İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar merhaba. HTS içeriğini biliyoruz malum; karşılıklı çağrı sms gibi içerikler. Fakat baz çakışması nedir detay nasıldır? Taşra, kırsal, ilçe, merkez ilçe, büyükşehir merkez gibi insanın, cihazların yoğun olduğu yerlerde durumlar nasıldır nasıl değişir. Bizim köye en yakın baz istasyonu ufuk çizgisindeki dağın tepesinde zor görünen bir direkte var. dağın arkasında kaç köy var bilmiyorum ama bu tarafta onlarca köy ve yüzlerce köylü var ayrıca binlerce km2 lik alanı kapsıyor. Fakat büyükşehirlerde durum nasıldır? kırsalda bir istasyona bir kaç bin telefon düşerken büyükşehirler de onbinlerce telefon kısa mesafelerde eşleşebiliyor. Sorumun içeriğine gelcek olursak; Ankara merkezde hangi operatöre ait kaç baz istasyonu vardır? bunlar ortak kullanım mıdır yoksa her operatör kendi müşterisine ulaşacak şekli ile ayı ayrı mı kurulum yapıp hizmet verir. HTS olmayan ama baz çakışması ile eşleştirilen insanlar ile ilgili nasıl bir savunma söz konusudur. bir sıklık yoğunluk gerekir mi?baz kapsama alanı büyükşehirlerde şehirmerkezlerinde kırsal gibi uzun mudur kısa mıdır? kaç km yada mt de baz istasyonu bulunur? bu tür detay bilgileri nereden nasıl alırız?  

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 4.04.2020 - 14:58 yazdı:

Komisyon da ret alanlar kurum görüşü olumsuz bildiriyorlar ancak bilgi vermiyorlar ancak mutlaka yaziyorlar idare mahkemesine dava açınca.orda görürler 

Tanık beyanlarına bakıyor irtibat iltisak diyorlar başka birine aynı dosyada RE f işe girme sohbet beraat komisyon dondu

Sevgi hanım en son cümlenizde komisyon ret mi verdi demek istediniz   Mahkeme sonucu bilgisi var mı peki

679 khk ohal komisyonu  3.5 yıldır  inceliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon ret dava açmadım süresi var ret alanlarda kurum kanaati olumsuz gönderiyor 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sohbet iddiası ve irtibatlı kişiler tarafından işe girdiği yönünde verilan bam beraat kararı lazim foruma uyeyse mesaj atabilirmi

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

-Yukarıda bir kişi kurum görüşü soruluyor mu soruluyor ise kime soruluyor gibisinden bir konuya değinmiş. 

Benim adli dosyayı vatandaş portaldan incelediğimde bakanlık, yanılmıyorsam ceza işleri db idi, komisyondan görüş istemiş, komisyonda bu personel komisyona bağlı biri değil bakanlığa bağlı bir personel görüş bildiremeyiz demiş. sonra ikinci bir yazı ile "her ne kadar komisyon personeli demiş isenizde bir görüş bildirin demiş. komisyonda; savcılığımızda bir dosyası var soruşturması devam ediyor, şu ana kadar gelen bilgi ve belgelerde herhangi bir terör örgütü üyeliği olmadığı kanaatine varılmıştır" gibisinden cevap vermiş. tabi bu görüşü 2017 idi sanırım istemişler fakat 701 KHK ile ihraç edildim.

-Şimdi adli devam ediyor. ikinci celse de görüldü, ilk celsede d-smart, dijitürk gibi şeyler istenmiş ertelenmişti, oradan lehime geldi sonuçlar, sonra ikinci celsede ankaradan gizli tanık listesinde olup olmadığım sorulması için ertelendi. bir de daha önce çalıştığım kurumda beraber çalıştığımız ve aynı zamanda aynı evde kaldığımız, daha önceki ilk KHK lardan biri ile ihraç olmuş 3 tanık dinlenmesi için ertelendi. 

bu ay içinde 3 celse var ama muhtemelen ertelenir gibime geliyor.

- ohal komisyondan red geldi, idareye baş vurdum, bakanlık cevap vermiş, daha önce ihraç olanlar ile HTS kaydı var, hiç hareket olmayan banka var , KURUM GÖRÜŞÜ VAR DİYE. 

BURADAKİ KURUM GÖRÜŞÜ DEDİĞİ YİNE YUKARIDA BAHSETTİĞİM KOMİSYONUN GÖRÜŞÜ MÜDÜR, YOKSA BAŞKA BİR GÖRÜŞ VAR MIDIR ACABA? VARSA BU GÖRÜŞÜ BEN ANKARAYA GİTSEM İDARE MAHKEMESİNDEN İSTESEM VERİRLER Mİ?

701 khk ile doğrudan ihraç- adli ilk duruşma gün verildi- komisyon 21/10/2019da red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
türkiyeli, Bir saat önce yazdı:

-Yukarıda bir kişi kurum görüşü soruluyor mu soruluyor ise kime soruluyor gibisinden bir konuya değinmiş. 

Benim adli dosyayı vatandaş portaldan incelediğimde bakanlık, yanılmıyorsam ceza işleri db idi, komisyondan görüş istemiş, komisyonda bu personel komisyona bağlı biri değil bakanlığa bağlı bir personel görüş bildiremeyiz demiş. sonra ikinci bir yazı ile "her ne kadar komisyon personeli demiş isenizde bir görüş bildirin demiş. komisyonda; savcılığımızda bir dosyası var soruşturması devam ediyor, şu ana kadar gelen bilgi ve belgelerde herhangi bir terör örgütü üyeliği olmadığı kanaatine varılmıştır" gibisinden cevap vermiş. tabi bu görüşü 2017 idi sanırım istemişler fakat 701 KHK ile ihraç edildim.

-Şimdi adli devam ediyor. ikinci celse de görüldü, ilk celsede d-smart, dijitürk gibi şeyler istenmiş ertelenmişti, oradan lehime geldi sonuçlar, sonra ikinci celsede ankaradan gizli tanık listesinde olup olmadığım sorulması için ertelendi. bir de daha önce çalıştığım kurumda beraber çalıştığımız ve aynı zamanda aynı evde kaldığımız, daha önceki ilk KHK lardan biri ile ihraç olmuş 3 tanık dinlenmesi için ertelendi. 

bu ay içinde 3 celse var ama muhtemelen ertelenir gibime geliyor.

- ohal komisyondan red geldi, idareye baş vurdum, bakanlık cevap vermiş, daha önce ihraç olanlar ile HTS kaydı var, hiç hareket olmayan banka var , KURUM GÖRÜŞÜ VAR DİYE. 

BURADAKİ KURUM GÖRÜŞÜ DEDİĞİ YİNE YUKARIDA BAHSETTİĞİM KOMİSYONUN GÖRÜŞÜ MÜDÜR, YOKSA BAŞKA BİR GÖRÜŞ VAR MIDIR ACABA? VARSA BU GÖRÜŞÜ BEN ANKARAYA GİTSEM İDARE MAHKEMESİNDEN İSTESEM VERİRLER Mİ?

Adalaet komisyonu başkanı ve başsavcı ortak personel bilgi formunu yazıyorlar görüş olarak idareye dava açıldığı zaman bu evrakı gonderirler

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 17.05.2020 - 00:00 yazdı:

Sohbet iddiası ve irtibatlı kişiler tarafından işe girdiği yönünde verilan bam beraat kararı lazim foruma uyeyse mesaj atabilirmi

Bu iddialrla bam kararı yokmuu

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 şubat ayında adlı soruşturma açıldı hakkımda akabinde idari soruşturma açıldı idari soruşturmada hakkımda isnat edilen suçu bilmediğim için genel geçer bir savunma verdim daha sonra pandemi sürecinde emniyette ifade verdim. 2010-2014 yılları arasında adalet bakanlığındaki feto yapilanmasina yönelik yapılan çalışmada mahrem imam olduğu tespit edilen cengiz elma adında bir şahısla telefon irtibatım tespit edilmiş. Bu şahsı tanımıyorum. Daha sonra geçmişe yönelik 10 yıllık HTS kaydında bylock kullandığı tespit edilen yaklaşık 30 kişi ile telefon görüşmesi tespit edilmiş. Yarısını tanımıyorum, bir kaçı iş arkadaşım, bir kaçı akrabam, bir kaçı üniversiteden arkadaşım, askerlik arkadaşım bile var. Bakanlığa bağlı bir personelim. Aktif çalışıyorum. 2014 şubatta göreve başladım. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Süreç nasıl işliyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Güncelleme • • Yunus Çekici

HTS

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yunus Çekici, 4 saat önce yazdı:

2020 şubat ayında adlı soruşturma açıldı hakkımda akabinde idari soruşturma açıldı idari soruşturmada hakkımda isnat edilen suçu bilmediğim için genel geçer bir savunma verdim daha sonra pandemi sürecinde emniyette ifade verdim. 2010-2014 yılları arasında adalet bakanlığındaki feto yapilanmasina yönelik yapılan çalışmada mahrem imam olduğu tespit edilen cengiz elma adında bir şahısla telefon irtibatım tespit edilmiş. Bu şahsı tanımıyorum. Daha sonra geçmişe yönelik 10 yıllık HTS kaydında bylock kullandığı tespit edilen yaklaşık 30 kişi ile telefon görüşmesi tespit edilmiş. Yarısını tanımıyorum, bir kaçı iş arkadaşım, bir kaçı akrabam, bir kaçı üniversiteden arkadaşım, askerlik arkadaşım bile var. Bakanlığa bağlı bir personelim. Aktif çalışıyorum. 2014 şubatta göreve başladım. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Süreç nasıl işliyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Geçmiş olsun kardeş, soruşturmadan takipsizlik çıkarda, meslekten ihraç olman olası. Kendini iyiyede kötüyede hazırla.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun kardeş, soruşturmadan takipsizlik çıkarda, meslekten ihraç olman olası. Kendini iyiyede kötüyede hazırla.

Teşekkür ederim kardeşim. Dediğin gibi her türlü sonuca hazırlıklı olmak lazım. Rabbim cümlemizin yardımcısi olsun. İnşallah. 

HTS

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...