ve savcılıkta bu kişilerle kaldığımı da söylemiştim. mahkeme bunları dinlemek için ilk duruşmada karar alıp yeni duruşma verir mi?

Gözaltı filan olmadı, ihraç olduktan sonra (görevde iken de soruşturma açıldığını öğrendiğimde ilgili savcılara ifademi alın diye 3 kere gittim) başsavcıya kadar çıkıp ifademi alın artık diye diye uzun uğraşlarla ifademi aldırdım. 

El konulan birşeyim olmadı, dava açılınca dosyadan öğrendiğim, face sayfama bakılmış, suç unsuruna rastlanmadğı diye, bir de komşulardan araştırıldığımı öğrenmiştim. 

hakkımda, iddianamedeki suçlama ise, aynı evde bir yıla yakın kalmış olduğum kişilerin fetö den ihraç/tutuklu olmaları ve iş yerinde ve evdeki kişiler ile hts kayıtlarım. görüşme yaptığım kişinin iki tanesi de tutuklu ve ev abisi oluyor olması.  asıl üzerinde durulan evden ayrılmış ama bunlarla telefonla görüşmüş diyor. ( bu kişiler aynı kalemde çalıştığım kişiler idi, dosya getir dosya götür diye aramalar.)

SORUM: mahkeme için yazılı savunma yapmam gerekiyor mu? 

iddialar dışında hakim bana ne soracak? 

Adlı personel olduğunuz için biliyosunuzdur ki yazılı savunma hazırlayın ama çok uzun olmasın sıkıLıp okumaktan vazgeçerler yarıda yoksa, tanıklar muhakkak duruşmada dinlenicektir. Tanıkların hazırlanması için ayrıca sizde çabalayın biran önce dosya karara çıksın isterseniz. Sizin üzerinize düşen hts kayıtlarının iş ilişkisinden olduğunu ispatlamak olmalı öncelikle yoksa beraat almanız büyük bir kaza demek olur

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
08072018, 1 saat önce yazdı:

Adlı personel olduğunuz için biliyosunuzdur ki yazılı savunma hazırlayın ama çok uzun olmasın sıkıLıp okumaktan vazgeçerler yarıda yoksa, tanıklar muhakkak duruşmada dinlenicektir. Tanıkların hazırlanması için ayrıca sizde çabalayın biran önce dosya karara çıksın isterseniz. Sizin üzerinize düşen hts kayıtlarının iş ilişkisinden olduğunu ispatlamak olmalı öncelikle yoksa beraat almanız büyük bir kaza demek olur

Adli personelim fakat hiç adliyede çalışmadım. onun için mahkeme-duruşma gibi kavramlar hakkında dışardaki vatandaş kadar bilgiliyim. 

savunma yazılı olsun demişsiniz, haddimi aşmış olmayım bilmediğim için soruyorum, yazılı olmasının sebebi nedir? dediğim gibi adli personeldim fakat hakim, duruşma, savcı gibi bir çalışmam yoktu. 

İddianamenin kabulünden sonra mahkeme tensip tutmuş, hakkımda bazı abonelikler, kayıtlar vb gibi dökümleri istemiş, (halen gelmeyenler var) benim talimatla dinlenebileceğimi, filan yazmış fakat tanıklarla ilgili herhangi bir konuya değinip tensipte belirtmemiş. Acaba benim göremediğim  (vatandaş uyaptan) başka bir tensiple mi tanık dinlenmesine ve tanıklar için talimat yazılmasına yönünde karar verilip tanıklara gönderilmiş midir yoksa birinci duruşmada tanık dinlenmesine mi karar verecek? Yoksa benim segbis le dinlenebileceğim yönünde bulunduğum il acm'ye talimat yazılmış, talimattan tensip tutulmuş.

Hts kayıtlarının iş ilişkisinden kaynaklandığını ispatlamam nasıl olacak. dosyada bulunan arama kayıtlarında hangi gün hangi saat aradığım bile yazmıyor. sadece arama sayısı ve karşı telefon no yazıyor. ( yani ben bu kişileri mesai saatinde aradığımı ispatlamak için gün ve saat olsa diyorum.)

son bir şey; Mahkeme beraat değil ceza verirse nasıl bir ceza verir, hapis verirse hemen orada tutuklama oluyor mu? (yaklaşım bir buçuk yıldır adli kontrol, haftada bir imza veriyorum)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar katipesra diye bir kullanıcı vardı iade mi oldu acaba bilgisi olan var mı 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, 14 saat önce yazdı:

Arkadaşlar katipesra diye bir kullanıcı vardı iade mi oldu acaba bilgisi olan var mı 

Evet sanırım iade olmuştu

Adalet Bakanlığı İKM, 689 KHK, Soruşturma devam, Komisyon kararı RET, idari dava 25 . idarede mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar;

albatros 5 ile ilgili idare mahkemesinden karar çıktı mı ? 

689 sayılı khk ret albatros

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...