İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Herşeyeinanabiliri, 7 dakika önce yazdı:

Forumdan takip ettiğim kadarıyla evet ödüyoruz. Sadece süreyi maddi nedenlerle kaçırmamaya ilgili yardım.

Adli yardım talebinin kabul edilmesinin ne anlamı var anlamadım. 😞

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 3 saat önce yazdı:

Adli yardım talebinin kabul edilmesinin ne anlamı var anlamadım.

Başvuru harcını yatıracak maddi imkan yoksa o kısa başvuru döneminde hak kaybı olmasın diye 

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi aksamlar arkadaşlar KHK sonrası kurum kanaati ile ihrac olup 15 yılını doldurmamış personelden öğrenim giderleri hazine alacağı diye borç tebligatı yapılıyormuş konu hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
dgnn, 22 saat önce yazdı:

Iyi aksamlar arkadaşlar KHK sonrası kurum kanaati ile ihrac olup 15 yılını doldurmamış personelden öğrenim giderleri hazine alacağı diye borç tebligatı yapılıyormuş konu hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim. 

öyle birşey olamaz. Daha önce çok konuşuldu forumda ama somut bir belge göremedik. Olsa bile ilk mahkeme ile alırsınız davayı. Kaldı ki alamadınız, şahsen benden 1 kuruş alamazlar. Çünkü yok. Zaten böyle bir durum olsa bizi sınır dışı etsinler biz de kurtulalım onlar da.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

öyle birşey olamaz. Daha önce çok konuşuldu forumda ama somut bir belge göremedik. Olsa bile ilk mahkeme ile alırsınız davayı. Kaldı ki alamadınız, şahsen benden 1 kuruş alamazlar. Çünkü yok. Zaten böyle bir durum olsa bizi sınır dışı etsinler biz de kurtulalım onlar da.

Malesef hocam arkadaş belgesinide gönderdi. Böyle birşey kesinlikle var iki kişiden teyitli birinden 36 bin diğerinden 38 bin istiyorlar faizi dahil mahkemeye felan veren bilgi sahibi varsa paylaşırsa sevinirim 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
dgnn, 55 dakika önce yazdı:

Malesef hocam arkadaş belgesinide gönderdi. Böyle birşey kesinlikle var iki kişiden teyitli birinden 36 bin diğerinden 38 bin istiyorlar faizi dahil mahkemeye felan veren bilgi sahibi varsa paylaşırsa sevinirim 

Bu kanunsuzluğun da kanunsuzluğu. Zırnık vermem. Alsınlar vatandaşlığımı da o zaman.

Forumun eski konularında aramak lazım. Bu konu 2 yıl kadar önce konuşuluyordu. HvKK yapıyordu bunu yanlış hatırlamıyorsam. Ama aklımda, hukuksuz olduğu ve dava ile iptal olduğu kalmış. O zamandan beri ilk defa şimdi duydum bu olayı tekrar.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Göreve iade durumunda bütün mali haklarınız, bunların yasal faizlerini ve yasal faizleri aşan enflasyon farklarını ayrı ayrı isteyip akabinde ödenmeyen alacak kalemleri bakımından dava açmak icap eder

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 13.09.2022 - 17:40 yazdı:

Birde sormak istediğim bir şey var. Bir kaç yerde farklı açıklama gördüm. Adli yardım talebimiz kabul edilse dahi davayı kaybetmemiz durumunda avukatlık vekalet ücreti denen şeyi ödüyor muyuz? Birkaç yerde ödeniyor diye gördüm. Emin olamadım. Bilgi verebilirseniz sevinirim?

1)Davanın reddine;

2)Aşağıda dökümü yapılan 354,05-TL yargılama giderinin davacı üzerinde bırakılmasına,

3)Davacının adli yardımdan yararlandırılması nedeniyle başlangıçta tahsil edilmeyen ve üzerinde bırakılan yargılama giderlerinin kararın kesinleşmesinden sonra tahsili için ilgili tahsil dairesine müzekkere yazılmasına. 

4)Davacının adli yardımdan yararlandırılması nedeniyle Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca duruşmalı işler için belirlenen 3.890.00.-TL vekalet ücretinin kararın kesinleşmesinden sonra davacı tarafından davalı idareye ödenmesine,

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 1 saat önce yazdı:

1)Davanın reddine;

2)Aşağıda dökümü yapılan 354,05-TL yargılama giderinin davacı üzerinde bırakılmasına,

3)Davacının adli yardımdan yararlandırılması nedeniyle başlangıçta tahsil edilmeyen ve üzerinde bırakılan yargılama giderlerinin kararın kesinleşmesinden sonra tahsili için ilgili tahsil dairesine müzekkere yazılmasına. 

4)Davacının adli yardımdan yararlandırılması nedeniyle Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca duruşmalı işler için belirlenen 3.890.00.-TL vekalet ücretinin kararın kesinleşmesinden sonra davacı tarafından davalı idareye ödenmesine,

Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. İçime su serptiniz diyemeyeceğim ama en azından beklediğim kadar yüksek bir rakam değilmiş diyorum tabi bu rakama ÜFE/TÜFE üzerinden zam gelmediyse. Malum memleketimiz zam konusunda uzmandır. İnsanları hem işsiz bırak hem aşsız bırak hemde herşeyi tahsil etmeye devam et. Daha ne diyeyim!

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın komutanlarım, değerli forum sakinleri;

14.eylül 2021 gözaltı ve tutuklama 37 gün toplamda. Kurum jandarma halen açıktayım. Açıkta olan personeli Genel komutanlık telefon ile arayarak idari tahkikat yapacagını söylüyormuş. 7068 sayılı kanununun 9. Maddesi uyarınca açıkta olan personelleri ihraç edebilir mi? Kriter sadece ardışık.

Acığa alınma. Ardısık aranma iddiası.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...