İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

MsK., Bir saat önce yazdı:

Polisler İçişleri Bakanlığına bağlı olduğu için bulundukları ile atanabilme durumu var. fakat TSK bünyesinde böyle bir durum yok diye biliyorum. 

Henüz yok diyelim Hocam.

Bildiğim kadarıyla ilk araştırma merkezi MSB'ye bağlı olarak kuruldu. Daha sonra mahkemelerden dönen sayısı fazla olunca MSB, her kuvvete kendi araştırma merkezini kurmasını söyledi. Bunun üzerine her kuvvet, Ankara'da araştırma merkezleri kurdu.

Deniz Kuvvetlerinin Ankara'daki Araştırma Merkezi kapasitesi dolunca, İskenderun'a yeni bir araştırma merkezi kurdu ve bu sonbahardan itibaren memur olarak atadıkları rütbeli personeli buraya atamaya başladı. 

Açılan davaların sonuçlarının daha yeni yeni neticelenmeye başladığını ve haksız yere ihraç edilen personelin pek çok personelin davalarını kazanarak göreve iade olacağını göz önüne alırsak, ileride başka illerde de böyle araştırma merkezleri kurulabilir ve araştırma merkezleri arasında tayinler olabilir. Bu nedenle, MSB bağlılarında şimdilik atama durumları yok. 

Umarım Anayasa Mahkemesi rütbeli personelin memur olarak Araştırma Merkezi atanmasına cevaz veren 7075 sayılı kanunun 10/A maddesini iptal eder ve bu saçma uygulamalar da bir an önce son bulur. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 19 saat önce yazdı:

bugün 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü

eşimin ve forumdaki tüm astsubay kaderdaşların - bildiğim @phantom18 - günü kutlu olsun. her ne kadar resmiyette kutlanmasa da inş. mesleğinizden, üniformanızdan ayrı geçirdiğiniz son astsubaylar gününüz olsun 😊

Nezaketiniz için çok teşekkür ederim Sayın @portakal çiçeği. Bende eşiniz başta omak üzere mesleğini Vatan aşkıyla severek ve namusuyla yapan tüm Assubayların Dünya Assubaylar Gününü kutlarım. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, 17.10.2022 - 12:11 yazdı:

Gönderim • 2 saat önce

Kara Kuvvetleri Komutanlığı için araştırma merkezine atananlar polislerde olduğu gibi il tayini için başvurabilir mi?

Sayın Aslan Onur,

Askerler için kara deniz hava yerler Ankara'da ayrı ayrı ve sabit. Denizciler de yeni okarak İskenderun açıldı. Polislerde olduğu gibi farklı şehirlere atama yapılmıyor. Nedeni, ilk olarak iade olan asker az, ikincisi tayin isteyen dahada az.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 18.10.2022 - 21:31 yazdı:

Sayın Aslan Onur,

Askerler için kara deniz hava yerler Ankara'da ayrı ayrı ve sabit. Denizciler de yeni okarak İskenderun açıldı. Polislerde olduğu gibi farklı şehirlere atama yapılmıyor. Nedeni, ilk olarak iade olan asker az, ikincisi tayin isteyen dahada az.

Verdiyiniz bilgi için teşekkür ederim. Komisyondan dönüşlerin az olduğunu tahmin ediyoruz. Mahkemelerden dönüşler ne durumda bir bilginiz varmi. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare Mahkemesi; KHK ile kamu görevinden çıkarılma sonrası göreve iade edilen askeri personelin OYAK aidatlarının zamanında yatırılmaması nedeniyle uğradığı maddi zararının karşılanmaması hukuka aykırıdır.

23.09.2022 tarihli, konuya dair bilinen ilk karar, emsal niteliğindedir.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, Bir saat önce yazdı:

İdare Mahkemesi; KHK ile kamu görevinden çıkarılma sonrası göreve iade edilen askeri personelin OYAK aidatlarının zamanında yatırılmaması nedeniyle uğradığı maddi zararının karşılanmaması hukuka aykırıdır.

23.09.2022 tarihli, konuya dair bilinen ilk karar, emsal niteliğindedir.

Merhaba 

Detay verebilir misiniz?

668-Ret-20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@hercul38,

Haberin kaynağı burası Hocam.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
dgnn, 19.10.2022 - 22:12 yazdı:

Verdiyiniz bilgi için teşekkür ederim. Komisyondan dönüşlerin az olduğunu tahmin ediyoruz. Mahkemelerden dönüşler ne durumda bir bilginiz varmi. 

Komisyondan dönenlerin yaklaşık 5 katı kadar bakan onayı ile kamu görevinden çıkarılıp mahkemelerle dönen var.

OYAK konusunda Ankara dışında istinaf dahil hakkı ödenenler var. Ankara' da ilk derece var, istinaf aşamasında henüz onaylanan duymadık. Bilinen bir tane danıştay aşamasında olan var.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 16.09.2022 - 00:39 yazdı:

Göreve iade durumunda bütün mali haklarınız, bunların yasal faizlerini ve yasal faizleri aşan enflasyon farklarını ayrı ayrı isteyip akabinde ödenmeyen alacak kalemleri bakımından dava açmak icap eder

Şu an devam etmekte olan idari dava için yasal faizle talep edilen tazminat için dilekçeyle (ek beyan veya ıslah dilekçesi) talep yasal faiz yerine enflasyon farkı olarak güncellenebilir mi sizce?

KKKlığı 375 KHK (03/2019) - İdari Dava Red (02/2020) - Bölge İdare Red ( 1 hafta sürdü) - KYOK (11/2020) - İftira atan şahsa kamu davası açıldı (05/2021) - Danıştay (10/2020 esastan havale için beklemede)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kobra, 27.10.2022 - 23:33 yazdı:

Şu an devam etmekte olan idari dava için yasal faizle talep edilen tazminat için dilekçeyle (ek beyan veya ıslah dilekçesi) talep yasal faiz yerine enflasyon farkı olarak güncellenebilir mi sizce?

Yapabilirsiniz. Cevaba cevap dilekçesi vermediyseniz bu dilekçede de belirtebilirsiniz. 

ÖKKAŞ ŞAHİN BAŞVURUSU (Başvuru Numarası: 2019/11913) Karar Tarihi: 19/1/2022 kararını kullanabilirsiniz.

https://forum.khkhaber.com/topic/26825-açikta-i̇ken-göreve-i̇ade/?do=findComment&comment=111986 sayfasındaki paylaşımım da yardımcı olacaktır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...